Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Od domowniczki do ogrodniczki ;-)

Pokaż wątki Pokaż posty

Od domowniczki do ogrodniczki ;-)

eVka 11:00, 03 lip 2019


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
magda19831 napisał(a)


Serio ! werbena u mnie dobrze się czuje i sporo sadzonek przetrwało zimę i już kwitną. Ale siewki też już się zbierają do kwitnienia , także nie będziesz musiała długo czekać na efekt.

O mamo aż żaluję że jadę, bo bym już ją sadziłą. Mam nadzieję, że przeżyje transport bo moje napartsnice wysłane do dziewczyn "średnio" sobie pordziły no ale są delikatniejsze niż werbeny i szły w te mega upały.
____________________
Milka 12:13, 03 lip 2019


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
effka napisał(a)
Trawnik w tym miejscu za długo nie porósł niecały rok
Powojniki, irysy, paprocie i klon palmowy Nicholsonii będą miały nową miejscówkę


Masz nispożyte siły, normalnie siłączka
Będzie cud malina, a trawnik miodzio, aż go żal
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
eVka 12:17, 03 lip 2019


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
Milka napisał(a)

Masz nispożyte siły, normalnie siłączka
Będzie cud malina, a trawnik miodzio, aż go żal

Ehehe dzięki Irenka Siłaczka może nie, bo mi pot zalewał oczy i dalej nie wsadziłam roślin, mimo, że wszystko gotowe do sadzenia, bo czekam aż brat pomaluje ostatnio częśc tego nieszczęsnego garażu czyli komin, który stoi właśnie przy tej nowej rabatce. Jak poadze teraz to mi zapewne podepcze wszystko swoimi półmetrowymi buciorami

Akurat trawnik w ty miejscu był kłopotliwy, bo ciężko się kosiło przy ścianie komina i zawsze tam wąsy trawy wystawały, a teraz tego problemu juz nie będzie (podobnie jak przy grillu gdzie trawnik też został usunięty).
____________________
SlonecznyOgrod 13:13, 03 lip 2019


Dołączył: 16 sty 2017
Posty: 7665
Jestem po miesięcznym odwyku hihi.

Ale masz piękne łany lawendy.

Mini oczko wtym czasie zrobiłaś, no super, super, super!
A teraz znów kawałek rabaty zamiast trawnika, rozpędziłaś sie nieźle

____________________
DarciaSłoneczny Ogród
eVka 13:44, 03 lip 2019


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
SlonecznyOgrod napisał(a)
Jestem po miesięcznym odwyku hihi.

Ale masz piękne łany lawendy.

Mini oczko wtym czasie zrobiłaś, no super, super, super!
A teraz znów kawałek rabaty zamiast trawnika, rozpędziłaś sie nieźle


Daria ja tez miałam zwolnienie forumowe, lekki odwyk. Zaglądałam czasami ale prawie nie pisałam

Lawenda zachwyca i jak pachnie plus jest wielka stołówką dla owadów, aż się trzęsie od bąków, ciem, motyli, o etc. Niestety bardo mało jest pszczółek nie wiem dlaczego.

Oczko zarosło roślinnością totalnie ale woda czysta i nie ma zapachu, czyli wszystko ok. Miałam kopać drugie ale te upały mnie odstraszyły i będę kopać po urlopie o ile będzie znośna temperatura.

Lubię dłubać mini rabatki, posadziłam klona Globossum a potem stwierdziłam, że przydałaby mu się obwódka i wsadziłąm małe ciski, podobnie przy magnolii i róże pnącej Giardina. Ciągle coś się dzieje u mnie
____________________
Toszka 22:39, 03 lip 2019


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
effka napisał(a)
(...)
aż się trzęsie od bąków,(...)


Przepraszam, że się wtrącę...ale tylko w kwestii formalnej

bąki się puszcza, a trzmiele latają
hihihi
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
eVka 22:53, 03 lip 2019


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
Toszka napisał(a)


Przepraszam, że się wtrącę...ale tylko w kwestii formalnej

bąki się puszcza, a trzmiele latają
hihihi

O mamo Toszka, umarłam! Ehhehehehe
Racja
____________________
Gosialuk 04:58, 04 lip 2019


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 5305
Mi się webena wysiała, choć wiosną jej nie widziałam i ziemię w tamtym miejscu totalnie przegrzebałam. Teraz siewki mają z 10 do 15 cm i się zastanawiam czy zdąży zakwitnąć. U Sylwii dziewczyny pisały, że kapryśna jest z rozsiewaniem się. Mała Mi przenosi zawsze kilka sztuk do szklarni na zimę i potem ma takie wcześnie kwitnące.
____________________
Gosia Bylinowa łąka
Kawa 08:29, 04 lip 2019


Dołączył: 26 maj 2015
Posty: 14911
hej hej
rożanka z lawenda przepiękna! niesamowicie się rozrosła no i liliowce!!
reszta cud miód!
macham
____________________
Kamila-Droga do spełnienia
eVka 14:14, 04 lip 2019


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
Gosialuk napisał(a)
Mi się webena wysiała, choć wiosną jej nie widziałam i ziemię w tamtym miejscu totalnie przegrzebałam. Teraz siewki mają z 10 do 15 cm i się zastanawiam czy zdąży zakwitnąć. U Sylwii dziewczyny pisały, że kapryśna jest z rozsiewaniem się. Mała Mi przenosi zawsze kilka sztuk do szklarni na zimę i potem ma takie wcześnie kwitnące.

A widzisz Gosiu, ponoć werbena takie przekleństwo ogrodnika a tu każdy ma problem z jej zlokalizowaniem no ciekawe jak będzie u mnie
____________________
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies