Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Od domowniczki do ogrodniczki ;-)

Pokaż wątki Pokaż posty

Od domowniczki do ogrodniczki ;-)

eVka 09:54, 31 maj 2018


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
Magleska napisał(a)

ktoś tu obiecywał foteczki z postępu prac przed wyjazdem .....żartuję ....już wolne ,więc miłego odpoczynku życzę

ps.
róże pastelle mam , na razie jest niewielka,ale ślicznie obsypana kwieciem .... i mam chętkę na tą czerwoną-
piano,tak ?

No nie zrobiłam fotek miałam rano i zapomnialalm a już w aucie jesteśmy.
Róże piano czerwone cudne. Moje must have. Pozdrawiam słonecznie! Dziękuję.
____________________
eVka 09:55, 31 maj 2018


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
Kasiolaaa napisał(a)
piano u mnie w tym roku zresztą tak jak i pozostale roze zrobily sie geste zwarte i obficie kwitnące narazie wszystko w pąkach ale sporo jest maja takie liscie błyszczace zdrowe

____________________
eVka 17:48, 01 cze 2018


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
Dziewczynki, jutro piękny dzień. Jadę do okolicznej szkółki, polecanej na O. do Grochowskich. Oglądałam właśnie Maję: "Rodzinny ogród na słonecznym zboczu (odc. 529)" i jestem zachwycona ogrodem i właścicielami. Tylko jak upchnąć w osobówce tonę roślin. Może jakiś transport mogą zorganizować.
Planuję głównie bylinki, kfiatuchy, może jakieś drzewa, róże...no i trawy: hakone, seslerie, molinie. Trzymajcie kciuki
____________________
SlonecznyOgrod 22:04, 01 cze 2018


Dołączył: 16 sty 2017
Posty: 7665
O oo, trzymam kciuki.
____________________
DarciaSłoneczny Ogród
mrokasia 22:08, 01 cze 2018


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 18007
Matko boska, wszyscy kupują rośliny a ja szlaban mam póki nie ogarnę tego co rozgrzebałam....
Ale mam niecny plan kupić sobie jutro szczepioną kalinę...
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
eVka 09:24, 02 cze 2018


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
SlonecznyOgrod napisał(a)
O oo, trzymam kciuki.

Dziękuję ☺
____________________
eVka 09:24, 02 cze 2018


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
mrokasia napisał(a)
Matko boska, wszyscy kupują rośliny a ja szlaban mam póki nie ogarnę tego co rozgrzebałam....
Ale mam niecny plan kupić sobie jutro szczepioną kalinę...

No widzisz ja też nie ogarniam. Wszystko stoi w doniczkach. Wjazdowa totalnie nie przygotowana do sadzenia, a ja znów wyjeżdżam we wtorek, tym razem na dwa tygodnie. Dobrze że, rodzice i brat zostają (zalety mieszkania w bliźniaku), to im robotę dam, żeby ziemię z tyłu rabaty przygotowali pod kwasoluby a od frontu normalnie pod byliny. Sadzić będę po powrocie, ale jaki to będzie piękny powrót z wakacji ☺ tyle doniczek czekających na wsadzenie

Widziałam u Ciebie szał przesadzania. Lecę czytać i oglądać ☺
Fajnie, że nie tylko ja mam nierówno pod ogrodowym sufitem

Szczepiona kalina brzmi ciekawie, koniecznie pokaż jak kupisz.
____________________
eVka 10:58, 02 cze 2018


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
Byłam wczoraj w Kudowie Zdroju i żal było patrzeć na piękne bukszpanowe obwódki na głównym placu, całe pokryte pajęczynami ćmy bukszpanowej i w środku suche. Setki metrów plus piękne kule niektóre wyżarte do cna
Chyba nic z tym nie robią...
____________________
eVka 14:14, 02 cze 2018


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
Po zakupach kupiłam piękne róże rabatowe angielskie: czerwona Leonardo da Vinci i biała, zapomniałam nazwy jakaś długa skomplikowana, muszę poszukać Do tego kompaktowa odmiana jaśminowca (rośnie tylko do 2 m), jest cudny, teraz muszę dla niego miejsce znaleźć, brakujący miskant silberspinne na grabową i hosty. Aha jeszcze świerk kaukaski sobie eM kupił, nie mam pojęcia, gdzie go wsadzić.


Zaczątek różanki już jest, teraz szukam red piano i pastelli, będzie różany misz masz.
____________________
eVka 14:40, 02 cze 2018


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
Niestety bagażnik maleńki, więcej się nie zmieściło chciałam jeszcze mnóstwo bylinek kolorowych kupić, były cudne wielkie parzydła leśne, pluskwice w wielu odmianach, tawułki, przetaczniki, liatry, eh chyba czas kupić auto z wielkim bagażnikiem...
____________________
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies