Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Tajemniczy Ogród

Pokaż wątki Pokaż posty

Tajemniczy Ogród

Brzozowadzie... 13:05, 11 mar 2019


Dołączył: 27 mar 2017
Posty: 4769
Ku pamięci melduję zakończenie prac związanych z cięciem wiosennym drzew, bukszapnów, hortensji, traw, cisów i innych. Zeszły tydzień pozwolił mi na codzienne 2-3 godzinne prace ogrodowe, z czego bardzo się cieszę, bo aktualnie leje, wieje i pizga Wzorem systematycznej Hani zrobiłam to wreszcie planowo, kolejno rabata po rabacie, gdy minął mi gorączkowy pęd do cięcia najpotrzebniejszych roślin skacząc z rozwianym włosem to tu to tam
Uporządkowałam również bylinową rabatę pod czeremchą. Nie lubię tego bardzo, bo rosnąca nad nią dzika czeremcha zrzuca takie masy liści, że tworzy się na niej nieprzepuszczalny filc, który trzeba ściągnąć, pamiętając o wychylających się kłach roślin. M. nie przyciął jej jesienią, a teraz jest uziemiony po operacji, a prace na wysokościach z piłą to nie moja bajka
W najbliższym możliwym czasie planuję działania użyźniające Dolomit, mączka, kompost, obornik granulowany, siarka i trochę chemii już czekają w boksach startowych. Może uda mi się wcześniej wzruszyć wszędzie ziemię. Jeśli nie, będzie dwa w jednym Poluję jeszcze na te wiórki rogowe.
Tu pasowałyby ze dwie fotki, ale czasu nie było na takie fanaberie
O, śnieg pada...
____________________
Agata.Tajemniczy ogród
eVka 13:46, 11 mar 2019


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
Pięknie mi jeszcze buksy zostały, trochę mi zajmie ich uczesanie nożycami
Fajne nożyce kupiłaś, ja swoje będę wypróbowywać bo mam nówki
____________________
eVka 15:00, 11 mar 2019


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
Pokażesz te okienka w dachu tarasu, ciekawa jestem
____________________
Brzozowadzie... 15:07, 11 mar 2019


Dołączył: 27 mar 2017
Posty: 4769
Następne pytanie do zaglądających Wszystkie żurawki Cherry Cola, które rosną mi wokół rabaty pod czeremchą brzydko wypiętrzyły się. Czy mogę już je odkopać i wsadzić głębiej, czy jeszcze za wcześnie? Słabo wyglądają.
Zastanawia mnie, dlaczego ta sama odmiana w innych miejscach w ogóle się nie wypiętrza, a w tym miejscu co roku się z nimi bujam.
____________________
Agata.Tajemniczy ogród
Brzozowadzie... 15:09, 11 mar 2019


Dołączył: 27 mar 2017
Posty: 4769
effka napisał(a)
Pięknie mi jeszcze buksy zostały, trochę mi zajmie ich uczesanie nożycami
Fajne nożyce kupiłaś, ja swoje będę wypróbowywać bo mam nówki

Jestem bardzo zadowolona. Teraz poszukuję jeszcze jakiś sensownych elektrycznych, przydałyby mi się do bukszpanów, choć czytałam, że trochę niszczą liście, ale chcę sobie odrobinę ułatwić życie
____________________
Agata.Tajemniczy ogród
Brzozowadzie... 15:11, 11 mar 2019


Dołączył: 27 mar 2017
Posty: 4769
effka napisał(a)
Pokażesz te okienka w dachu tarasu, ciekawa jestem

Zrobię dzisiaj zdjęcie. Pamiętam też o tych śliwach ale czasu brak na przejrzenie zdjęć, a mam je na innym kompie, Przepraszam
____________________
Agata.Tajemniczy ogród
eVka 15:15, 11 mar 2019


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
Brzozowadziewczyna napisał(a)

Jestem bardzo zadowolona. Teraz poszukuję jeszcze jakiś sensownych elektrycznych, przydałyby mi się do bukszpanów, choć czytałam, że trochę niszczą liście, ale chcę sobie odrobinę ułatwić życie

Próbowałam nożycami akumulatorowymi i rzeczywiście szarpały listki, myślę, że to też kwestia jakości i mocy takich nożyc.
____________________
eVka 15:16, 11 mar 2019


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
Brzozowadziewczyna napisał(a)

Zrobię dzisiaj zdjęcie. Pamiętam też o tych śliwach ale czasu brak na przejrzenie zdjęć, a mam je na innym kompie, Przepraszam

Spokojnie, jak kiedyś będziesz przy okazji czegoś szukać, specjalnie nie szukaj.
____________________
AnnaCh 19:35, 11 mar 2019


Dołączył: 10 mar 2015
Posty: 12213
No ładnie, może ja tez wezmę wzór z systematycznej Hani? W tym tygodniu nie zanosi się na prace ogrodowe, wieje, leje i pada śniegodeszcz, porażka ogólnie.
____________________
Ania - Malutki pod lasem
mrokasia 20:32, 11 mar 2019


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 17981
Brzozowadziewczyna napisał(a)

Jestem bardzo zadowolona. Teraz poszukuję jeszcze jakiś sensownych elektrycznych, przydałyby mi się do bukszpanów, choć czytałam, że trochę niszczą liście, ale chcę sobie odrobinę ułatwić życie


No niestety, u mnie elektryczne (akumulatorowe) nie sprawdziły się do bukszpanów kompletnie. Do cisów są ok, bonsaja też nimi mogę przystrzyc i tujki danica ale bukszpany mają po nich mnóstwo poszarpanych, żółtych listków.
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies