Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Tajemniczy Ogród

Pokaż wątki Pokaż posty

Tajemniczy Ogród

Brzozowadzie... 13:39, 19 paź 2018


Dołączył: 27 mar 2017
Posty: 4769
sylwik69 napisał(a)
Piękne śliwy ja też je lubię.Jestem za opcją z dereniami,one też długo utrzymują liście … interesuje mnie jak wyhodowałaś je z patyków ? czy pamiętasz kiedy pobierałaś sadzonkę ?

To nie tak Sylwia, ja po prostu kupiłam takie patyki - drzewka Na All. Dosłownie. Za parę złotych wszystkie. I cierpliwie cięłam i cięłam...
____________________
Agata.Tajemniczy ogród
Gruszka_na_w... 17:57, 19 paź 2018


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 21989
Machnij rysunek tej rabaty na kratkowanej kartce. Postaraj się zmieścić ścianę budynku z uwzględnieniem okna oraz trawnik. Kredkami oznacz na rabacie to, co chcesz zostawić.
Spróbuj określić na jaka wysokość potrzebujesz mieć przesłonę, żeby czuć się komfortowo (to ważne dla stwierdzenia możliwości cięcia: kto to będzie robił i czym?)
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Toszka 18:27, 19 paź 2018


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)
(...) kto to będzie robił i czym?)

...za 20 lat zapewne jakiś młody, umięśniony, apetyczny sąsiad
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
Gruszka_na_w... 18:50, 19 paź 2018


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 21989
Toszka napisał(a)

...za 20 lat zapewne jakiś młody, umięśniony, apetyczny sąsiad


Obecny sąsiad raczej stetryczeje. A eliksir młodości wciąż w sferze bajek.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Brzozowadzie... 21:01, 19 paź 2018


Dołączył: 27 mar 2017
Posty: 4769
Haniu, no dzisiaj czasowo nie dałam rady, ale ale - świat się zmienia... Zagajam M. dzisiaj o świerka srebrnego, że może by go wyciąć, że bedzie za duży za parę lat.. i czekam... A On na to: To wycinaj Kobieto, dobrze, że wreszcie do tego dojrzałaś! Już dawno bym go wyciął...Czy Wy rozumiecie tych facetów?!! Tak, że tego - dziś wywaliłam kolejne roślinki, a jutro rano srebrnego. I robię planik. teraz już będzie łatwiej
P.S.Młody sąsiad już teraz ma spory brzuszek, mam obawy o Jego możliwości za te 20 lat...A synek już idzie w ślady ojca...
____________________
Agata.Tajemniczy ogród
Gruszka_na_w... 21:19, 19 paź 2018


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 21989
Faktycznie, niezbadane są wyroki...mężów.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Brzozowadzie... 21:41, 19 paź 2018


Dołączył: 27 mar 2017
Posty: 4769
Jeszcze jak Go urobię, żeby mi oddał kawałek trawnika, to powiem, że wszystko jest możliwe. Ale w tym wypadku twardy jest. Narazie
____________________
Agata.Tajemniczy ogród
nicol21 22:22, 19 paź 2018


Dołączył: 15 paź 2013
Posty: 10277
Świetna ta nowa rabata, taka świeża ta zielen paproci tam ,
poczytałam wywód toszki o świerku - zapamiętam, a przynajmniej się postaram.

Pięknie i kolorowo masz!
____________________
Mały ogródek, za i przed zabudową szeregową - Nicol21 Wątek równoległy: Okiełznać swoje setki pomysłów - ogród ze spadkiem na północ ************ Pozdrawiam i zapraszam - Ewelina ************ ***Booskop https://goo.gl/photos/jpY3wG37U7c9ALAf9 *** *** De tuinen van Appeltern https://goo.gl/photos/WrF6PWtCn53Gzswp6 *** *** *** formowanie cisów: https://photos.app.goo.gl/y72my2AfOaf4XKNq1 **** ***** Rotary Garden - Belgia - https://photos.app.goo.gl/iErs4Fi1dOEJ6Jls1 ****
AnnaCh 22:28, 19 paź 2018


Dołączył: 10 mar 2015
Posty: 12213
No to mąż poszalał, idź szybko za ciosem póki nie zmieni zdania A najlepsze jak to Toszka uczy, tak ich urabiać, żeby w końcu myśleli, że to ich pomysł był
____________________
Ania - Malutki pod lasem
Brzozowadzie... 11:12, 20 paź 2018


Dołączył: 27 mar 2017
Posty: 4769
Cześć Dziewczyny, miło, że dopingujecie
A dziś drastyczne fotki poglądowe, pierwsza przedstawia plan tych roślin, które chciałabym zostawić, myślę o ewentualnym wyprostowaniu nasadzenia śliwy nr 3 (przesunięcie lekko w lewo),: druga - to bolesny widok przy wejściu do salonu, widok na ową śliwę nr 3....
____________________
Agata.Tajemniczy ogród
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies