Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Od domowniczki do ogrodniczki ;-)

Pokaż wątki Pokaż posty

Od domowniczki do ogrodniczki ;-)

nicol21 17:32, 25 wrz 2018


Dołączył: 15 paź 2013
Posty: 10277
No zmiany, zmiany. fajnie bez tych tuj. zasłaniały może i blok, ale chyba nie z każdej perspektywy. No ale można teraz zaplanować coś innego co też go będzie załaniało. a zawsze można oddalić od tarasu żeby był doświetlny [chyba że jest!] i cieszyć się nowością
____________________
Mały ogródek, za i przed zabudową szeregową - Nicol21 Wątek równoległy: Okiełznać swoje setki pomysłów - ogród ze spadkiem na północ ************ Pozdrawiam i zapraszam - Ewelina ************ ***Booskop https://goo.gl/photos/jpY3wG37U7c9ALAf9 *** *** De tuinen van Appeltern https://goo.gl/photos/WrF6PWtCn53Gzswp6 *** *** *** formowanie cisów: https://photos.app.goo.gl/y72my2AfOaf4XKNq1 **** ***** Rotary Garden - Belgia - https://photos.app.goo.gl/iErs4Fi1dOEJ6Jls1 ****
eVka 17:54, 25 wrz 2018


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
DorKa napisał(a)


Jak to źle ? Fantastycznie mi zrobił W życie się lepiej nie czułam każdym razie jak trzeba coś przenieść to służe pomocą

Dobry tetrisik nie jest zły Budleja mogłaby rosnąć bardziej na prawo, bo przeszkadza w przejściu ale nie będę jej przesadzać. U Ciebie małe rośliny to można sobie kombinować
____________________
eVka 18:21, 25 wrz 2018


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
nicol21 napisał(a)
No zmiany, zmiany. fajnie bez tych tuj. zasłaniały może i blok, ale chyba nie z każdej perspektywy. No ale można teraz zaplanować coś innego co też go będzie załaniało. a zawsze można oddalić od tarasu żeby był doświetlny [chyba że jest!] i cieszyć się nowością

Ewelina, bardzo mnie ucieszyła Twoja opinia, bo trochę posmutniałam jak odsłonił się ten blok. Wsadzę coś ładnego liściastego i będzie zdobić a nie tylko zasłaniać. Brabanty niesamowicie śmieciły suchymi gałązkami i szyszkami, po wichurze trzeba było dokładnie wszystko sprzątać. Liście przyszłego drzewa będę sprzątać tylko jesienią
Taras zadaszony jest niedoświetlony, teraz jest jasno, drzewa ponownie zacienią go ale tam inaczej nie da rady.
____________________
lojalna_ 19:24, 25 wrz 2018


Dołączył: 29 lip 2014
Posty: 19078
effka napisał(a)

Julu, ten ambrowiec genialny jest. Takie wąskie to i dwa bym zmieściła na tej rabacie. Tylko czy takie przebarwione liście nie będą się kłócić z fioletowymi kwiatostanami budlei obok?? Jakoś tego się boję... jak myślisz?
Zazdroszczę Kapiasa, za daleko dla mnie. Emek pomyśli, że zwariowałam jak bym chciała tak daleko po drzewo jechać hehe


Z tym przebarwieniem to bym sobie życzyła go w takim stanie zobaczyć jsk juz zaczyna się czerwienic to zawsze wichura mu liście zrzuci

Haaa wiesz jak to jest za ambrowcem w Polskę

Dla bordo z fioletem połączenie super !
____________________
Jola Lawendowy zawrót głowy
AnnaCh 19:41, 25 wrz 2018


Dołączył: 10 mar 2015
Posty: 12213
Tatusiowie to jednak najlepsi pomocnicy Też takiego mam.
Wycięcie tujek daje nowe super otwarcie i nowe możliwości
____________________
Ania - Malutki pod lasem
eVka 21:49, 25 wrz 2018


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
lojalna_ napisał(a)


Z tym przebarwieniem to bym sobie życzyła go w takim stanie zobaczyć jsk juz zaczyna się czerwienic to zawsze wichura mu liście zrzuci

Haaa wiesz jak to jest za ambrowcem w Polskę

Dla bordo z fioletem połączenie super !

Będę szukać i zobaczę czy mnie zachwyci na fotkach jest piękny. O widzisz bordo i fiolet pasują, to ok Za ambrowcem w Polskę, jak to pięknie brzmi!
____________________
eVka 21:55, 25 wrz 2018


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
AnnaCh napisał(a)
Tatusiowie to jednak najlepsi pomocnicy Też takiego mam.
Wycięcie tujek daje nowe super otwarcie i nowe możliwości

Mój daddy jest the best Jak by miał więcej siły to by mi we wszystkim pomagał Te brabanty strasznie mnie wkurzały, dobrze że już ich nie ma.
____________________
Zuzka25 06:44, 26 wrz 2018


Dołączył: 23 paź 2015
Posty: 1007
Ambrowca widziałam w Twoich okolicach w Kwiatonie. Nie pamiętam, czy to była forma kolumnowa, czy normalne drzewo.
Sama rozglądam się na ambrowcem kulistym Gumball, ale jeszcze nigdzie nie spotkałam
____________________
Zuzka25 Ogrodowe dylematy czyli jak stworzyć mały ogródek
07:14, 26 wrz 2018
Zana napisał(a)
Myślę, że zanim się doczekasz przebarwienia ambrowca, to budleja już będzie po kwitnieniu. A nawet jeśli się spotkają, to jesienią wszystko się roślinom wybacza, jesienna feeria barw jest absolutnie dozwolona a nawet pożądana. To i tak będzie trwało tylko chwilę i nie zdąży Cię zdrażnić


a masz doswiadczenie ze swojego ogrodu ..ile ambrowiec trzyma te czerwone liscie? ...czy to może byc podobnie jak z miłorzębem? ...przebarwia sie pieknie na kurczakowo-żółty kolor ...ale ta barwa utrzymuje sie od 5-12 dni zalezy od sezonu i ilości wiatru.
DorKa 08:44, 26 wrz 2018


Dołączył: 15 wrz 2017
Posty: 3070
Ja już się najeździłam za ambrowcami. Szukałam gumballa i właśnie slendera i niestety w moich rejonach nie znalazłam. Ale Ty bardziej światowa to pewnie znajdziesz Trzymam kciuki!
____________________
Dorka Zakręcony ogród
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies