Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Tajemniczy Ogród

Pokaż wątki Pokaż posty

Tajemniczy Ogród

DorKa 12:08, 14 sty 2019


Dołączył: 15 wrz 2017
Posty: 3070
Te przyrosty mnie zdecydowanie przekonują
____________________
Dorka Zakręcony ogród
Toszka 12:33, 14 sty 2019


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
To jeszcze dla niedowiarków zdjęcia żywopłotu z Hicksii. Dwa lata róznicy z mocnym cięciem. Obecnie siatki w ogóle nie widać.
Cisy były sadzone maluszki, ok. 25-do max. 60cm w 2010 i 2011. Z tego okresu wszystkie zdjęcia, niestety pofrunęły w kosmos
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
polinka 14:40, 14 sty 2019


Dołączył: 05 maj 2013
Posty: 17576
Toszka, cudowny masz ten żywopłot! Szkoda, że tak skąpisz zdjęć ze swojego ogrodu

I ja też potwierdzę, że cis szybko rośnie. Nie wiem dlaczego utarło się takie przekonanie, że to roślina żywopłotowa, która najwolniej przyrasta...Moje cisy tnę co miesiąc z celu zagęszczenia i za każdym razem są już spore przyrosty.Myśę, że też dużó zależy od przygotowania gleby w jaką posadzimy cisy i podlewania.
____________________
Ogrodowy powrót do dzieciństwa
Brzozowadzie... 15:08, 14 sty 2019


Dołączył: 27 mar 2017
Posty: 4769
Toszko, jeśli tylko będę miała możliwość, to na pewno do Ciebie przyjadę na szczegółowe nauki! Tym bardziej, że za ch...nie rozumiem tych palców, co to Twoje urządzenie nie posiada Ja humanistka jestemI muszę wziąć pomiary tego urządzenia, to mi Tato zrobi On lubi takie domowe urządzonka
Potwierdzam, widziałam, Toszka w ogrodzie ma stożki jak marzenie. Wogóle ma cudne kompozycje! I rośnie Jej to wszystko aż zazdrość bierze!
Moje cisy są lekko zaniedbane. Z racji tego, że rosły przed nimi hortensje, mają niestety lekko szczuplejszy dół (mało powietrza pewnie miał), a bujną gęstą górę. Ale myślę, że coś da się z nimi zrobić.
Edit. Nożyce już zakupione Dzięki za namiar.
____________________
Agata.Tajemniczy ogród
Brzozowadzie... 15:10, 14 sty 2019


Dołączył: 27 mar 2017
Posty: 4769
polinka napisał(a)
Toszka, cudowny masz ten żywopłot! Szkoda, że tak skąpisz zdjęć ze swojego ogrodu

I ja też potwierdzę, że cis szybko rośnie. Nie wiem dlaczego utarło się takie przekonanie, że to roślina żywopłotowa, która najwolniej przyrasta...Moje cisy tnę co miesiąc z celu zagęszczenia i za każdym razem są już spore przyrosty.Myśę, że też dużó zależy od przygotowania gleby w jaką posadzimy cisy i podlewania.

No właśnie Polinko, ja myślałam, że u mnie będą słabo rosły ze względu na kwaśną z natury ziemię, ale dają radę. Co prawda co roku podsypuję je zimą popiołem, a wiosną dolomitem.
____________________
Agata.Tajemniczy ogród
Brzozowadzie... 15:11, 14 sty 2019


Dołączył: 27 mar 2017
Posty: 4769
Dorko, sadź cisy, nie będziesz żałować Tylko pamiętaj o zasadowej, bogatej ziemi dla nich.
____________________
Agata.Tajemniczy ogród
Toszka 22:29, 14 sty 2019


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
polinka napisał(a)
Toszka, cudowny masz ten żywopłot! Szkoda, że tak skąpisz zdjęć ze swojego ogrodu
(...)

Nie skąpię, ale scenerii nie mam do pokazywania. Ów zapodany żywopłot rośnie na placu składu materiałów budowlanych i plener siłą rzeczy jest mało fotogeniczny
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
Dragonka 20:46, 18 sty 2019


Dołączył: 29 wrz 2018
Posty: 1190
Agatko, pukam do Ciebie wieczorową porą bo przypomniało mi się co kiedyś czytałam o brzozach, i oczywiście pomimo iż nie wypada odwiedzać nikogo o tak późnej porze, to przecież nie wytrzymię do rana :

https://rme.cbr.net.pl/index.php/archiwum-rme/126-wrzesien-pazdziernik-nr-51/kultura-i-tradycje-ludowe/254-ludowe-wierzenia-magiczna-moc-drzew


Wierzono, że brzozowe zagajniki to miejsce, gdzie w księżycowe nowe, gdy skrzą się oblodzone gałązki, tańcują wiły – dziewczęce postacie duchów drzew i wód. Mężczyzna, który miałby pecha trafić na owe pląsy, zostanie porwany w szalony wir i „zatańcowany na śmierć”.

Także wiesz, chłopa nie puszczaj samego w nocy do ogrodu ale i brzoza to podobno najżyczliwsze człowiekowi drzewo, pewnie dlatego je tak lubisz, ciągnie swój do swego, po prostu! Jeszcze raz dziękuję Ci za odwiedziny i podpowiedź z roślinkami
____________________
Baśka Ogród(nie)Mocy
Brzozowadzie... 20:57, 18 sty 2019


Dołączył: 27 mar 2017
Posty: 4769
No to teraz będę Go pilnować! Ale prawda jest taka, że do ogrodu bardziej ciągnie mnie niż Jego Znasz to z autopsji, nie? Jak Go zagajam, że mam już niejakie plany na wiosnę, to On odpowiada: Ale, Kobieto, Ty jeszcze jesień masz nie rozliczoną. Bo ja zawsze w naturze obiecuję odpłacać, haha
Edit. U mnie wieczorowa pora najlepsza na odwiedziny. Cisza w kajutach
____________________
Agata.Tajemniczy ogród
sylwia_slomc... 21:02, 18 sty 2019


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81974
A precyzujesz Mu co masz namyśli mówiąc w naturze? Bo jeśli nie to narwij Mu kwiatów z ogrodu i daj, to też natura
Tylko zimą może być ciężko
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies