Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Tajemniczy Ogród

Pokaż wątki Pokaż posty

Tajemniczy Ogród

Brzozowadzie... 22:54, 19 sty 2019


Dołączył: 27 mar 2017
Posty: 4769
O, dobrze wiedzieć, bo mi szpeci front Dzięki Dziewczyny
____________________
Agata.Tajemniczy ogród
DorKa 07:54, 21 sty 2019


Dołączył: 15 wrz 2017
Posty: 3070
No wiesz, Twoje narzekanie jest całkowicie bezzasadne! Pięknie wygląda Twoja zima. Gdyby nie resztki śniegu to nie uwierzyłabym I kolejny raz nie mam wątpliwości, zimozielone wymiatają.
____________________
Dorka Zakręcony ogród
Brzozowadzie... 10:26, 22 sty 2019


Dołączył: 27 mar 2017
Posty: 4769
DorKa napisał(a)
No wiesz, Twoje narzekanie jest całkowicie bezzasadne! Pięknie wygląda Twoja zima. Gdyby nie resztki śniegu to nie uwierzyłabym I kolejny raz nie mam wątpliwości, zimozielone wymiatają.

Dorka, dzięki Trochę ponarzekać czasem trzeba Ale masz rację - ja już robię listę kolejnych zimozielonych do sadzenia na wiosnę - one robią robotę. Tylko dla początkującego ogrodnika, zimozielone to tuje i iglaki. Dopiero gdy zaczyna się więcej czytać, obserwować, zauważa, ileż pięknych roślin istnieje, które dają ładną zieleń zimą, poza iglakami
Zachwyciły mnie w tym roku języczniki i ich świeża zieleń nawet teraz. Na pewno posadzę więcej. I turzyce Ice Dance i ptasie łapki pięknie zdobią, i patyczki cisowe Ale już myślę o kiścieniach i pierisach, bo tych jeszcze nie mam. Może przekonam się też do mahoni? Choć te żółte kwiaty... Takie moje przemyślenia przedwiosenne
A, i ścieżkę muszę w tym roku położyć Choć to inny temat
____________________
Agata.Tajemniczy ogród
makadamia 11:26, 22 sty 2019


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
Same znajome nazwy

Z mahonii wypróbuj odmianę charity lub winter sun - nie wiem, co uda Ci się dostać.
Podobno ładniejsze od gatunku. A żółty kolor... Tak jak z tulipanami - po zimie każdy kolor jest mile widziany. Nawet kanarkowy
____________________
Asia-podmiejski ogrodek
Brzozowadzie... 15:16, 22 sty 2019


Dołączył: 27 mar 2017
Posty: 4769
Poczytałam o tych odmianach, ale one jeszcze bardziej wrażliwe na przemarzanie niż gatunek Należy okrywać. To szkoda sadzić, bo wolałabym zimozielone, które zdobią zimą Choć przydałyby się czasem te liście do bukietów
____________________
Agata.Tajemniczy ogród
Dragonka 16:47, 22 sty 2019


Dołączył: 29 wrz 2018
Posty: 1190
Brzozowadziewczyna napisał(a)

Tylko dla początkującego ogrodnika, zimozielone to tuje i iglaki. Dopiero gdy zaczyna się więcej czytać, obserwować, zauważa, ileż pięknych roślin istnieje, które dają ładną zieleń zimą, poza iglakami

No jak ja wiem gdzie się pojawić Zimozielone to temat obcy i nieznajomy jak Czarny Ląd ale zaczyna do mnie docierać, że przy wyborze moich roślin, ogród przez wiele miesięcy nie będzie istniał albo będzie koloru..zgniłego Myśl Kochana głośno, myśl, ja chętnie się do-edukuję
____________________
Baśka Ogród(nie)Mocy
HannaR 17:16, 22 sty 2019


Dołączył: 09 cze 2013
Posty: 1446
Żółte kwiaty mahonii są bardzo drobne przecie. Nie rzucają się za bardzo w oczy. Poza tym dlaczego żółty kolor (delikatny żółty) jest tak nielubiany?
____________________
Hania: Okno na ogród... Ucieczka na wieś
Brzozowadzie... 17:35, 22 sty 2019


Dołączył: 27 mar 2017
Posty: 4769
Dragonka napisał(a)

No jak ja wiem gdzie się pojawić Zimozielone to temat obcy i nieznajomy jak Czarny Ląd ale zaczyna do mnie docierać, że przy wyborze moich roślin, ogród przez wiele miesięcy nie będzie istniał albo będzie koloru..zgniłego Myśl Kochana głośno, myśl, ja chętnie się do-edukuję

Witaj Basiu Choć mam lasek brzozowy w ogrodzie, to dopiero po posadzeniu sporej ilości roślin zimozielonych jakoś tak się ładnie dopełnił, a to jeszcze nie koniec, dłuuga droga przede mną
Myślę, że nawet w ogrodzie bylinowym, takie rośliny jak kulki cisowe i bukszpanowe cisowe wykrzykniki, trzmieliny, dzwonki Poszarskiego (u mnie są zimozielone),wszelkie turzyce czy nawet bergenie, kopytnik, oraz nie lubiane przeze mnie żurawki, będą stanowiły miły przerywnik. Zresztą wystarczy spojrzeć na Anglię Danusi Jak Ona pięknie wplata w bylinówki te zimozielone rośliny. I pewnie nie tylko te.
____________________
Agata.Tajemniczy ogród
Brzozowadzie... 17:38, 22 sty 2019


Dołączył: 27 mar 2017
Posty: 4769
HannaR napisał(a)
Żółte kwiaty mahonii są bardzo drobne przecie. Nie rzucają się za bardzo w oczy. Poza tym dlaczego żółty kolor (delikatny żółty) jest tak nielubiany?

Haniu, jeśli chodzi o mahonię, to mam przede wszystkim obawy o jej brzydkie przemarzanie - moja mama ma ją w ogrodzie i po zimie długo słabo wygląda z przymrożonymi liśćmi.
A jeśli chodzi o żółty...sama nie wiem, dlaczego mam taką awersję do tego koloru. I pomarańczowego Może zbyt krzykliwy dla mnie? A ja lubię spokojne kompozycje Choć intensywne bordy lubię
____________________
Agata.Tajemniczy ogród
makadamia 18:08, 22 sty 2019


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
Agatko, w takim razie ja przetestuję te mahonie u siebie

U mnie ona nie przemarza: najwyżej pojedyncze listki ale i tak wiosną ją dość mocno przycinam dla zagęszczenia.

Chociaż w sumie ostrokrzewy też u mnie nie przemarzają, a bardziej mi się podobają niż mahonie....
____________________
Asia-podmiejski ogrodek
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies