Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Od domowniczki do ogrodniczki ;-)

Pokaż wątki Pokaż posty

Od domowniczki do ogrodniczki ;-)

eVka 16:49, 08 cze 2019


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
Brzozowadziewczyna napisał(a)
Rany, Ewunia, parę dni mnie nie było, a Ty zdążyłaś sobie oczko strzelić! Marzy mi się woda w ogrodzie! Fajny pomysł!

No widzisz Agatko, jak to u mnie pomysł=wykonanie ale kochana Ty też nie próżnujesz, nowa rabatka wiązowa się szykuje
Rób chociaż takie malutkie jak ja, mało roboty a jednak to zawsze oczko dodatkowy element ogrodowy.
____________________
eVka 17:01, 08 cze 2019


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
anna_t napisał(a)
Ślicznie wyszło! Może ja też sobie takie zrobię..
A słuchaj woda nie będzie z czasem smierdziala? Jakie roślinki masz w środku?

Polecam
Radziłam się firmy, która wykonuje takie oczka w swoim ogrodzie pokazowym, sprzedają również rośliny wodne (https://ogrodywodne.pl/ i sadzawka.pl), to pisali mi, że jeśli odpowiednio dobierze się rośliny napowietrzające i oczyszczające plus bakterie startowe oczko będzie samo się oczyszczało.
Wodę ponoć trzeba uzupełniać co jakiś czas ale nie wymieniać.
Mam w oczku:
Kosaciec żółty - 5 szt
Przetacznik bobowniczek - 1 szt
Rogatek sztywny - 1 szt
Salwinia pływająca - 3 szt
Żabiściek pływający - 3 szt
Żabieniec babka wodna - 2 szt
Oczeret Zebrinus - 2 szt
Lilia wodna James Brydon - 1 szt
Wydaje się mega dużo ale ponoć ma być gęsto. Część wsadzona w koszach w podłoże do roślin wodnych a część tylko w sam grys, reszta pływające.
____________________
eVka 17:16, 08 cze 2019


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
Aniu, zapraszam jak będziesz następnym razem we Wro, zobaczysz
____________________
anna_t 17:50, 08 cze 2019


Dołączył: 27 kwi 2015
Posty: 13458
Napewno Cię odwiedzę niedługo do Sosnowca jadę to Lindsay ogród nawiedze
A jaką średnicę ma kasta? Sporo roślin się zmieściło. Które z nich to te czyszczące?
____________________
Ania Nowocześnie z różanką
Wiolka5_7 20:01, 08 cze 2019


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20643
Hej
Wpadam na chwilkę i gratuluję pięknego oczka fajne są takie wodne elementy w ogrodzie
Macham i lecę dalej
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
sylwia_slomc... 20:18, 08 cze 2019


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82140
Kropelka wyszła bardzo ładnie, nasuwa mi się jednak myśl, że szybko musisz robić kolejne bo jak te rośliny w nim bujną to wody wcale nie będzie widać
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
eVka 22:19, 08 cze 2019


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
anna_t napisał(a)
Napewno Cię odwiedzę niedługo do Sosnowca jadę to Lindsay ogród nawiedze
A jaką średnicę ma kasta? Sporo roślin się zmieściło. Które z nich to te czyszczące?

Ooo też chętnie bym zobaczyła ogród Lindsay, piękny jest Do mnie serdecznie zapraszam, ostatnio się nie udało, szkoda.
Kasta ma średnicę 66 cm i 36 cm głębokości. Z roślin oczyszczających to pływający rogatek sztywny - oczyszcza wodę z glonów i natlenia ją, podobnie salwinia pływająca, kosaciec żółty, który oczyszcza wodę ze związków azotu, przetacznik bobowniczek.
____________________
eVka 22:21, 08 cze 2019


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
Wiolka5_7 napisał(a)
Hej
Wpadam na chwilkę i gratuluję pięknego oczka fajne są takie wodne elementy w ogrodzie
Macham i lecę dalej

Hej dziękuję Wiolu, woda to kropka nad I.
Ja dzisiaj cały dzień poza domem, nie ogarnęłam wątków O. W poniedziałek nadrobię
____________________
eVka 22:25, 08 cze 2019


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
sylwia_slomczewska napisał(a)
Kropelka wyszła bardzo ładnie, nasuwa mi się jednak myśl, że szybko musisz robić kolejne bo jak te rośliny w nim bujną to wody wcale nie będzie widać

Dziękuję bardzo Oj tak, do kolejnych oczek kupię mniej roślin, bo mam nadzieję, że te z pierwszego mi się rozrosną i będę przenosić do kolejnych, choć rośliny wodne, te które kupiłam, prócz grzybieni, są taniutkie.
____________________
Sima 08:39, 09 cze 2019


Dołączył: 06 sty 2017
Posty: 602
effka napisał(a)

Ehheh prezent w formie roślinki wodnej albo kaskady miłe widziany


u mnie też - fajne kaskady kamienne widziałam na trasie na środę. Mają ich setki. Kamienie od 250 zł po nawet 10000 (ale to są olbrzymy wielotonowe rzeźbione)
Ja myśle o igliczce za 300 - jest piękna. Do tego pompka.
Ach... ogród to studnia bez dna dobrze że mam długie włosy i krótkie paznokcie... zamiast na fryzjera i manikiur wydaje na roślinki
____________________
Hania Miejski azyl / Wizytówka - Miejski azyl
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies