Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Od domowniczki do ogrodniczki ;-)

Pokaż wątki Pokaż posty

Od domowniczki do ogrodniczki ;-)

AniazUroczyska 23:27, 04 wrz 2019

Dołączył: 12 cze 2018
Posty: 1269
Toszka napisał(a)


Denaturat niszczy powłoki metalowe. I nie ma szerokiego spektrum działania.


Miskanty, zwłaszcza sinensis lubią ziemię kwaśną do lekko kwaśnej. Polecam sporo kory do dołów przed sadzeniem


Rzucić im też trochę kory pod nogi?
Iwonko, czy dobrze pamiętam, że wspominałaś kiedyś, iż przekompostowana kora nie jest już kwaśna?
Jeśli one lubią kwaśno , to można im dodać mączki granitowej?
Toszka 23:41, 04 wrz 2019


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
Przekompostowana kora przede wszystkim wyzbyta jest patogenów chorobotwórczych i potencjalnych szkodników. A kora z drzew liściastych dodatkowo wyzbyta jest garbników.
Mozna dać i mączki granitowej i warto obsypywać kompostem z liści, tzw. ziemią lisciową.
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
Nowa12 08:49, 05 wrz 2019


Dołączył: 05 lis 2016
Posty: 11110
Toszka napisał(a)


Denaturat niszczy powłoki metalowe. I nie ma szerokiego spektrum działania.


Miskanty, zwłaszcza sinensis lubią ziemię kwaśną do lekko kwaśnej. Polecam sporo kory do dołów przed sadzeniem


A widzisz, to tego o miskantach nie wiedziałam.
____________________
Aga - Górny Śląsk Mój ogrodowy pamiętnik
polinka 09:06, 05 wrz 2019


Dołączył: 05 maj 2013
Posty: 17576
AniazUroczyska napisał(a)

No to już się cieszę! Wydawało mi się,że na "lasek" potrzeba więcej sadzonek Jeśli w ogóle dadzą sobie radę, bo już trochę zaczęły przysychać. Zawsze zastanawiam się , co i jak oni robią w szkółkach, że rośliny trzymane miesiącami w doniczkach, zachowują dobrą formę. U mnie czekały tydzień na posadzenie, codziennie podlewane i tak zewnętrzne liście zaczęły usychać. Posadzone są w półkolu, trzy mają więcej słońca , a trzy bardziej w półcieniu. Ciekawe jak sobie dadzą radę...
Ewo, jak przygotowujesz podłoże pod sadzenie traw? Czy miskanty potrzebują dużo wody, jak często je podlewasz?
I pytanie do wszystkich odwiedzających: czy są jakieś trawy , które poradzą sobie w cieniu?


Aniu, miskant Variegatus, carex Silevr Scpetre i wszystkie żółte odmiany Hakonechloa. Molinia Karl Foerster też sobie poradzi choć nie będzie miała tak spektakularnego kwiatostanu.
____________________
Ogrodowy powrót do dzieciństwa
eVka 11:10, 05 wrz 2019


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
Toszka napisał(a)


Denaturat niszczy powłoki metalowe. I nie ma szerokiego spektrum działania.


Miskanty, zwłaszcza sinensis lubią ziemię kwaśną do lekko kwaśnej. Polecam sporo kory do dołów przed sadzeniem

O widzisz, nie wiedziałam tego o denaturacie ale logiczne się to wydaje.

Z miskantami na 100% prawda, u mnie w miejscach gdzie ziemia jest kwaśna (obok hortensji) są gigantyczne i szycko kwitną a w miejscach z ziemią obojętną są mniejsze i kwiatostany pojawiają się później.
____________________
eVka 11:14, 05 wrz 2019


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
polinka napisał(a)


Aniu, miskant Variegatus, carex Silevr Scpetre i wszystkie żółte odmiany Hakonechloa. Molinia Karl Foerster też sobie poradzi choć nie będzie miała tak spektakularnego kwiatostanu.

Molinię KF właśnie zamówiłam Mam nadzieję, że w słoneczku mnie zachwyci kwiatostanem
____________________
eVka 12:04, 05 wrz 2019


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
Zero czasu ostatnio i jakoś ogrodowo nie mam nastroju. Nie dokończyłam rabaty kwietnej, ociągam się totalnie... obiecałam fotki i nie ma ehh
____________________
Dorii 13:09, 05 wrz 2019


Dołączył: 15 sie 2018
Posty: 4341
Właśnie skończyłam czytać, oczywiście nie wszystko przeczytałam ale sporo
Pięknie u ciebie i trudno uwierzyć że ogród jest tak młody. Będę zaglądać.
____________________
Ogród na wzgórzu a czasem trochę pod górkę
eVka 13:53, 05 wrz 2019


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
Dorii napisał(a)
Właśnie skończyłam czytać, oczywiście nie wszystko przeczytałam ale sporo
Pięknie u ciebie i trudno uwierzyć że ogród jest tak młody. Będę zaglądać.

Dziękuję Dorii, bardzo mi miło czytając Twoje pochwały. Fakt ogród ma zaledwie 2 lata. Dwie rabaty od frontu są 3 letnie.
Zapraszam
____________________
Dominika11 14:16, 05 wrz 2019


Dołączył: 09 kwi 2014
Posty: 18709
effka napisał(a)

Dziękuję Dorii, bardzo mi miło czytając Twoje pochwały. Fakt ogród ma zaledwie 2 lata. Dwie rabaty od frontu są 3 letnie.
Zapraszam
myślałam, że jest starszy - wyglada super
____________________
Ja i mój ogródek - ZAPRASZAM :)
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies