Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Od domowniczki do ogrodniczki ;-)

Pokaż wątki Pokaż posty

Od domowniczki do ogrodniczki ;-)

eVka 08:56, 30 maj 2018


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
Kasiolaaa napisał(a)


ja sadzilam co 30 cm no i juz szukam piano tylko ze to krzaczki rok od posadzenia to szalu niema ale juz w tym roku mina 2 lata od posadzenia to tez pokaze fotunie


Matko naprawdę piękne są red piano, kupię ich sporo, żeby grupami sadzić. Czyli wybieram tak:
- pastella - szeroki pas róż bladoróżowych
- red piano - kolejny szeroki pas róż czerwonych
Na razie te dwie ale w sporej ilości.
A za nimi trzy wysokie stare róże każda w innym kolorze...żółta, czerwona i różowa. Zobacze jak będą kwitły w tym roku po mocnym cięciu i jak dadzą radę, zostawię a jak będzie kiepsko, wykopię.
Od frontu, jako opaskę przed różami posadzę lawendę. Niestety, ze względu na ćmę bukszpanową, na razie wstrzymałam się z zakupem jakichkolwiek buksów więc opaska buksowa poszła w siną dal
____________________
eVka 09:01, 30 maj 2018


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
kaz742011 napisał(a)
Urlopu zazdroszczę. Roboty w upał już nie. Oby wszystko udało się zrobić przed wyjazdem.

oj kiepsko mi idzie powiem Ci. Wczoraj wsadziłam tylko 10 szt red baronów na "patio" jako kontynuację opaski i tyle. Pozrywałam jeszcze przekwitniete kwiatostany rodków u ciemno było.
Dzisiaj chcę sadzić wrzosy i opryski na sosnach robić na osutkę. Jadę po korę przekompostowaną, zeby przekopać na kwaśniej rabacie pod rodki i wiem, że nic juz przed długim weekendem nie zrobię. Trudno, rodki chyba muszą wytrzymać w doniczkach do 20.06. powiem rodzicom, żeby je regularnie podlewali i tyle.
Muszę koniecznie dwie jabłonki wsadzić, które kupiłam.

Chyba, że wezmę z pracy oświetlenie budowlane i będę w nocy sadzić!!! Hehee przynajmniej chłodno
____________________
mrokasia 09:04, 30 maj 2018


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 18009
effka napisał(a)


Matko naprawdę piękne są red piano, kupię ich sporo, żeby grupami sadzić. Czyli wybieram tak:
- pastella - szeroki pas róż bladoróżowych
- red piano - kolejny szeroki pas róż czerwonych
Na razie te dwie ale w sporej ilości.
A za nimi trzy wysokie stare róże każda w innym kolorze...żółta, czerwona i różowa. Zobacze jak będą kwitły w tym roku po mocnym cięciu i jak dadzą radę, zostawię a jak będzie kiepsko, wykopię.
Od frontu, jako opaskę przed różami posadzę lawendę. Niestety, ze względu na ćmę bukszpanową, na razie wstrzymałam się z zakupem jakichkolwiek buksów więc opaska buksowa poszła w siną dal


No piękny plan różany!!!
Jak zrealizujesz to będzie szał!


____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
eVka 09:05, 30 maj 2018


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
Kasiolaaa napisał(a)
nie za piekne te zdjecia ale zapewniam ze bedziesz zadowolona z Piano i kupuj po kilka sztuk tej samej odmiany i sadz je w kupach bo pojedynczo nie maja takiego efektu

Kasiu, czytam, że red piano 120 cm jest ciut wyższa od pastelli 90 cm, to prawda? Nawet dobrze, bo red piano byłaby za pastellą.
____________________
eVka 09:07, 30 maj 2018


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
DorKa napisał(a)
Kusicie dziewczyny tymi różami. Te bladoróżowe cudne Ciekawe kiedy w końcu zacznę przygodę z różami Zrobisz jakies zdjęcia przed urlopem mam nadzieję ?

Mnie na róże namówiła Kasia, mimo, że na początku byłam bardzo sceptycznie nastawiona, bo w zimie i na wiosnę nie wyglądają ale jednak te kwiaty ... nie da się wg mnie z żadnymi innymi porównać

Fotki dzisiaj postaram się zrobić, bo już jutro wyjeżdzam, będę dwa dni i potem znów na dłużej. Będzie czerwcowa przerwa ogrodowa.
____________________
eVka 09:10, 30 maj 2018


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
mrokasia napisał(a)


No piękny plan różany!!!
Jak zrealizujesz to będzie szał!



Kasiu, no juz nie moge się doczekać, czytam, że róże z gołym korzeniem dopiero połowa października...przecież ja umrę do tej pory z niecierpliwości...
____________________
Kasiolaaa 21:35, 30 maj 2018


Dołączył: 08 gru 2016
Posty: 5727
effka i co nie bedzie ciebie na o to ja umre bez ciebie my sie robimy różane fanatyczki haha tak piano jest wyzsza od pastelli
____________________
KasiolaaaKasiolaaa
eVka 00:40, 31 maj 2018


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
Kasiolaaa napisał(a)
effka i co nie bedzie ciebie na o to ja umre bez ciebie my sie robimy różane fanatyczki haha tak piano jest wyzsza od pastelli

Kochana będę będę, na forum na pewno, tylko w ogrodzie nie. Będziemy sobie O mrozach debatować
____________________
Magleska 06:38, 31 maj 2018


Dołączył: 07 maj 2017
Posty: 18481

ktoś tu obiecywał foteczki z postępu prac przed wyjazdem .....żartuję ....już wolne ,więc miłego odpoczynku życzę

ps.
róże pastelle mam , na razie jest niewielka,ale ślicznie obsypana kwieciem .... i mam chętkę na tą czerwoną-
piano,tak ?
____________________
Magda Wilczy ogród WizytówkaWilczy ogród
Kasiolaaa 06:55, 31 maj 2018


Dołączył: 08 gru 2016
Posty: 5727
piano u mnie w tym roku zresztą tak jak i pozostale roze zrobily sie geste zwarte i obficie kwitnące narazie wszystko w pąkach ale sporo jest maja takie liscie błyszczace zdrowe
____________________
KasiolaaaKasiolaaa
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies