Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Od domowniczki do ogrodniczki ;-)

Pokaż wątki Pokaż posty

Od domowniczki do ogrodniczki ;-)

Iwonka 21:22, 10 wrz 2019


Dołączył: 13 cze 2017
Posty: 4147
effka napisał(a)
W końcu odpoczynek na leżaczku wiaterek powiew, chłodno, cudnie....

Kocham taką pogodę i kocham miskanty. Silberspinne mają ponad 2 m a Memory jeszcze wyższe



Śliczne fotki, każdy miesiąc ma w sobie coś magicznego. Już czuć schyłek lata, nawet światło przybiera nowe barwy. Miskanty czarują, świetnie wygląda też rozchodnik na tle variegaty. Tak sobie teraz myślę, czy nie skopiować ich u mnie jako obwódkę dereni IH. Na razie dałam pomiędzy, ale Wiola straszy, że mi je zjedzą
Super tak odetchnąć na leżaczku Ja nawet bardziej wolę teraz i z kocykiem niż w upał. A gdy jeszcze człowieka nie widać to już w ogóle luksus.
____________________
Iwonka - Wzgórze chaosu
eVka 21:25, 10 wrz 2019


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
Kasiolaaa napisał(a)
Ewa fajnie to zabrzmialo zarosnieta z kazdej strony hihihi kupilam sporo roslin zaszalalam na nową rabate ktora powstanie w polowie pazdziernika bo niestety tyle bede czekac na roze ale w miedzy czasie czeka nas full pracy

O mamo no ale napisałam, zarośnięta Ewa
Takie porządne zakupy to jest to! A jeszcze różane to już w ogóle
Będziesz miała pracowitą jesień
____________________
eVka 21:37, 10 wrz 2019


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
Kasiolaaa napisał(a)
trawa jasna wysoka przy jezowkach to variegatus ? a ten rozchodnik to moze matrona ?

Tak to Variegatus Trochę pokładają się bo mają ciężkie liście.
Rozchodniki, vten pierwszy to zwykły zielony a drugi ciemniejszy to właśnie Matrona. Polecam oba, są cudne szczególnie z rozplenicami. Mnóstwo pszczół na nich lata
____________________
eVka 21:53, 10 wrz 2019


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
Iwonka napisał(a)


Śliczne fotki, każdy miesiąc ma w sobie coś magicznego. Już czuć schyłek lata, nawet światło przybiera nowe barwy. Miskanty czarują, świetnie wygląda też rozchodnik na tle variegaty. Tak sobie teraz myślę, czy nie skopiować ich u mnie jako obwódkę dereni IH. Na razie dałam pomiędzy, ale Wiola straszy, że mi je zjedzą
Super tak odetchnąć na leżaczku Ja nawet bardziej wolę teraz i z kocykiem niż w upał. A gdy jeszcze człowieka nie widać to już w ogóle luksus.

Dziękuję Iwonko masz rację, teraz jest tak spokojnie, czarownie, powołanie
Niestety też Ci powiem, że derenie zjedzą rozchodniki. Ja wprawdzie mam Elegantissima, więc dużo większe ale moje dwuletnie krzaczki już są takie potężne, że strach się bać

Tu po zakupie, a tu teraz, pod dwóch latach :



____________________
mrokasia 21:56, 10 wrz 2019


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 17805
Moje Elegantissimy są jakieś bielsze... te Twoje wyglądają jak moje Sibirica Variegata... ciekawe... może to kwestia światła?
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
AnnaCh 22:00, 10 wrz 2019


Dołączył: 10 mar 2015
Posty: 12213
Piękne te derenie
Kupiłam takiego jednego z MAkusią na targach w Skierniewicach dwa lub trzy lata temu i tak siedzi w doniczce, drugiego mam z patyka od tego pierwszego, musze jeszcze ze trzy dokupić i posadzę z brzozami
____________________
Ania - Malutki pod lasem
eVka 22:23, 10 wrz 2019


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
mrokasia napisał(a)
Moje Elegantissimy są jakieś bielsze... te Twoje wyglądają jak moje Sibirica Variegata... ciekawe... może to kwestia światła?

Hmm, a Sibirica Variegata różowieją? Bo moje derenie nie różowieją tylko ładnie się złocą.
____________________
eVka 22:25, 10 wrz 2019


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
AnnaCh napisał(a)
Piękne te derenie
Kupiłam takiego jednego z MAkusią na targach w Skierniewicach dwa lub trzy lata temu i tak siedzi w doniczce, drugiego mam z patyka od tego pierwszego, musze jeszcze ze trzy dokupić i posadzę z brzozami

Dziękuję Są piękne bardzo polecam. Szybko rosną, lubią cięcie no i w zimie zdobią czerwonymi gałązkami.
____________________
mrokasia 22:25, 10 wrz 2019


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 17805
effka napisał(a)

Hmm, a Sibirica Variegata różowieją? Bo moje derenie nie różowieją tylko ładnie się złocą.


W sensie liści???? Toś mi Pani zadała pytanie... nie wiem... mam jedne i drugie, poprzyglądam się .
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
eVka 22:45, 10 wrz 2019


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
mrokasia napisał(a)


W sensie liści???? Toś mi Pani zadała pytanie... nie wiem... mam jedne i drugie, poprzyglądam się .

Tak tak, liście. Sibirica chyba się przebarwia. A popatrz bo ciekawa jestem.
____________________
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies