Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Od domowniczki do ogrodniczki ;-)

Pokaż wątki Pokaż posty

Od domowniczki do ogrodniczki ;-)

dzika_roza 09:32, 26 wrz 2019


Dołączył: 21 cze 2017
Posty: 577
U mnie wkleilam kl i gracki
https://www.ogrodowisko.pl/watek/8641-misz-masz-czyli-ogrodowe-rewolucje?page=11#post_6
____________________
...jestem sobie ogrodniczka...
eVka 09:51, 26 wrz 2019


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
Wiolka5_7 napisał(a)



Właśnie znowu pada i deszczówka się zbiera
W przyszłym roku muszę pomysleć o jakiejś pompie do studni i podlewać ogród

Pompa to mega pomysł, w sumie do moich ałych zbiorników też mogłabym dokupić i wrzucać od góry przez pokrywę i szybko podlać przyległe rabatki Problem byłby tylko z prądem... Pozostanę pewnie przy podlewaniu konewkowym tych małych rabatek, do których nie chce mi się odpalać pompy ze studni i ciągnąć węża. Ewentulanie mogę jeszcze po prostu podłączyć wąż przy dolnym złączu zbiorbika i woda by grawitacyjnie leciała, wąż położyłabym na rabacie i by leciało
____________________
malgol 09:54, 26 wrz 2019


Dołączył: 17 cze 2015
Posty: 5860
Dziewczyny , skoro mowa o miskantach...podpowiedzcie jak na początku kwitnienia wygląda Rosi? Bo kupiłam ubiegłej jesieni Rosi w stanie wskazującym ,że w doniczce coś rosnie ,ale niewiadomo co ( same korzenie i mały kikut przycięty)a teraz wyrósł , owszem,ale kwitnie na bezowo-różowo.Zbieleje?
____________________
Gosia -Mój ogród pod lasem Wizytówka
eVka 10:02, 26 wrz 2019


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
dzika_roza napisał(a)
O tak w Alb.cos namieszane.
Moje „gracki” juz kwitna
A 2letnie kleine fontane jeszcze nie, za to maja 180 cm...

Dokładnie, moje "gracki" z A. wyglądają teraz tak:



Gołym okiem widac, że z grackami nie mają nic wspólnego
____________________
eVka 10:06, 26 wrz 2019


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
Toszka napisał(a)

Jest opcja, że to odmiana Gracillimus Nana. Jesli jest niski. Ale może po prostu wystarczy dać im czas

Jest zdecydowanie niższy niz typowy gracek, no ciekawa jestem jego przyszłości w sensie jak będzie wyglądał jako dorosły Gracek
A może rzeczywiście to Kleine Gracek
____________________
eVka 10:07, 26 wrz 2019


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
anbu napisał(a)
U mnie to samo Kupowałam Kleine Fontane w sklepie na literę "A" Też nie kwitną i wyglądają jak Twoje Myślałam, że nie kwitną może dlatego że są młode i maja jeszcze czas ale właśnie straciłam nadzieję
Nie pozostaje mi nic innego jak do nich napisać i im nagadać

Ehehe, założmy grupę "poszkodowani przez A.", nie no żart oczywiście
Wkurzające to na maxa, ja również nie omieszkam wyłożyć kawę na ławę i napisac do A. bo to niepoważne co robią...
____________________
eVka 10:22, 26 wrz 2019


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
mrokasia napisał(a)
Kurcze, niefajne są takie pomyłki...człowiek czeka na pióropusze - nie ma, liczył, że coś nie przekroczy 1,2 a ma ponad 1,8, miało być białe a jest żółte... masakra .
Z tego co mówicie musiały im się dwie partie pomylić.

Niestety, bardzo to nieprfesjonalne... Nie mam ochoty, czasu etc na wykopywanie 12 miskantów i szukanie im nowych miejscówek...Zostaną tam gdzie są ale wkurzyłam się bardzo
Myslę, że maja na stałe pomylone te dwa miskanty i tak je ciągle sprzedają, bo kupowałam trzy razy i nich w dużych odstępach czasu i wszystkie są pomylone...
____________________
Toszka 10:47, 26 wrz 2019


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
effka napisał(a)

Jest zdecydowanie niższy niz typowy gracek, no ciekawa jestem jego przyszłości w sensie jak będzie wyglądał jako dorosły Gracek
A może rzeczywiście to Kleine Gracek


Akurat wczoraj przeglądałam ich ofertę i mają na stanie tę odmianę "Nana"...tak więc tentego
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
eVka 11:31, 26 wrz 2019


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
dzika_roza napisał(a)
U mnie wkleilam kl i gracki
https://www.ogrodowisko.pl/watek/8641-misz-masz-czyli-ogrodowe-rewolucje?page=11#post_6

Jaki piękny ogród!!! Że ja wcześniej do Ciebie nie trafiłam, muszę nadrobić i poczytać

Super porównanie, więc moje Gracki to KF a KF to gracki hehe ale heca
____________________
dzika_roza 11:47, 26 wrz 2019


Dołączył: 21 cze 2017
Posty: 577
effka napisał(a)

Jaki piękny ogród!!! Że ja wcześniej do Ciebie nie trafiłam, muszę nadrobić i poczytać

Super porównanie, więc moje Gracki to KF a KF to gracki hehe ale heca


dziękuję, ogród wciąż w budowie...

wzdłuż ogrodzenia miały być gracki... jest ich tam chyba 21 sztuk...
a przy palenisku KL, żeby nie przesadzić z wysokościa
no i klops
ale przesadzać mi się nie chce... jedynie te przy ognisku w przyszłym roku będę wyciągać co drugi i na inną rabatę pójdą
____________________
...jestem sobie ogrodniczka...
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies