Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Od domowniczki do ogrodniczki ;-)

Pokaż wątki Pokaż posty

Od domowniczki do ogrodniczki ;-)

mrokasia 08:43, 23 wrz 2019


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 17958
Hej Ewcia, macham .
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
eVka 10:13, 23 wrz 2019


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
ElzbietaFranka napisał(a)




Tak patrzę na ten wysiew to klęska urodzaju też bym tak chciała. Mam tylko jedną w tym roku kupiona może też się doczekam tyle dzieci.

Eska pisze bo zapomnę miskant Rosi jest. Dzisiaj dostałam powiadomienie z Albamaru, że mają można zamawiać. Złożyłam już zamówienie bo może zabraknąć ha ha ha. Zamówiłam 3 szt bo 14 zł to nie majątek a jak się któraś nie przyjmuje to będą jeszcze 2 szt.

Jak masz gdzieś ta beczke na deszczówkę to pokaż.

Oj klęska ale pozytywna Szkoda, że te siewki takie szybko więdnące, bo bym mogła rozsyłać w świat Oby Twoje się namnożyły jak u mnie

A tak, wiem, że jest miskant Rosi, dostałam powiadomienie, dzięki! Właśnie u nich zrobiłam dwa tygodnie temu zmaówienie i już odpuszczam w tym roku, bo jeszcze za róże nowe musze zapłacić.... bankructwo mnie czeka niechybnie

A beczka, tutaj jeszcze nie podłączona do rury spustowej:


____________________
eVka 10:14, 23 wrz 2019


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
mrokasia napisał(a)
Hej Ewcia, macham .

Hej! Odmachuję Musze lecieć do Ciebie zobaczyć co nawywijałaś przez weekend
____________________
Brzozowadzie... 12:15, 23 wrz 2019


Dołączył: 27 mar 2017
Posty: 4769
Toszka napisał(a)

I taka ciekawostka - naparstnicę można uznać za roślinę wskaźnikową dla gleb żyznych, próchnicznych, bogatych. Wskaźnikiem, że jest jej dobrze jest istna plantacja


Toszko!!! Jestem szczęśliwym człowiekiem - moja frontowa rabata ma gleby żyzne, próchnicze, bogate!!! Czyli da się nawet na piaskach uzyskać taki efekt!
____________________
Agata.Tajemniczy ogród
eVka 14:33, 23 wrz 2019


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
Brzozowadziewczyna napisał(a)


Toszko!!! Jestem szczęśliwym człowiekiem - moja frontowa rabata ma gleby żyzne, próchnicze, bogate!!! Czyli da się nawet na piaskach uzyskać taki efekt!

O proszę, wydaje mi się, że naparstnice lubią po prostu podłoże przepuszczalne. Zauważyłam, że w zbitej nieprzepruszczalnej glebie wogóle nie rosną. Zatrzymują się na etapie większych siewek. Nie kwitną.
____________________
Brzozowadzie... 16:21, 23 wrz 2019


Dołączył: 27 mar 2017
Posty: 4769
effka napisał(a)

O proszę, wydaje mi się, że naparstnice lubią po prostu podłoże przepuszczalne. Zauważyłam, że w zbitej nieprzepruszczalnej glebie wogóle nie rosną. Zatrzymują się na etapie większych siewek. Nie kwitną.

No wiesz co? Nie dałaś się pocieszyć trochę Ale Twoja wersja też niestety pasuje - ja mam ziemię baaardzo przepuszczalną
____________________
Agata.Tajemniczy ogród
eVka 19:24, 23 wrz 2019


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
Brzozowadziewczyna napisał(a)

No wiesz co? Nie dałaś się pocieszyć trochę Ale Twoja wersja też niestety pasuje - ja mam ziemię baaardzo przepuszczalną

Ehehe, no dobra dobra, to żyzna i przepuszczalna
____________________
Toszka 09:40, 24 wrz 2019


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
effka napisał(a)

O proszę, wydaje mi się, że naparstnice lubią po prostu podłoże przepuszczalne. Zauważyłam, że w zbitej nieprzepruszczalnej glebie wogóle nie rosną. Zatrzymują się na etapie większych siewek. Nie kwitną.


Bo zbita, nieprzepuszczalna gleba nie jest próchniczna. Jest silnie mineralna. Taką wystarczy tylko wzbogacić i poluzować. Piaski wymagają już nie lada wysiłku i wiele ton dodatków.
W takiej zbitej, nieprzepuszczalnej występuje stagnacja wody oraz słabe napowietrzenie, a w efekcie wygniwanie korzeni (zimą).
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
eVka 09:23, 25 wrz 2019


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
Toszka napisał(a)


Bo zbita, nieprzepuszczalna gleba nie jest próchniczna. Jest silnie mineralna. Taką wystarczy tylko wzbogacić i poluzować. Piaski wymagają już nie lada wysiłku i wiele ton dodatków.
W takiej zbitej, nieprzepuszczalnej występuje stagnacja wody oraz słabe napowietrzenie, a w efekcie wygniwanie korzeni (zimą).

No tak, prawda.
____________________
dzika_roza 12:51, 25 wrz 2019


Dołączył: 21 cze 2017
Posty: 577
hej
czy przetaczniki rosną w kępie i się rozkładają na boki?
zastanawiam się czy nie wymienić szałwii Pink Field właśnie na przetaczniki...
____________________
...jestem sobie ogrodniczka...
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies