Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Od domowniczki do ogrodniczki ;-)

Pokaż wątki Pokaż posty

Od domowniczki do ogrodniczki ;-)

eVka 10:22, 20 lut 2019


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
wiklasia napisał(a)
a tarasik, (okapy zresztą też) nie może zmniejszać tych minimalnych odległości o więcej niż 1,2 m (jeśli dobrze pamiętam) tak więc taras może (mogą) mieć max w odległości 2,8 od Twojej granicy.

Tak gdzieś wyjdzie, co nie zmienia faktu, że to strasznie blisko. Trzeba jednak przemyśleć sprawę posadzenia jakiś gigatów typu świerk serbski bo łyso na maxa!
____________________
eVka 10:28, 20 lut 2019


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
Johanka77 napisał(a)
Tylko developer może wybudować ludziom dom tak, aby sąsiedzi mogli go oglądać, jak lata nago po salonie... masakra!

Maz rację, każdy cm dla nich się liczy...kasa!!!
____________________
Nowa12 10:51, 20 lut 2019


Dołączył: 05 lis 2016
Posty: 11110
Cześć na twoim wątku . Deweloperzy wciskają często tyle ile im się da upchnąć szeregówek. I do tego te mikroskopijne działeczki. Ale wszystko się tak zagęszcza zwłaszcza w miastach, że długo się człowiek nie nacieszy pięknym krajobrazem za oknem. Widzę to po swojej okolicy, a takie zad... to było .
U mnie mają kawałek dalej drogę puścić więc tylko czekam żeby moje tuje podrosły.
____________________
Aga - Górny Śląsk Mój ogrodowy pamiętnik
eVka 10:53, 20 lut 2019


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
Magleska napisał(a)
O kurczę ...... ten co buduje pomyślał sobie ,że cenę lepszą uzyska ,bo taras z widokiem na piękny ogród ....
Ale faktycznie nie fajnie .....duże drzewa posadź i może faktycznie jakieś serby duże ,żebyś się trochę zasłoniła .......

A może okaże się ,że sąsiedzi fajni i jeszcze furtkę na skróty zrobicie do porannej kawki nigdy nie wiadomo

Magda hihi powinni płacić za taki widok żart oczywiście! Te serby to niegłupi pomysł, może od razu jakieś większe, tylko musiałabym przesadzić kilka szmaragdów i w ich miejsce wsadzić świerki...
JA to generaknie nieintegracyjna sąsiedzko jestem i kawek międzysąsiedzkich unikam
____________________
eVka 10:56, 20 lut 2019


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
Sima napisał(a)
Miasto...

Dobrze, że masz rośliny do pomocy i wiesz już gdzie są okna.
1. Serby - rewelacyjne (sama bym je u siebie zasadziła ale mam z sąsiadami wspólnie tylko 8 m )
2. Tuje i cisy (są też już gotowe ekrany wysokie na 2,2 m - za okolo 600/800 zł mb - droga zabawa, ale kupuje się czas)
3. Wąska pergola na bluszcz (jedna z sąsiadek ma taką na 3,5 m wysoką - tanie, ładne i nie zabiera za dużo działki - przed tym ma posadzone wyższe drzewa które w punkt zasłaniają nie fajny widok powyżej)

Lub opcja radykalna:
4. Regularnie!... wypuszczasz swojego M. na trawnik jak go Pan Bóg stworzył - sami szybko się odgrodzą

Nie no umarłam z tym mężem i trawnikiem!!! Wszystkie pomysły fajne ale ten ostatni najlepszy!!! Kto wie, może to jakiś patent na szybkie bezkosztowe odgrodzenie się
____________________
eVka 10:57, 20 lut 2019


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
wiklasia napisał(a)

No właśnie - na dwoje babka wróżyła.
Pokaż męża!
Pokaż męża!
Ocenimy w jakim kierunku to może pójść...

Aaaa sikam ze śmiechu hihiihi powiedziałam wczoraj eMkowi jak was czytałam, że musze mu fotkę po wyjściu z wanny zrobić i pokazać dziewczynkom na O. i wytłymaczyłam dlaczego, stwierdził chłopina że świetny pomysł ale zamiast fotki mam wam przekazać, że niczego mu nie brakuje a wręcz ma nadto
____________________
mrokasia 10:57, 20 lut 2019


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 17996
effka napisał(a)

Nie no umarłam z tym mężem i trawnikiem!!! Wszystkie pomysły fajne ale ten ostatni najlepszy!!! Kto wie, może to jakiś patent na szybkie bezkosztowe odgrodzenie się


Gorzej jak nowym sąsiadom pomysł przypadnie do gustu i odwdzięczą się tym samym . Wtedy integracja murowana .
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
eVka 13:42, 20 lut 2019


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
Nowa12 napisał(a)
Cześć na twoim wątku . Deweloperzy wciskają często tyle ile im się da upchnąć szeregówek. I do tego te mikroskopijne działeczki. Ale wszystko się tak zagęszcza zwłaszcza w miastach, że długo się człowiek nie nacieszy pięknym krajobrazem za oknem. Widzę to po swojej okolicy, a takie zad... to było .
U mnie mają kawałek dalej drogę puścić więc tylko czekam żeby moje tuje podrosły.

Jest bardzo duży popyt na domy jednorodzinne, bliżniaki i szeregi to i podaż musi gonić.
____________________
eVka 13:43, 20 lut 2019


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
mrokasia napisał(a)


Gorzej jak nowym sąsiadom pomysł przypadnie do gustu i odwdzięczą się tym samym . Wtedy integracja murowana .

O matko no tak, nie pomyślałam o tym!
____________________
SlonecznyOgrod 15:51, 20 lut 2019


Dołączył: 16 sty 2017
Posty: 7665
Ja tam w upały chodzę po ogrodzie w stroju kąpielowym, koszę trawę itp. bo lubię opaleniznę na czekoladę
____________________
DarciaSłoneczny Ogród
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies