Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród Małej Mi 2017

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród Małej Mi 2017

Mala_Mi 23:48, 07 lip 2019


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
abiko napisał(a)
Sucho wszędzie, zazdroszczę tam gdzie pada a potrafi kilka km dalej niż ja.. jakiś trójkąt czy co
W każdym razie kliamat na suche rośliny nam się zmienia. W tym roku juki jakieś wypaśne.. widać, że im takie zmiany pasują. Liliowce lubię.. ale te inne niż pomarańcz zwykły, a te mam o zgrozo.. wykopać na razie nie daję rady.
Z kaczkami mam jak Ty..
Takie maluchy na desce..no to ja się starzeję.. Ale samochód pierwsza klasa..

U mnie niestety też taki trójkąt.. ale za to jak pada to 6 tygodni Średnia byłaby super .. i tym sposobem rośliny na Saharę odpadają bo mamy tę z pory mokre,
i pory robaczywe.
Dziś polując po ciemku z czołówką stwierdziłam, że wykluczam ze znajomych i nieznajomych wszystkich obrońców szkodników ogrodowych, szkodnik jest szkodnik. I w nosie mam że to żyje.. bo ja też żyję.. i szlag mnie trafia ze wskazaniem na zawał.. mszyce, opuchlaki, ślimaki, nornice karczowniki i komary.. oraz inne ćmy bukszpanowe czy jakiekolwiek zżerające co się da bez opamiętania.. to jest SZKODNIK. Jak stonka czy mucha... i będę tępić bezlitośnie.. i nikt mnie nie przekona że to żyje.. jeszcze przędziorki i szpeciele.. też żyją i mam to w nosie, bo wolę widzieć ich trupy.

Wyrzuciłam z siebie frustracje.. obrzydzenie i .. żal za tym co mogło być a nie ma..
Gdyby nie pszczółki to poszłabym chemią po całości.. bez żalu i wyrzutów sumienia.



____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
Mala_Mi 23:52, 07 lip 2019


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
Dobranoc.... polowanie zakończone idę spać..

A trawki z przesadzania listopadowego ??? żyją Schną więc podlewam, za to ślimaki w podlewanym maja raj.. jutro kupuję kolejna porcję ślimakową .. ale te ekologiczne, sprawdziła mi działają Anda .. dzięki


Ochronki na trzy pniaczki przeciwko kotom, bo mam ich całe stado. Kory już nie mam.. człowiek zaginie w świecie tego co ochrania
____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
Margarete 12:19, 08 lip 2019


Dołączył: 04 mar 2013
Posty: 14370
Świetny wóz dla chłopaków - na pewno mają teraz frajde
____________________
Małgorzata OGRÓD MARZEŃ......a może tylko......MARZENIE O OGRODZIE
Anda 12:22, 08 lip 2019


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33444
Muminki świetne chłopaki

Fajnie, że ekologiczna broń na ślimaki działa.
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Doranma 12:58, 08 lip 2019


Dołączył: 05 wrz 2015
Posty: 2372
Mala_Mi napisał(a)




Podziwiam kolejne zestawienie - żółte trawiaste listki i głęboka zieleń igieł, takie niby nic, a zachwyca ☺

Czym ekologicznym poczęstowałaś swoje ślimaki?
____________________
Dorota Czubajkowy Ogród
Basilikum 15:18, 08 lip 2019


Dołączył: 14 cze 2015
Posty: 21735
Krasnalki w furmance najlepsze a jak jeszcze ta szafa gra to rzeczywiscie ubaw po pachy.

Ja tez tepie robale szkodniki, choc az tak duzo nie mam -glownie slimaki. Jak chca zyc to niech sie gdzie indziej pasa.

Rabaty masz na bogato i jak widac mimo plag nie do zdarcia, no w kazdym badz razie tak na fotkach wygladaja.

Podeslalabym troche deszczu gdyby tak sie dalo
____________________
IzaBela Pod Bialo-Niebieska Chmurka***cz.I*** Wizytowka "Nie moge na dluzej zostac" -wyszeptala Chwila Szczescia - "ale wloze w Twoje serce wspomnienia"
Mala_Mi 11:58, 09 lip 2019


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
Margarete napisał(a)
Świetny wóz dla chłopaków - na pewno mają teraz frajde

Niestety są u mnie tylko raz na jakiś czas, czasami raz na dwa tygodnie, ale może dzięki temu frajda większa , bo to święto.
Wiem, wiem, Ty masz gorzej .. a może lepiej

____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
Mala_Mi 12:45, 09 lip 2019


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
Anda napisał(a)
Muminki świetne chłopaki

Fajnie, że ekologiczna broń na ślimaki działa.


Przynajmniej nie widać ot tamtej pory ich w tym miejscu.

Poszłam zrobić ci foty brzydkiego..to co padło.. ale stwierdziłam, po co??
Zostańmy przy tym co się trzyma..
Na niebie czarne chmury, wieje, zimno .. a ja włączyłam podlewanie.. pobiegam ze zraszaczem, dziś pracuję w biurze, wiec mam jak. Znalazłam tyle kolejnych miejsc, że wszystko już albo zaschnięte ,albo leży na ziemi

A siewki przy ognisku bez podlewania, po zalaniu i innych kataklizmach rosną


____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
Mala_Mi 12:47, 09 lip 2019


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
Doranma napisał(a)


Podziwiam kolejne zestawienie - żółte trawiaste listki i głęboka zieleń igieł, takie niby nic, a zachwyca ☺

Czym ekologicznym poczęstowałaś swoje ślimaki?

Granulat na ślimaki do upraw ekologicznych COMPO BIO z fosforamen żelaza III.

Dziękuję za komplement.. chciałabym ładnie ale konsekwencji mi brakuje


____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
abiko 12:48, 09 lip 2019


Dołączył: 15 wrz 2011
Posty: 8410
Ania ile ta Twoja pink anabelle ma, że taka wielka?
Moja ma 3 sezon, a jakaś ażurowa.. źle tnę czy co?
____________________
Agnieszka Ogródkowe perypetieTrzeba było zostać dresiarzem... Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies