Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Tajemniczy Ogród

Pokaż wątki Pokaż posty

Tajemniczy Ogród

Toszka 08:59, 25 sty 2019


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
ten Makijaż bardzo mnie rozczarował...za pstrokaty i taki przez to "niewyględny". Ładny z bliska na fotkach. W ogrodzie, na co dzień jest zbyt ciapkowaty.
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
makadamia 09:05, 25 sty 2019


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
To słuszna uwaga.
Pierwotnie posadziłam go na "dużej kwaśnej", z rodkiem i azaliami.
Wyglądał okropnie - wcale się nie komponował.
Przesadziłam go na "małą kwaśną", gdzie jest mniej słońca i nie ma kwiatów. I tam robi za akcent rozjaśniający i jest ok.
Także lokalizację i towarzystwo dla niego trzeba dobrze przemyśleć.
____________________
Asia-podmiejski ogrodek
Anda 09:11, 25 sty 2019


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33468
Bardzo ładny i zdrowy jest też Leucothoe axillaris 'Curly Red'. Nic się go nie ima. Wolno przyrasta. Ma twarde liski.
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
DorKa 10:11, 25 sty 2019


Dołączył: 15 wrz 2017
Posty: 3070
Anda napisał(a)
Bardzo ładny i zdrowy jest też Leucothoe axillaris 'Curly Red'. Nic się go nie ima. Wolno przyrasta. Ma twarde liski.


widziałam, śliczny
____________________
Dorka Zakręcony ogród
sylwia_slomc... 10:28, 25 sty 2019


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81974
mam tego makijaża u siebie w donicy z bali w podwórku, obok mam berberys admiracion
i osmantusa, czyli same ciapki koło siebie, ale u mnie cały ogród napaćkany to pasuje i tak, też praktycznie w cieniu jabłoni i sąsiadowego orzecha przez cały dzień, na zimę nie zawinęłam, zobaczymy czy przeżyje
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Brzozowadzie... 11:03, 25 sty 2019


Dołączył: 27 mar 2017
Posty: 4769
Anda napisał(a)
Bardzo ładny i zdrowy jest też Leucothoe axillaris 'Curly Red'. Nic się go nie ima. Wolno przyrasta. Ma twarde liski.

Poczytałam, zapisany Dzięki.
A makijaż rzeczywiście chyba nie dla mnie. Trochę zbyt pstrokaty, a staram się unikać łatek. Już mam ich sporo w ogrodzie
____________________
Agata.Tajemniczy ogród
makadamia 11:06, 25 sty 2019


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
Gdzie!?
____________________
Asia-podmiejski ogrodek
Brzozowadzie... 12:01, 25 sty 2019


Dołączył: 27 mar 2017
Posty: 4769
makadamia napisał(a)
Gdzie!?

O, kochana, choćby na mojej paskudnej południowej, co ją będę przerabiać wiosną. Mam tam kilka pstrokatych trzmielin do utylizacji. I zółtych i białych (chyba nawet Ty mi to doradzałaś). Brzózki też ciapki. Trawek pasiastych też już sporo.
____________________
Agata.Tajemniczy ogród
makadamia 12:07, 25 sty 2019


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
Ja Ci doradzałam trzmieliny? Aż mi ciężko w to uwierzyć.
Co prawda, faktycznie do cienia nie ma aż tak dużo roślin, a trzmieliny dają radę, ale żeby je polecać....
No to tego kiścienia faktycznie nie będę Ci już wciskać.
Dość złego zrobiłam
____________________
Asia-podmiejski ogrodek
Brzozowadzie... 13:54, 25 sty 2019


Dołączył: 27 mar 2017
Posty: 4769
makadamia napisał(a)
Ja Ci doradzałam trzmieliny? Aż mi ciężko w to uwierzyć.
Co prawda, faktycznie do cienia nie ma aż tak dużo roślin, a trzmieliny dają radę, ale żeby je polecać....
No to tego kiścienia faktycznie nie będę Ci już wciskać.
Dość złego zrobiłam

Haha, Ty mi je ODRADZAŁAŚ. Jesienią. Że wyrzucić mam. Tak więc kiścienia możesz wciskać
____________________
Agata.Tajemniczy ogród
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies