Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Tajemniczy Ogród

Pokaż wątki Pokaż posty

Tajemniczy Ogród

Makusia 20:54, 29 mar 2019


Dołączył: 24 mar 2016
Posty: 7692
No też czekam na pokaz strony z niejaką przyjemnością
____________________
Marta Krok po kroku w tym natłoku
Brzozowadzie... 19:42, 31 mar 2019


Dołączył: 27 mar 2017
Posty: 4769
Miał być pokaz, ale tyle się działo, że został przełożony na poniedziałek. Mam nadzieję Bardzo proszę o chwilę cierpliwości
____________________
Agata.Tajemniczy ogród
mrokasia 20:39, 31 mar 2019


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 17981
To ja przyjdę w poniedzialek, żeby pokaz zaliczyć .

Ja raz posadziłam iryski i jakaś łajza mi je w zimie wrąbała .
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
Brzozowadzie... 10:47, 01 kwi 2019


Dołączył: 27 mar 2017
Posty: 4769
Zgodnie z obietnicą - zaczynamy W weekend jelitówka wygrała - niewiele można było zrobić. Ale dziś już na stanie tylko najmłodszy, więc luz
I oto znowu moja południowa - czyli bok działki szerokości 5m. Złudzenia optyczne na foto są znaczące - np. pomiędzy kulkami trzmielin są odległośco czasem 2metrowe, a pomiędzy pierwszym widocznym klonem a śliwą - 5m. Zdecydowałam, że większość trzmielin jednak zostanie - ładnie rozjaśniają, rosną bezproblemowo, no lubię je. Wybaczcie jakość zdjęć, ale Ignacy w domu, więc wszystko na szybkim oblocie

Poniżej pierwszy fragment do zakomponowania, pomiędzy klonem a śliwą: 5m, rosną tu jeszcze dwie małe choiny. Tą bliżej śliwy chcę zostawić i formować w stożek. Wstawiłam tam na próbę doniczkę z rodkiem - tak sobie intensywnie myślę, czy by trzech sztuk rodków biało kwitnących nie wsadzić na tej rabacie, oczywiście rozstrzelonych pomiędzy roślinami, nie ciągiem. Biały kwiat pod śliwami wiosną, potem piękne liście, a potem kwitną tu hortki Diamant Rouge.

Poniżej widać kolejną, trzymetrową lukę po świerku, pomiędzy śliwami, tam gdzie postawiłam rodka. Tam rośnie pod śliwą tylko hortensja, myślę tu o rodku i cisie...
____________________
Agata.Tajemniczy ogród
Brzozowadzie... 10:58, 01 kwi 2019


Dołączył: 27 mar 2017
Posty: 4769
Teraz ta sama rabata od strony ogrodu. Na pierwszym planie widać róże rosnącą pomiędzy dwoma choinami, które ysilnie zaczęłam prowadzić w stożki Udało mi się opanować tego potwora, ponaginałam jej gałązki, czuję, że będzie pięknie kwitła, a jej kolor cudnie gra ze śliwami. Żal mi było ją stąd wywalić, widzę ją prze okno z salonu.


Za stożkiem za pergolą różaną rośnie sliwa i wyżej przedstawiana trzymetrowa luka po świerku. Najbardziej widoczne miejsce przez salonowe okno.



Tu kolejna wiśnia, za nią ma zostać jedna choina na stożek, druga do przesadzenia. I hortek do przymierzenia

Tak więc znacie już całą prawdę Czekam na kwitnienie tych śliw. I tak po zimowych przemyśleniach, myślę, żeby pójść w rodki zamiast choin Jeddeloh, zostawić trzy choiny na stożki, obsadzić Aureoloą lub Everillo. A z drzewek... się wyleczyłam Myślę, że prawda jest taka, że gdy te śliwy się rozrosną, to będzie w sam raz. ewentualnie jedno drzewko w 5metrową lukę.
To co Dziewczyny miłe? Prawdę inną od mojej zniosę
____________________
Agata.Tajemniczy ogród
Makusia 12:49, 01 kwi 2019


Dołączył: 24 mar 2016
Posty: 7692
Zdjęcia faktycznie przekłamują odległości. To raz.
Dwa- mi się podoba już teraz
____________________
Marta Krok po kroku w tym natłoku
makadamia 14:36, 01 kwi 2019


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
Brzozowadziewczyna napisał(a)




W zasadzie tylko tutaj bym miała uwagę: na prawo od pierwszej śliwy jest bardzo ciasno (wielka róża i dwa duże stożki in spe) a na lewo od niej tak pusto. Przesadziłabym albo stożki albo różę - co Ci będzie łatwiej

Czy ja radziłam Ci tutaj dosadzanie drzew? Nie pamiętam. Teraz też mi się wydaje, że to co są - wystarczą
____________________
Asia-podmiejski ogrodek
mrokasia 14:47, 01 kwi 2019


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 17981
O raju, ale masz drzewów . Ile długości i szerokości ma ta rabata?
Myślę, że dosadzenie tam białych rodków i hakonek to dobry pomysł.
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
Brzozowadzie... 16:30, 01 kwi 2019


Dołączył: 27 mar 2017
Posty: 4769
Makusia napisał(a)
Zdjęcia faktycznie przekłamują odległości. To raz.
Dwa- mi się podoba już teraz

Makusiu, dziękuję bardzo za słowa otuchy Ale rzeczywiście, wywalenie srebrnego świerka, dwóch tuj, dwóch anabelek, dwóch krzewuszek (o rany!!) naprawdę dobrze zrobiło tej rabacie Ale na pewno wymaga ona jeszcze wykonania kilku ruchów
____________________
Agata.Tajemniczy ogród
Brzozowadzie... 16:36, 01 kwi 2019


Dołączył: 27 mar 2017
Posty: 4769
makadamia napisał(a)


W zasadzie tylko tutaj bym miała uwagę: na prawo od pierwszej śliwy jest bardzo ciasno (wielka róża i dwa duże stożki in spe) a na lewo od niej tak pusto. Przesadziłabym albo stożki albo różę - co Ci będzie łatwiej

Czy ja radziłam Ci tutaj dosadzanie drzew? Nie pamiętam. Teraz też mi się wydaje, że to co są - wystarczą

Masz absolutną rację, ale niestety tej wiosny jestem uziemiona z przesadzaniem dużych okazów, M. po operacji, a ja z moim zwichrowanym kręgosłupem się nie nadaję. Z takimi ruchami muszę czekać jeszcze minimum do maja, aż M wydobrzeje
Myślę, że z żalem, ale pierwszeństwo ma róża. Chyba, że dam radę ją ujarzmiać co roku do maksymalnie aktualnej wielkości.

Asiu Analizowałyśmy dwie Amanogawy Teraz nie wiem, gdzie ja chciałam je wsadzić. Wydaje mi się, że drzew jednak tu wystarczy. Chyba, że jedna malutka świdośliwa mi się zmieści
____________________
Agata.Tajemniczy ogród
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies