Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Tajemniczy Ogród

Pokaż wątki Pokaż posty

Tajemniczy Ogród

mikina34 11:06, 24 sty 2019


Dołączył: 13 kwi 2015
Posty: 2671
Agatko, ja Ci podpowiem nasz paten na gnojówki czy humus, którymi podlewam warzywnik. Mam taką beczkę 120l (dokładnie to dwie beczki) rozcieńczam w nich specyfik, do tego pompa zanurzeniowa do brudnej wody z podłączonym wężem a to węża spryskiwacz w sensie pistolet i podlewasz co chcesz bez schylania i dźwigania. Co prawda po gnojówkach (przecedzanych, ale jednak), coś tam się pozapychało w tych sitkach, ale eM mi to porozkręcał, poczyścił i działa, i tak już kilka razy więc zdaje egzamin . Sama beczka może niezbyt estetyczna (zawsze można pusta schować) ale samo ustrojstwo działa jak należy
____________________
Majówka na Majówce Monia - jedz mniej, bramy raju są wąskie :)
Brzozowadzie... 11:07, 24 sty 2019


Dołączył: 27 mar 2017
Posty: 4769
makadamia napisał(a)
Na kiścieniu makijaż od dwóch lat nie widzę ani śladu plamki

co do humusu, to wygugluj sobie "dozownik nawozu do węża ogrodowego". powinno wyskoczyć chyba to, co opisujesz. są przeznaczone do nawozów płynnych, więc humus też powinien dać radę.

jedyna moja wątliwość, to problem stężenia tego nawozu. Czy to nie będzie bardziej oprysk doliściowy niż doglebowy?


Asiu, ten do węża widziałam, ale właśnie szukam takiego dozownika do linii nawadniającej, żeby bardziej do ziemi szło niż po liściu
Zaraz sobie tego makijażystę obejrzę W cieniu rośnie?
____________________
Agata.Tajemniczy ogród
HannaR 12:00, 24 sty 2019


Dołączył: 09 cze 2013
Posty: 1446
Ja też używałam pojemnika podłączonego do węża ogrodowego. Ale to był oprysk na trawnik, więc nie miało znaczenia że leci z góry.
____________________
Hania: Okno na ogród... Ucieczka na wieś
Toszka 14:02, 24 sty 2019


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)
(...)

Kiścień lubi łapać czarną plamistość.


te czarne kropki mogą być objawem Spirea azalea (grzyb typowy dla wrzosowatych). Zazwyczaj Topsin działa bardzo skutecznie.
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
makadamia 18:10, 24 sty 2019


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
Brzozowadziewczyna napisał(a)


Asiu, ten do węża widziałam, ale właśnie szukam takiego dozownika do linii nawadniającej, żeby bardziej do ziemi szło niż po liściu
Zaraz sobie tego makijażystę obejrzę W cieniu rośnie?


A to przepraszam, nie zrozumiałam

Kiścień rośnie w jasnym cieniu - w najlepszych warunkach ma ze dwie godziny popołudniowego słońca.
____________________
Asia-podmiejski ogrodek
Gruszka_na_w... 20:47, 24 sty 2019


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22036
Toszka napisał(a)


te czarne kropki mogą być objawem Spirea azalea (grzyb typowy dla wrzosowatych). Zazwyczaj Topsin działa bardzo skutecznie.


O, dziękuję za poradę. Zastosuję wiosną.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Brzozowadzie... 20:53, 24 sty 2019


Dołączył: 27 mar 2017
Posty: 4769
mikina34 napisał(a)
Agatko, ja Ci podpowiem nasz paten na gnojówki czy humus, którymi podlewam warzywnik. Mam taką beczkę 120l (dokładnie to dwie beczki) rozcieńczam w nich specyfik, do tego pompa zanurzeniowa do brudnej wody z podłączonym wężem a to węża spryskiwacz w sensie pistolet i podlewasz co chcesz bez schylania i dźwigania. Co prawda po gnojówkach (przecedzanych, ale jednak), coś tam się pozapychało w tych sitkach, ale eM mi to porozkręcał, poczyścił i działa, i tak już kilka razy więc zdaje egzamin . Sama beczka może niezbyt estetyczna (zawsze można pusta schować) ale samo ustrojstwo działa jak należy

O, nawet taką beczkę mam. Jak nie znajdę urządzenia na linię nawadniającą, to to jest myśl na działania zastępcze Dzięki!
____________________
Agata.Tajemniczy ogród
Brzozowadzie... 20:55, 24 sty 2019


Dołączył: 27 mar 2017
Posty: 4769
Haniu, Iwonko, Asiu, w takim razie kiścienie do przemyślenia. Trochę czasu do wiosny zostało Niestety...
____________________
Agata.Tajemniczy ogród
DorKa 08:11, 25 sty 2019


Dołączył: 15 wrz 2017
Posty: 3070
widzę u Ciebie kiścieniowe rozterki Musze się dokształcić bo Toszka zaintrygowała mnie tą totalnie nieznaną mi rośliną
____________________
Dorka Zakręcony ogród
Brzozowadzie... 08:54, 25 sty 2019


Dołączył: 27 mar 2017
Posty: 4769
DorKa napisał(a)
widzę u Ciebie kiścieniowe rozterki Musze się dokształcić bo Toszka zaintrygowała mnie tą totalnie nieznaną mi rośliną

Popatrz na odmianę Zeblid. Ja ją zobaczyłam kiedyś u ..Madzenki chyba i mnie zauroczyła. I na moje kwaśne z natury ziemie w sam raz A za namową Asi obejrzałam jeszcze Makijaż, też bardzo ładna, łaciata
____________________
Agata.Tajemniczy ogród
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies