Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Zielony zielonym pogania :)

Pokaż wątki Pokaż posty

Zielony zielonym pogania :)

Lulilaj 10:09, 05 gru 2017


Dołączył: 05 lut 2016
Posty: 801
effka napisał(a)
Dla mnie zdecydowanie wersja nr 2 z kulami i stożkami, wolę takie formy ale to opinia subiektywna.


Każda subiektywna opinia na wagę złota
____________________
Asia - zielony-zielonym-pogania
Lulilaj 10:15, 05 gru 2017


Dołączył: 05 lut 2016
Posty: 801
Misia napisał(a)
Wywołana do tablicy, przyznaje się że ciężko może być z doborem roślin ale będę się starać i może na dostateczną odpowiem

Jestem za wersją nr 2 ale ponieważ ja nie przepadam za lizakami zamieniłabym je na stożki w różnych wysokościach (byłyby kule i stożki z tego samego gatunku i dałabym cisa) no i jeśli hortki to biało kwitnące albo zamieniłabym na jakiś krzew o żółtych kwiatach żeby nawiązać do elewacji i żółtej trawy. A i żeby kwitł ten krzew na wiosnę albo latem bo jesienią to klon będzie grał pierwsze skrzypce.

a teraz rabata kwaśno-zasadowa. Za klonem crimson to chyba w ogóle nie jestem bo ma bordowe liście a za takimi to nie przepadam, a jeśli dobrze googlam to taki ten crimson jest (ale to taki subiektywizm). Jestem za grabami kolumnowymi ładny pokrój i piękne tło dla innych roślin. A magnolie masz już posadzoną gdzieś?

No to jak zaliczyłam???


No pewnie, że zaliczyłaś na 5 plus

Kilka stożków tam się nie zmieści. Rabata jest wąska na 1 m . Dlatego jeden chcę dać na rogu. Tam jest więcej miejsca, bo po metr z dwóch stron.
Chcę dać lizaki, żeby je właśnie podsadzić hortkami...

Kwaśno-zasadowa: Hmm bardzo podobają mi się bordowe klony. Mam nawet pomysł na 3 w szpalerze... A graby chciałabym dać przy furtce, po prawej stronie... A może je ze sobą zamienić? Tylko czy nie będą się gryzły z cynamonowym? No i obowiązkowo na tej rabacie będzie ławeczka. Tylko myślę nad miejscem.

Magnolia na razie zadołowana w rogu czeka aż mnie oświeci i znajdę dla niej miejsce. A na razie pomysłów brak.
____________________
Asia - zielony-zielonym-pogania
Lulilaj 10:16, 05 gru 2017


Dołączył: 05 lut 2016
Posty: 801
anna_t napisał(a)

ja też za 2


____________________
Asia - zielony-zielonym-pogania
Lulilaj 10:17, 05 gru 2017


Dołączył: 05 lut 2016
Posty: 801
wrobelki napisał(a)
Mi też się bardziej 2 podoba ,


Czyli mam zaplanowaną pierwszą rabatę Hurrra
____________________
Asia - zielony-zielonym-pogania
Lulilaj 10:19, 05 gru 2017


Dołączył: 05 lut 2016
Posty: 801
MonikA napisał(a)
Klony lubią ziemię kwaśną , Magnolia nie lubi przesadzania, pomyśl raz a dobrze co by jej za często nie przesadzać


Słyszałam, że nie lubią ale nie miałam wyjścia . Posadziłam ją w czasach nie ogrodowiskowych (czyli zupełnie bez pomysłu), a że wypłaszczałam skarpę, wsadziłam ją w inne miejsce i tam czeka. Mam nadzieję, że doczeka ...
____________________
Asia - zielony-zielonym-pogania
Lulilaj 10:23, 05 gru 2017


Dołączył: 05 lut 2016
Posty: 801


A taką mamy zimę
____________________
Asia - zielony-zielonym-pogania
eVka 11:32, 05 gru 2017


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
Ale zimaaaa, mi totalnie nic się ostatnio nie chce. RATUNKUUU
____________________
Brzozowadzie... 13:55, 05 gru 2017


Dołączył: 27 mar 2017
Posty: 4769
Asia, witam Cię serdecznie u Ciebie Podziwiam za ogrom pracy, który włożyłaś. Naprawdę!! Robi się pięknie u Ciebie! Widoków za płotem zazdroszczę. A co do planowania, nie pomogę, sama korzystam z pomocy życzliwych dziewczyn A Asię Makadamię też chyba zaproszę jeszcze raz do mojego ogrodu, żeby mi tak ładnie poplanowała rabatę sosnową przed domem, jak Tobie pięknie rozpisała teren. Dziewczyna ma talent. I dużo życzliwości
____________________
Agata.Tajemniczy ogród
Magleska 18:15, 05 gru 2017


Dołączył: 07 maj 2017
Posty: 18393
Bardzo ładna ta łazienka ja lubię czarny ,szary i ogólnie takie neutralne kolory tylko pewnie wszystko widać na takiej podłodze
Zima piękna u mnie roztopy i deszcz pada ..... najgorzej będzie jak to w nocy zmrozi .....
____________________
Magda Wilczy ogród WizytówkaWilczy ogród
mrokasia 21:48, 05 gru 2017


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 17981
Lulilaj napisał(a)


A taką many zimę


O mamo, zima pełną gębą .
U mnie nie może się zdecydować - raz śnieg, raz śnieg z deszczem a raz deszcz... W każdym razie mokro .
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies