Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Od domowniczki do ogrodniczki ;-)

Pokaż wątki Pokaż posty

Od domowniczki do ogrodniczki ;-)

eVka 14:16, 04 lip 2019


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
Kawa napisał(a)
hej hej
rożanka z lawenda przepiękna! niesamowicie się rozrosła no i liliowce!!
reszta cud miód!
macham

Kamila, dziekuję Ci bardzo Wszystko się rozrosło niebotycznie, widać jak ciasno sadziłam (a myślałam, że za luźno). JEden wielki kolorowy busz, no i fajnie, tak lubię i tak chciałam
Macham kochana.

Powiedz jak naparstnice, przeżyły podróż? U Gosi padły po posadzeniu
____________________
Margerytka40 14:42, 04 lip 2019


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
effka napisał(a)

A widzisz Gosiu, ponoć werbena takie przekleństwo ogrodnika a tu każdy ma problem z jej zlokalizowaniem no ciekawe jak będzie u mnie


Ja bynajmniej nie mam problemu z werbeną, znaczy się mam z wyzbyciem się ogroooomu siewek. U mnie już kwitnie i ma ok. metra teraz
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
eVka 15:12, 04 lip 2019


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
Margerytka40 napisał(a)


Ja bynajmniej nie mam problemu z werbeną, znaczy się mam z wyzbyciem się ogroooomu siewek. U mnie już kwitnie i ma ok. metra teraz

Może to od gleby zależy alebo od plewienia i nierozpoznania sieweczek malutkich.
____________________
AniazUroczyska 01:15, 05 lip 2019

Dołączył: 12 cze 2018
Posty: 1269
effka napisał(a)

Może to od gleby zależy alebo od plewienia i nierozpoznania sieweczek malutkich.


Raczej od gleby ,ja w łące nic nie pieliłam, nie wyrywałam , a posianej werbeny nie ma
eVka 06:34, 05 lip 2019


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
AniazUroczyska napisał(a)


Raczej od gleby ,ja w łące nic nie pieliłam, nie wyrywałam , a posianej werbeny nie ma

To w takim razie rzeczywiście od gleby (chyba że nasiona mają znaczenie). Zauważyłam u siebie jedną werbenę, muszę się przyjrzeć może jestem więcej. Na razie małe ok. 15cm.
____________________
eVka 07:01, 05 lip 2019


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
Czy wam też tak długo schodzi polewanie rabat? Wjazdowa plus spora rabata przed domem wyszło mi wczoraj 3 godziny.... Załamka. Leję rzadko ale dużo na raz, żeby wgłąb dobrze nasiąkło. Jak by chciała na raz cały ogród to lekko z 7 godzin... Czas wziąć się za robienie nawadniania, chyba nie będę czekać do wiosny tylko w tym buszu linie kroplujące będę kłaść. Ciężko będzie ale trudno. Lepsze to niż latanie z wężem godzinami....
Jak jest u was?
____________________
Wiolka5_7 07:06, 05 lip 2019


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20624
Ja to dbam o podlewanie rodków,magnolii i hortek....a reszta ogrodu musi sobie radzić....nie mam czasu na stanie godzinami.....

Jeszcze podlewam nowe nasadzenia,wiadomo i tyle....

Ale w przyszłości jak będę korzystać ze studni to na pewno zrobimy nawadnianie
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
eVka 07:45, 05 lip 2019


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
Wiolka5_7 napisał(a)
Ja to dbam o podlewanie rodków,magnolii i hortek....a reszta ogrodu musi sobie radzić....nie mam czasu na stanie godzinami.....

Jeszcze podlewam nowe nasadzenia,wiadomo i tyle....

Ale w przyszłości jak będę korzystać ze studni to na pewno zrobimy nawadnianie

Niby ja podobnie, podlewam głównie rodki, giętki, drzewa (szczególnie te wsadzone w zeszłym i tym roku), róże (rzadko ale dłuuuugo), derenie bo omdlewają, listki opadają. Czasami miskanty, hakonki też podlewam. Jakoś szkoda mi ich przy tych upałach. Samych rodków mam ze 20 szt, hortek też mnóstwo...
I tak te godziny lecą.
Też mam studnię, mam już wszystko wybrane i jestem w szoku że to takie tanie. Zawsze mi się wydawało, że koszty systemu nawadniania to jakieś krocie ale jak nie robi się rozbudowanej automatyki i robocizna odpada to okazuje się, że to znośna kwota.
Dzięki Wiolu za opinię
____________________
kasiab 08:48, 05 lip 2019


Dołączył: 15 lip 2017
Posty: 1516
Ewo a jaki sprzęt wybraliście? I jak będziesz dzieliła sekcje? Jak możesz to na priv poproszę
____________________
Kasia - tu na razie jest...
eVka 09:17, 05 lip 2019


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
kasiab napisał(a)
Ewo a jaki sprzęt wybraliście? I jak będziesz dzieliła sekcje? Jak możesz to na priv poproszę

Wyślę Ci priva później. Wszystko kupuję w firmie nawodnieniowej na All. Sekcje mam 4, sama sobie rozrysowałam. Bez automatyki, typu elektrozawory, sterowniki etc to dużo prostsze do zaplanowania.
____________________
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies