Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Tajemniczy Ogród

Pokaż wątki Pokaż posty

Tajemniczy Ogród

eVka 12:00, 13 mar 2019


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
A mnie ostatnio żurawki wkurzają, jakoś kiepsko u mnie rosną, wypiętrzają się. Daję im ostatnią szansę, ostatni sezon.
____________________
Brzozowadzie... 13:11, 13 mar 2019


Dołączył: 27 mar 2017
Posty: 4769
AniazUroczyska napisał(a)
Agato, przeczytałam cały Twój wątek! No, no... praca zawodowa, czwórka dzieci,

zadbana działka- a Ty jeszcze narzekasz na nadmiar energii. Niesamowite! Od samego

słuchania o tych obowiązkach , można się poczuć zmęczonym


A nie, pracę zawodową już parę lat temu odpuściłam. Za duże straty były, po obu stronach Powiem Ci, że w tym roku od września, gdy najmłodszy Bąbel chadza do przedszkola, kawę przed południem piję gorącą. Bardzo to sobie cenię Ogólnie podchodzę do życia przyjemnościowo Chciałam mieć dużą Rodzinę, wiedziałam, co się z tym wiąże, bo również z takiej pochodzę, więc nie traktuję jej teraz jak obowiązek. Lubię Ją. Pozwala mi utrzymać kondycję na dość wysokim poziomie. I na nudę nie narzekam
____________________
Agata.Tajemniczy ogród
Brzozowadzie... 13:13, 13 mar 2019


Dołączył: 27 mar 2017
Posty: 4769
effka napisał(a)
A mnie ostatnio żurawki wkurzają, jakoś kiepsko u mnie rosną, wypiętrzają się. Daję im ostatnią szansę, ostatni sezon.

To wypiętrzanie też mnie irytuje. Ale Hania pisała, że może im za dobrze i dlatego? Ja moje zostawię, bo ładnie grają ze śliwami. Ale większych ilości nie wprowadzę.
____________________
Agata.Tajemniczy ogród
Zana 13:21, 13 mar 2019


Dołączył: 26 mar 2016
Posty: 12232
Żurawki wypiętrzają się, bo taka ich natura. Raczej nie zależy to od tego czy im dobrze, czy też źle. U jednych odmian proces następuje szybciej, u innych później. Powinno się je wtedy dzielić, chociaż mnie korci taki "słup" ściąć eksperymentalnie i zobaczyć reakcję, bo nie chce mi się wykopywać i dzielić. Może tak zrobię z jakąś w tym roku.
Myślę, że w przyszłym tygodniu (patrząc na prognozy pogodowe) możesz ryzykować dzielenie.
____________________
Anula, Ogród z rzeźbą
sylwia_slomc... 13:27, 13 mar 2019


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81261
Zana napisał(a)
Żurawki wypiętrzają się, bo taka ich natura. Raczej nie zależy to od tego czy im dobrze, czy też źle. U jednych odmian proces następuje szybciej, u innych później. Powinno się je wtedy dzielić, chociaż mnie korci taki "słup" ściąć eksperymentalnie i zobaczyć reakcję, bo nie chce mi się wykopywać i dzielić. Może tak zrobię z jakąś w tym roku.
Myślę, że w przyszłym tygodniu (patrząc na prognozy pogodowe) możesz ryzykować dzielenie.

W ten sposób stracisz roslinę Ja swoje nie dzieliłam bo nie wiedziałam, ze trzeba na początku w czwartym sezonie już nie odbiły tylko padły
Przez to ograniczyłam je tylko do donicy bo na mojej powierzchni to zbyt kłopotliwe rośliny.
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
DorKa 13:32, 13 mar 2019


Dołączył: 15 wrz 2017
Posty: 3070
wiecie,że mnie też żurawki nie porywają... Może dlatego ( a raczej na pewno ) ,że za często przesadzam i nie daję im szansy na pokazanie się z najlepszej strony ale szału nie ma .
____________________
Dorka Zakręcony ogród
Brzozowadzie... 14:47, 13 mar 2019


Dołączył: 27 mar 2017
Posty: 4769
Ja też zdecydowanie wolę funkie, bergenie czy brunnery niż żurawki Ale skoro już rosną, to zajmę się nimi w przyszłym tygodniu Rzeczywiście, mam inna odmianę, większą od trzech lat i jak dotąd nie potrzebowała wsadzania głębiej, a te Cherry Cola przynajmniej raz w sezonie. Ale kwitną pięknie i długo
____________________
Agata.Tajemniczy ogród
Gruszka_na_w... 19:35, 13 mar 2019


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 21650
U mnie żurawki robią za zapchajdziurę, mniej za element strategiczny kompozycji. Wyglądają lepiej niż goła ziemia i mają tę zaletę, że zimą dają odrobinę koloru. Stary korzeń żurawki przestaje produkować te boczne korzonki odpowiedzialne za pobór pożywienia. Niestety, trzeba odmładzać przez wsadzanie szczepek. To zajmuje kilka minut. Sposób Anuli się nie sprawdzi.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Brzozowadzie... 20:03, 13 mar 2019


Dołączył: 27 mar 2017
Posty: 4769
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)
U mnie żurawki robią za zapchajdziurę, mniej za element strategiczny kompozycji. Wyglądają lepiej niż goła ziemia i mają tę zaletę, że zimą dają odrobinę koloru. Stary korzeń żurawki przestaje produkować te boczne korzonki odpowiedzialne za pobór pożywienia. Niestety, trzeba odmładzać przez wsadzanie szczepek. To zajmuje kilka minut. Sposób Anuli się nie sprawdzi.

A szkoda. To byłaby ekspresowa robota
____________________
Agata.Tajemniczy ogród
Zana 20:22, 13 mar 2019


Dołączył: 26 mar 2016
Posty: 12232
sylwia_slomczewska napisał(a)

W ten sposób stracisz roslinę Ja swoje nie dzieliłam bo nie wiedziałam, ze trzeba na początku w czwartym sezonie już nie odbiły tylko padły
Przez to ograniczyłam je tylko do donicy bo na mojej powierzchni to zbyt kłopotliwe rośliny.


Dzięki Sylwia.
Szkoda, że tak się nie da.
____________________
Anula, Ogród z rzeźbą
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies