Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Od domowniczki do ogrodniczki ;-)

Pokaż wątki Pokaż posty

Od domowniczki do ogrodniczki ;-)

Nowa12 22:43, 21 wrz 2019


Dołączył: 05 lis 2016
Posty: 11110
effka napisał(a)
Toszko, cenę uwagi To prawda, we Wrocławiu tak naprawdę większości zasad jakie są bardziej na wschód od nas nie stosujemy. Nie kopczykujemy róż, nie odkrywamy żadnych roślin, ściólki nie dajemy jakoś specjalnie grubiej, normalna grubość jak przez cały rok. Wiele niezimujących w Polsce roślin u nas zimuje.


Normalnie zazdroszczę ci tej uprzywilejowanej strefy. Ale ja do Wroclawia mam tylko 200 km na północ autostradą więc w sumie niedaleko .
____________________
Aga - Górny Śląsk Mój ogrodowy pamiętnik
Nowa12 22:45, 21 wrz 2019


Dołączył: 05 lis 2016
Posty: 11110
A jeszcze ci zazdroszczę dofinansowania do zbiorników na deszczówkę. U mnie 85% dofinansowania do fotowoltaiki to pewnie długo nic innego nie zasponsorują .
____________________
Aga - Górny Śląsk Mój ogrodowy pamiętnik
eVka 13:51, 22 wrz 2019


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
Nowa12 napisał(a)


Ty masz jakieś ograniczenie przy Red Baronie żeby ci na trawnik nie właził?

Nie mam ograniczenia a wszelakie nieporządane odrosty wykaszam kosiarką i jakoś nie mają odwagi rosnąć wgłąb trawnika
____________________
eVka 19:11, 22 wrz 2019


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
Nowa12 napisał(a)


Normalnie zazdroszczę ci tej uprzywilejowanej strefy. Ale ja do Wroclawia mam tylko 200 km na północ autostradą więc w sumie niedaleko .

Hehe, sama się cieszę, że tu mieszkam i to od urodzenia Uwielbiam to miasto, chyba za wszystko 200 km to i blisko i daleko
____________________
eVka 19:13, 22 wrz 2019


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
Nowa12 napisał(a)
A jeszcze ci zazdroszczę dofinansowania do zbiorników na deszczówkę. U mnie 85% dofinansowania do fotowoltaiki to pewnie długo nic innego nie zasponsorują .

Powiem Ci, że u nas sporo rzeczy proekologicznych dofinansowują, fotowoltaikę, piece gazowe, zbiorniki na deszczówkę, kompost rozdają, kompostowniki też gratis. Fajne miasto
____________________
sylwik69 19:59, 22 wrz 2019


Dołączył: 09 lip 2016
Posty: 3423
Szczęściara z Ciebie zazdroszczę ,że mieszkasz w tak przyjaznym i ekologicznym mieście
____________________
Sylwia Mój-ogród-moja-pasja-kobieta-szczęśliwa
Nowa12 20:06, 22 wrz 2019


Dołączył: 05 lis 2016
Posty: 11110
effka napisał(a)

Powiem Ci, że u nas sporo rzeczy proekologicznych dofinansowują, fotowoltaikę, piece gazowe, zbiorniki na deszczówkę, kompost rozdają, kompostowniki też gratis. Fajne miasto


Kompostowniki dostaliśmy w tym roku na śmieci bio zamiast worków .
____________________
Aga - Górny Śląsk Mój ogrodowy pamiętnik
eVka 20:15, 22 wrz 2019


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
sylwik69 napisał(a)
Szczęściara z Ciebie zazdroszczę ,że mieszkasz w tak przyjaznym i ekologicznym mieście

Dzięki
____________________
eVka 20:15, 22 wrz 2019


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
Nowa12 napisał(a)


Kompostowniki dostaliśmy w tym roku na śmieci bio zamiast worków .

O! Fajny pomysł. My możemy i kompostować i oddawać w workach na odpady zielone. Od kiedy mam kompostowniki nie oddaje już zupełnie nic, wszystko idzie na kompost. A takie kwitnące chwasty czy inne nie pożądane w kompoście rośliny idą na kupę obok kompostownika i są po rozłożeniu rozsiewane po działce obok
____________________
ElzbietaFranka 22:57, 22 wrz 2019


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13856
effka napisał(a)

To prawda, zgaduj zgadula ale ciemierniki po drugiej stronie ogrodu kilka sztuk tylko.

Kochana, mówisz 5%, to zobacz co u mnie z 4 sadzonek naparstnic zeszłorocznych się porobiło :



Gąszcz totalny, wyrywam je pękami, rozdaję jak ktoś akurat wpadnie do mnie. Pasuję im tam bardzo bo np na wrzosowisku posadzilam w zeszłym roku tyle samo sadzonek i trochę kepek nowych jest ale mało która kwitnie. Wybitnie im tam nie pasuje a tu na wjazdowej szał naparstnic owy, napadły nawet lawendę, fotka z wakacji:





Tak patrzę na ten wysiew to klęska urodzaju też bym tak chciała. Mam tylko jedną w tym roku kupiona może też się doczekam tyle dzieci.

Eska pisze bo zapomnę miskant Rosi jest. Dzisiaj dostałam powiadomienie z Albamaru, że mają można zamawiać. Złożyłam już zamówienie bo może zabraknąć ha ha ha. Zamówiłam 3 szt bo 14 zł to nie majątek a jak się któraś nie przyjmuje to będą jeszcze 2 szt.

Jak masz gdzieś ta beczke na deszczówkę to pokaż.
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies