Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Tajemniczy Ogród

Pokaż wątki Pokaż posty

Tajemniczy Ogród

Brzozowadzie... 22:45, 11 mar 2019


Dołączył: 27 mar 2017
Posty: 4769
mrokasia napisał(a)


No niestety, u mnie elektryczne (akumulatorowe) nie sprawdziły się do bukszpanów kompletnie. Do cisów są ok, bonsaja też nimi mogę przystrzyc i tujki danica ale bukszpany mają po nich mnóstwo poszarpanych, żółtych listków.

Dzięki Kasiu, że to napisałaś. To może chociaż do cisów i danic sobie nabędę. Zadowolona Jesteś ze swoich?
____________________
Agata.Tajemniczy ogród
Brzozowadzie... 22:47, 11 mar 2019


Dołączył: 27 mar 2017
Posty: 4769
AnnaCh napisał(a)
No ładnie, może ja tez wezmę wzór z systematycznej Hani? W tym tygodniu nie zanosi się na prace ogrodowe, wieje, leje i pada śniegodeszcz, porażka ogólnie.

Polecam bardzo! W ogóle od Hani można się wiele nauczyć Ale rzeczywiście, pogoda fatalna i u mnie. Też czekam na poprawę, choć nie ukrywam, kilka dni odpoczynku mi się przyda, intensywny poprzedni tydzień miałam
____________________
Agata.Tajemniczy ogród
Katarzyna13 11:12, 12 mar 2019


Dołączył: 31 sty 2016
Posty: 522
Agatko tworzysz wspaniały ogród. Czytałam że zastanawiasz się nad rabatą z wiśniami. Mam ten sam problem. W rzędzie rośnie 5 szt. a pomiędzy nimi posadzone są vanilki. Rozpatruję możliwość upchania jeszcze tam miskantów variegatus.
____________________
http://www.ogrodowisko.pl/watek/6711-gliniasto-skarpiasto-i-wietrznie
sylwia_slomc... 12:57, 12 mar 2019


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81927
Widzę,ze nikt nie odpisał, takie wypietrzone ( stare żurawki należy wykopać podzielić na pojedyncze i posadzić od nowa, czyli odmłodzić inaczej po tym sezonie pewnie by się z Tobą pożegnały, żurawka bez odmładzania krótki żywot ma
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Brzozowadzie... 15:05, 12 mar 2019


Dołączył: 27 mar 2017
Posty: 4769
sylwia_slomczewska napisał(a)
Widzę,ze nikt nie odpisał, takie wypietrzone ( stare żurawki należy wykopać podzielić na pojedyncze i posadzić od nowa, czyli odmłodzić inaczej po tym sezonie pewnie by się z Tobą pożegnały, żurawka bez odmładzania krótki żywot ma

To wiem Sylwio, nie wiem tylko w jakim terminie najlepiej to zrobić. Czy mogę już teraz, czy jeszcze za wcześnie?
____________________
Agata.Tajemniczy ogród
Brzozowadzie... 15:06, 12 mar 2019


Dołączył: 27 mar 2017
Posty: 4769
Katarzyna13 napisał(a)
Agatko tworzysz wspaniały ogród. Czytałam że zastanawiasz się nad rabatą z wiśniami. Mam ten sam problem. W rzędzie rośnie 5 szt. a pomiędzy nimi posadzone są vanilki. Rozpatruję możliwość upchania jeszcze tam miskantów variegatus.

Dziękuję za miłe słowa W takim razie muszę sobie obejrzeć Twoją wiśniową rabatę
____________________
Agata.Tajemniczy ogród
Gruszka_na_w... 16:54, 12 mar 2019


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22006
Brzozowadziewczyna napisał(a)
Następne pytanie do zaglądających Wszystkie żurawki Cherry Cola, które rosną mi wokół rabaty pod czeremchą brzydko wypiętrzyły się. Czy mogę już je odkopać i wsadzić głębiej, czy jeszcze za wcześnie? Słabo wyglądają.
Zastanawia mnie, dlaczego ta sama odmiana w innych miejscach w ogóle się nie wypiętrza, a w tym miejscu co roku się z nimi bujam.



Jeśli się wypiętrza, to może mieć tam bardziej sprzyjające warunki.

Wykop cały krzaczek, oddziel młode sadzonki formujące się przy pędzie głównym i wsadź od razu do ziemi. Podlej.

Edit: żurawki można odmładzać od wczesnej wiosny do wczesnej jesieni. Szybko się ukorzeniają.
Bukszpany tnie się niestety tylko ręcznie. Z moich doświadczeń z nożycami akumulatorowymi wynika, że one najbardziej sprawdzają się tam, gdzie nie zależy nam na jakości cięcia (u mnie w żywopłocie grabowo- bukowym). Na innych roślinach szarpią pędy i czasem końcówki wykazują objawy zaschnięcia (tak miałam na tujach).

PS. Systematyczność moja wynika z tego, że nie lubię, kiedy mi się coś spiętrza i trzeba latać z obłędem w oczach. Obłęd w moich oczach destrukcyjnie wpływa na stosunki międzyludzkie, a stosunki ważne są.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Brzozowadzie... 21:45, 12 mar 2019


Dołączył: 27 mar 2017
Posty: 4769
Haniu, dzięki za wyczerpującą odpowiedź! No właśnie wkurzają mnie te żurawki, że chętnie bym się za nie wzięła, ale bałam się, że jeszcze za wcześnie. Może rzeczywiście im tam dobrze, pozostałe mają bardziej sucho. Podsypię tym piasku Każdą sadzonkę oddzielnie? Czy po kilka do dołka? Bo jak oddzielnie, to muszę znaleźć chętnych, będzie tego sporo
Odnośnie cięcia właśnie potwierdziłaś moje przypuszczenia, że jednak ręcznie najlepiej. Cóż, trudno, jakoś to zniosę
P.S. Twoja systematyczność ma na mnie bardzo dobry wpływ. Człowiek uczy się całe życie. Mój M. jest taki jak Ty. Ja to całkowite przeciwieństwo. Ale bardzo się staram
____________________
Agata.Tajemniczy ogród
AniazUroczyska 00:23, 13 mar 2019

Dołączył: 12 cze 2018
Posty: 1269
Brzozowadziewczyna napisał(a)


Aniu, kupiłam sekator dwuręczny polecany przez Toszkę. Jestem bardzo zadowolona - niezbyt ciężki, ostry, dobrze leży w dłoniach, no super. I cena bardzo dobra w stosunku do jakości. Również polecam
https://www.wszystkodlarolnictwa.pl/mini%20srebrny/shop/3653-44606-0-1010577-Nozyce-do-zywoplotu-Freund-1954.html


Dzięki, ale ten jest do żywopłotów, a ja potrzebuję taki do cięcia krzewów. Może jeszcze ktoś , coś podpowie?
AniazUroczyska 01:01, 13 mar 2019

Dołączył: 12 cze 2018
Posty: 1269
Agato, przeczytałam cały Twój wątek! No, no... praca zawodowa, czwórka dzieci,

zadbana działka- a Ty jeszcze narzekasz na nadmiar energii. Niesamowite! Od samego

słuchania o tych obowiązkach , można się poczuć zmęczonym
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies