Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Od domowniczki do ogrodniczki ;-)

Pokaż wątki Pokaż posty

Od domowniczki do ogrodniczki ;-)

anna_t 19:02, 20 lut 2019


Dołączył: 27 kwi 2015
Posty: 13458
effka napisał(a)

Aaaa sikam ze śmiechu hihiihi powiedziałam wczoraj eMkowi jak was czytałam, że musze mu fotkę po wyjściu z wanny zrobić i pokazać dziewczynkom na O. i wytłymaczyłam dlaczego, stwierdził chłopina że świetny pomysł ale zamiast fotki mam wam przekazać, że niczego mu nie brakuje a wręcz ma nadto
to jak zimą ma nadto to latem spokojnie Ci widok zasloni
____________________
Ania Nowocześnie z różanką
mrokasia 19:33, 20 lut 2019


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 17997
anna_t napisał(a)
to jak zimą ma nadto to latem spokojnie Ci widok zasloni



o mamo, umarłam ze śmiechu...
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
eVka 19:41, 20 lut 2019


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
SlonecznyOgrod napisał(a)
Ja tam w upały chodzę po ogrodzie w stroju kąpielowym, koszę trawę itp. bo lubię opaleniznę na czekoladę

Też kiedyś chodziłam ale ostatnio wolę nie co by ludzi nie szokować swym wyglądem... Opalać sie nie lubię i blada cały rok jestem
Daria to u Cibie pewnie auta wpadają na działkę i ludzie widzą na płocie jak tak paradujesz
____________________
eVka 19:42, 20 lut 2019


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
anna_t napisał(a)
to jak zimą ma nadto to latem spokojnie Ci widok zasloni

Jessssu umrę!!! Po co mi serby! Jak mama takiego eMka
____________________
Sima 19:45, 20 lut 2019


Dołączył: 06 sty 2017
Posty: 602
anna_t napisał(a)
to jak zimą ma nadto to latem spokojnie Ci widok zasloni


Hahaha - padłam!
____________________
Hania Miejski azyl / Wizytówka - Miejski azyl
eVka 19:47, 20 lut 2019


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
A jak by jednak eMek nie chciał zasłaniać ogrodu swymi urokami i musiałabym posadzić serby, ile kosztują takie min. 2.5 m drzewka? Co ile się je sadzi?
____________________
eVka 19:59, 20 lut 2019


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
Kiedyś już planowałam tam serby żeby przysłonić ogród ale Toszka wybiła mi to z głowy:

Toszka napisał(a)
Na planie masz świerki co metr. Gęęęęsto Za kilka lat efektem ciasnoty będzie ogołacanie się gałązek od dołu. coś co rosnie 15m w górę nie moze mieć metra podstawy, zwłaszcza, ze rosnie stożkowo...
Druga sprawa - one rosną wielkie - sąsiadom zacienią. Przy dobrosąsiedzkich stosunkach musisz to uwzględnić. To tylko moja sugestia
Lepiej jest także robić mieszane żywopłoty, sekwencjami. W ten sposób jest to profilaktyka przed chorobami. Np. jeśli świerki dopadnie osutka to cały szpaler. Cięzko będzie zapanować i w takim ścisku robić oprysk.

Masz stare tuje - zetnij je od góry, wyrównaj. Zadbaj. Nabiorą urody. Docenisz je
W naszym klimacie z suchymi, mroźnymi zimami nie mamy wielkiego pola do popisu mamy tylko tuje, cisy, świerki i choina. Jałowce są najgorszą z mozliwych opcji - choroby grzybowe, panoszący się licinek i kłują niemiłosiernie. Sprzątanie, czyszczenie z suchego jest najgorszą z prac. Osobiście wolę już berberysy ciąć i sprzątać ścinki.

Mam tez prosbę - aby cokolwiek podpowiadać potrzebny jest informacyjny szczegół (przy każdej mapce z projektem) - kierunki świata. Dla nas to nieoczywiste, bo na zywo ogrodu nie znamy. A widzę, że z planowaniem i doborem roslin wg. wymogów świetlnych masz problem Trzeba cię wspomóc

W sumie jak tam taras zaraz przy ogrodzeniu czy te serby rzeczywiście nie będą nazbyt zacieniać działki. Słońce wstaje właśnie od tej strony.
____________________
Magleska 20:06, 20 lut 2019


Dołączył: 07 maj 2017
Posty: 18438
Wesoło tu u Ciebie .....
Jak nie chcesz serbów ,to możesz sobie na siatkę jakąś matę dać zanim tuje nie urosną,albo takie panele jak masz po prawej stronie od sąsiadów
____________________
Magda Wilczy ogród WizytówkaWilczy ogród
eVka 20:12, 20 lut 2019


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
Magleska napisał(a)
Wesoło tu u Ciebie .....
Jak nie chcesz serbów ,to możesz sobie na siatkę jakąś matę dać zanim tuje nie urosną,albo takie panele jak masz po prawej stronie od sąsiadów

Też kombinuję z tymi panelami, tylko nie mam tam żadnego ogrodzenia (wstrzymałam się bo może deweloper zrobi jakaś siatke lub panele siatkowe) więc czekam.
Te moje śliwy wiśniowe takie mizeroty" mogły by szybciej rosnąć i mnie osłonić... Może by w krytycznym miejscu tych drzwi tarasowych dać jedno duże drzewo. Muszę pojechać coś poszukać po szkółkach...
____________________
eVka 20:24, 20 lut 2019


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
Tu u Danusi w jednym z ogrodów jej autorstwa serby też blisko domu sąsiadów
https://www.ogrodowisko.pl/watek/1259-swierk-serbski-picea-omorika
Kurczę może jednak wysadzić szmaragdy na rabatę obok (akurat tam nie ma zielonego tła) i wsadzić dorodne serby. Hmm
____________________
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies