Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Od domowniczki do ogrodniczki ;-)

Pokaż wątki Pokaż posty

Od domowniczki do ogrodniczki ;-)

eVka 22:19, 03 wrz 2019


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
mrokasia napisał(a)
Ale masz fajnie!!! I kompostownia i dobroci z dostawą do domu i nawet bez zamawiania, samo przyszło . Zazdroszczę. Ja tylko świeżego obornika końskiego mogę mieć ile chcę, ale za to za darmo .

No fajnie mam hihi. Po kompost jadę, zamówiłam 40 ton do firmy w której pracuję to parę worków sobie wezmę
Też mam dostęp do świeżej końskieja ale sporo zachodu z tym jest. Trzeba pojechać, załadować, przekompostować ale muszę teraz podjechać to na wiosnę będę miała jak znalazł
____________________
eVka 22:20, 03 wrz 2019


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
AnnaCh napisał(a)
Jak wzięłam pięć worków co najmniej, to też po dyszce

O czyli cena rynkowa Wzięłam 20 worków, połowę pod warzywnik a połowę do róż i innych roślinek.
____________________
Kasia_CS 23:32, 03 wrz 2019


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
Ewuś! pochwalę jeszcze raz okiennice i ich kolor, bo już kilka razy robiłam podejście, a nie pamiętam czy skutecznie teraz nadrobiłam kilkanascie stron u Ciebie i popodziwiałam boskie te Twoje przetaczniki!! moje mają wybujałe świeczki póki co - myślałam, że będą takie na te 10 cm załóżmy, a one już mają te kwiatostany na co najmniej 20-25cm i trochę jestem zaskoczona

Z kolei takie różowe jakie mam to się zamączniakowały i mimo dawnego cięcia nie chcą powtórzyć kwitnienia.. cóż, pewnie za słabe są.

Twój miskant Memory przepiękny, fajnie, że tak dużo kwiatostanów wypuścił
____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
AniazUroczyska 02:11, 04 wrz 2019

Dołączył: 12 cze 2018
Posty: 1269
effka napisał(a)

Aniu, będziesz miała lasek Memory wogrodzie, cudnie! Ja mam w sumie 4 szt

Pytasz ile sadzonek trzeba, żeby stworzyć taką bujna kępę, juz Ci piszę, wystarczy jedna

Zobacz jakie maluchy były w zeszłym roku (czerwona strzałka):




No to już się cieszę! Wydawało mi się,że na "lasek" potrzeba więcej sadzonek Jeśli w ogóle dadzą sobie radę, bo już trochę zaczęły przysychać. Zawsze zastanawiam się , co i jak oni robią w szkółkach, że rośliny trzymane miesiącami w doniczkach, zachowują dobrą formę. U mnie czekały tydzień na posadzenie, codziennie podlewane i tak zewnętrzne liście zaczęły usychać. Posadzone są w półkolu, trzy mają więcej słońca , a trzy bardziej w półcieniu. Ciekawe jak sobie dadzą radę...
Ewo, jak przygotowujesz podłoże pod sadzenie traw? Czy miskanty potrzebują dużo wody, jak często je podlewasz?
I pytanie do wszystkich odwiedzających: czy są jakieś trawy , które poradzą sobie w cieniu?
HannaR 11:31, 04 wrz 2019


Dołączył: 09 cze 2013
Posty: 1446
mrokasia napisał(a)
Ale masz fajnie!!! I kompostownia i dobroci z dostawą do domu i nawet bez zamawiania, samo przyszło . Zazdroszczę. Ja tylko świeżego obornika końskiego mogę mieć ile chcę, ale za to za darmo .


Tylko nie mów, że jeszcze dowożą Ci do domu .
____________________
Hania: Okno na ogród... Ucieczka na wieś
eVka 18:21, 04 wrz 2019


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
Kasia_CS napisał(a)
Ewuś! pochwalę jeszcze raz okiennice i ich kolor, bo już kilka razy robiłam podejście, a nie pamiętam czy skutecznie teraz nadrobiłam kilkanascie stron u Ciebie i popodziwiałam boskie te Twoje przetaczniki!! moje mają wybujałe świeczki póki co - myślałam, że będą takie na te 10 cm załóżmy, a one już mają te kwiatostany na co najmniej 20-25cm i trochę jestem zaskoczona

Z kolei takie różowe jakie mam to się zamączniakowały i mimo dawnego cięcia nie chcą powtórzyć kwitnienia.. cóż, pewnie za słabe są.

Twój miskant Memory przepiękny, fajnie, że tak dużo kwiatostanów wypuścił

Kasiu, bardzo Ci dziękuję Fajnie, że garaż po metamorfozie Ci się podoba Powiem Ci, że nie mogę się napatrzeć na te okiennice.

Przetaczniki były piękne, szkoda że już przekwitły, różowe też zamączniakowane jak Twoje. Może taka podatna odmiana.

Memory w końcu wszystkie kwitną, jak będę miała chwilę obfocę ten festiwal Traw. Jest bosko!!

Teraz trochę jestem mało ogrodowa, bo robimy w końcu łazienkę. Nic wielkiego, tylko nowe meble i umywalki, krany ale jednak projektowanie, wybieranie zajmuje sporo czasu.

Buziaki.
____________________
eVka 18:35, 04 wrz 2019


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
AniazUroczyska napisał(a)

No to już się cieszę! Wydawało mi się,że na "lasek" potrzeba więcej sadzonek Jeśli w ogóle dadzą sobie radę, bo już trochę zaczęły przysychać. Zawsze zastanawiam się , co i jak oni robią w szkółkach, że rośliny trzymane miesiącami w doniczkach, zachowują dobrą formę. U mnie czekały tydzień na posadzenie, codziennie podlewane i tak zewnętrzne liście zaczęły usychać. Posadzone są w półkolu, trzy mają więcej słońca , a trzy bardziej w półcieniu. Ciekawe jak sobie dadzą radę...
Ewo, jak przygotowujesz podłoże pod sadzenie traw? Czy miskanty potrzebują dużo wody, jak często je podlewasz?
I pytanie do wszystkich odwiedzających: czy są jakieś trawy , które poradzą sobie w cieniu?

Naprawdę wystarczy jedna sadzonka, żeby po dwóch latach mieć potwora! Jak byś trzy wsadziła razem to chyba by mutant wyszedł

Powiem Ci, że za każdym razem się zastanawiam jak oni w tych szkołach tygodniami trzymają te sadzonki, choć ostatnio się przyjrzałem i niektóre miskanty koło mnie w sklepie kiepsko wyglądały, więc też mają kłopot z długo stojącym doniczkami.

Do dołka pod miskanty daję trochę kompostu lub/i obornika jak mam i sypię małą garść maczki bazaltowej. Mieszam z ziemią i finito.
Pilnuję jakiś czas podlewania. Po roku radzą sobie same z wodą, tylko przy mega suszy podlewam.

Co do miskantów w cieniu, to chyba do pełnego cienia nie ma odmian ale w półcieniu większość da radę, będą tylko później i mniej obficie kwitnąć i wolniej rosnąć.
____________________
AniazUroczyska 19:06, 04 wrz 2019

Dołączył: 12 cze 2018
Posty: 1269
effka napisał(a)



Do dołka pod miskanty daję trochę kompostu lub/i obornika jak mam i sypię małą garść maczki bazaltowej. Mieszam z ziemią i finito.


No, zrobiłam tak samo , tylko dodałam jeszcze trochę kory. Mieszasz z ziemią z worków czy z rodzimą?
Kwitną w następnym roku?
eVka 19:27, 04 wrz 2019


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
AniazUroczyska napisał(a)

No, zrobiłam tak samo , tylko dodałam jeszcze trochę kory. Mieszasz z ziemią z worków czy z rodzimą?
Kwitną w następnym roku?

Korę przekompostowana też daje (jak mam), mieszam z ziemią rodzimą. Ziemia przed urządzeniem ogrodu była mieszana z humusem i to ami kompostu, więc jest w miarę żyzna.
Miskanty Memory sadziłam w zeszłym roku wiosną i kwitly latem tego samego roku.
____________________
Toszka 22:55, 04 wrz 2019


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
Nowa12 napisał(a)


A nie wystarczy denaturat bo wszędzie piszą, żeby narzędzia denaturatem czyścić.


Denaturat niszczy powłoki metalowe. I nie ma szerokiego spektrum działania.


Miskanty, zwłaszcza sinensis lubią ziemię kwaśną do lekko kwaśnej. Polecam sporo kory do dołów przed sadzeniem
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies