Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Od domowniczki do ogrodniczki ;-)

Pokaż wątki Pokaż posty

Od domowniczki do ogrodniczki ;-)

anna_t 21:14, 20 lut 2019


Dołączył: 27 kwi 2015
Posty: 13458
____________________
Ania Nowocześnie z różanką
SlonecznyOgrod 21:57, 20 lut 2019


Dołączył: 16 sty 2017
Posty: 7665
effka napisał(a)

Też kiedyś chodziłam ale ostatnio wolę nie co by ludzi nie szokować swym wyglądem... Opalać sie nie lubię i blada cały rok jestem
Daria to u Cibie pewnie auta wpadają na działkę i ludzie widzą na płocie jak tak paradujesz

Nie mam płotu od drogi
____________________
DarciaSłoneczny Ogród
eVka 08:46, 21 lut 2019


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
SlonecznyOgrod napisał(a)

Nie mam płotu od drogi

Uuu no tak pamiętałam, to mówię, że auta będą wpadać na ogród a ludzie niby pytać o
drogę hihi
____________________
Sima 11:10, 21 lut 2019


Dołączył: 06 sty 2017
Posty: 602
Nie przejmuj się zacienianiem sąsiada jak ich budynek jest 4 m od granicy - kąt padania słońca jest taki, że jak cokolwiek posadzisz wysokiego na 3 m i masz ekspozycje na wschód to i tak zacienisz.

Możesz posadzić drzewa wychodząc do środka ogrodu (chyba planowałaś takie kwadratowe wyspy?). Sadzisz w odległości 4 m/5m od ogrodzenia wyższe drzewo (lub trzy w mini kompozycji) dopasowując się strategicznie do ich okien i masz wysłonięty widok na swój ogród a oni mają oddech. Ty tym sposobem uzyskujesz zakamarek ogrodu do którego fajnie podejść bo nie jest od razu na widoku
A z tyłu prowadzisz cisy na tle drewnianego z poziomych deseczek ogrodzenia wysokiego na 2,20 pokrytego bluszczem i masz elegancki ekran na swoją rabatę.
Potrójny ekran z bluszczu, drewna i cisów powinien Tobie wygłuszyć głosy sąsiadów.



____________________
Hania Miejski azyl / Wizytówka - Miejski azyl
eVka 12:30, 21 lut 2019


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
Sima napisał(a)
Nie przejmuj się zacienianiem sąsiada jak ich budynek jest 4 m od granicy - kąt padania słońca jest taki, że jak cokolwiek posadzisz wysokiego na 3 m i masz ekspozycje na wschód to i tak zacienisz.

Możesz posadzić drzewa wychodząc do środka ogrodu (chyba planowałaś takie kwadratowe wyspy?). Sadzisz w odległości 4 m/5m od ogrodzenia wyższe drzewo (lub trzy w mini kompozycji) dopasowując się strategicznie do ich okien i masz wysłonięty widok na swój ogród a oni mają oddech. Ty tym sposobem uzyskujesz zakamarek ogrodu do którego fajnie podejść bo nie jest od razu na widoku
A z tyłu prowadzisz cisy na tle drewnianego z poziomych deseczek ogrodzenia wysokiego na 2,20 pokrytego bluszczem i masz elegancki ekran na swoją rabatę.
Potrójny ekran z bluszczu, drewna i cisów powinien Tobie wygłuszyć głosy sąsiadów.




Wiesz co Haniu, wczoraj też o takim rozwiązaniu pomyślałam, nie musiałabym w zasadzie nic zmieniać na rabacie cisów już bym nie sadziła bo są tam szmaragdy. Co do ogrodzenia, deweloper pewnie postawi jako ogrodzenie panele siatkowe, zobaczymy.
Rabata ma ok. 2,5 m szerokości, więc mogłabym stworzyć taką kwadratową wyspę z serbem po środku. Zaraz będe rysować
____________________
Sima 12:39, 21 lut 2019


Dołączył: 06 sty 2017
Posty: 602
Sama mam szmaragdy, ale widzę jak się sypią jak je zacieniam. A cisy są pod tym kątem idealne. Jak bym miała małe szmaragdy to bym je szybko wymieniła - ale moje podrosły już wysoko więc żal je marnować.


____________________
Hania Miejski azyl / Wizytówka - Miejski azyl
Kasia_CS 12:47, 21 lut 2019


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
Przyszłam się przywitać po wybudzeniu ze snu zimowego i nie tylko Twojego - mojego też

Ależ Ci za płotem urosło! mam nadzieję, że znajdziesz satysfakcjonujące rozwiązanie na przesłonę
____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
eVka 13:41, 21 lut 2019


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
Sima napisał(a)
Sama mam szmaragdy, ale widzę jak się sypią jak je zacieniam. A cisy są pod tym kątem idealne. Jak bym miała małe szmaragdy to bym je szybko wymieniła - ale moje podrosły już wysoko więc żal je marnować.



Mówisz? Hmm, Widzę, że jednak muszę to porządnie przemyśleć Dzięki za priv
____________________
eVka 13:42, 21 lut 2019


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
Kasia_CS napisał(a)
Przyszłam się przywitać po wybudzeniu ze snu zimowego i nie tylko Twojego - mojego też

Ależ Ci za płotem urosło! mam nadzieję, że znajdziesz satysfakcjonujące rozwiązanie na przesłonę

Cześć Kasiu!
Lecę do Ciebie hihi ale fajnie
No urosło, urosło, wiedziałam, że kiedyś urośnie a jednak i tak jestem zdziwiona, że tak blisko. Oby jasna elewację zrobili, ni będzie się tak rzucac w oczy...
____________________
Sima 13:45, 21 lut 2019


Dołączył: 06 sty 2017
Posty: 602
effka napisał(a)

Oby jasna elewację zrobili, ni będzie się tak rzucac w oczy...


Ciemnoszara też nie jest zła - nieźle się maskuje
____________________
Hania Miejski azyl / Wizytówka - Miejski azyl
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies