Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Tajemniczy Ogród

Pokaż wątki Pokaż posty

Tajemniczy Ogród

Brzozowadzie... 12:28, 09 mar 2019


Dołączył: 27 mar 2017
Posty: 4769
Działam
I tu rodzi się w mej głowie pytanie: jeśli jesienią sadziłam rośliny (a sadziłam sporo) do dobrze przygotowanej ziemi z dobrociami, to czy powinnam w jakikolwiek sposób zasilać je w tym sezonie, czy to bez sensu? Bo jakoś tak mi się wydaje, że sypanie pod nie czegokolwiek, czy to kompostu, czy nawozów mija się z celem. Czy dobrze myślę? Toszko, Haniu, czy inna doświadczona Kobieto, bardzo proszę o weryfikację mojego toku myślenia
____________________
Agata.Tajemniczy ogród
Brzozowadzie... 12:30, 09 mar 2019


Dołączył: 27 mar 2017
Posty: 4769
Dragonka napisał(a)
Agatko, widzę, że porządki wiosenne już ruszyły. Dobrze czasem zająć się czymś tak pożytecznym, i efekt od razu widać i głowa odpoczywa

Zdrowia dla Taty życzę, niech siły mu szybko wracają : )

Basiu, dziękuję i wzajemnie, ciepłe myśli przesyłam
____________________
Agata.Tajemniczy ogród
Anda 18:06, 09 mar 2019


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33373
Agato, jeśli mnie pamięć nie myli, to masz u siebie piaski. Dlatego co roku powinnaś wszystkie rabaty ulepszać kompostem. Nawozy organiczne rownież są wskazane, bo zanim będą mogły zostać pozyskane przez korzenie roślin, to minie trochę czasu
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Gruszka_na_w... 18:32, 09 mar 2019


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22006
Zadbaj szczególnie o te najbardziej żarłoczne rośliny. Raz w miesiącu podlej je pokrzywową gnojówką.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
kwartet 12:59, 10 mar 2019

Dołączył: 06 lis 2014
Posty: 882
W twoich piaskach to wszystko się szybko wypłukuje.Może by się sprawdził wolno rozkładający się nawóz , ja stosuję wiórki rogowe.Sprawdziłam je w uprawie donicowej. Przed posadzeniem rośli mieszam z ziemią i do końca zezonu już nie nawożę niczym .
Brzozowadzie... 17:50, 10 mar 2019


Dołączył: 27 mar 2017
Posty: 4769
Ewo, Haniu, Aniu, wielkie dzięki za odpowiedź. A więc myliłam się A ja myślałam, że jak jesienią usypałam im wszystkiego, co najlepsze, to tej wiosny będę miała chociaż te nowe z głowy
Kwarteciku, słyszałam już coś o tych wiórkach, ale nie miałam przyjemności ich używać Zaraz się zaopatrzę przez net
____________________
Agata.Tajemniczy ogród
mikina34 10:56, 11 mar 2019


Dołączył: 13 kwi 2015
Posty: 2671
Agatko, wiórki rogowe są juz w L. po 24,99zł z paczkę, ale w zeszłym roku w wyprzedaży kupowałam za jakieś śmieszne pieniądze, 3,49zł chyba za paczkę, więc warto poczekać i kupić później też.
____________________
Majówka na Majówce Monia - jedz mniej, bramy raju są wąskie :)
AniazUroczyska 11:05, 11 mar 2019

Dołączył: 12 cze 2018
Posty: 1269


Agato, też się przymierzam do nowego sekatorka, a nie bardzo wiem jaki wybrać. Czy

mogłabyś podać trochę informacji o nim?
Brzozowadzie... 11:32, 11 mar 2019


Dołączył: 27 mar 2017
Posty: 4769
mikina34 napisał(a)
Agatko, wiórki rogowe są juz w L. po 24,99zł z paczkę, ale w zeszłym roku w wyprzedaży kupowałam za jakieś śmieszne pieniądze, 3,49zł chyba za paczkę, więc warto poczekać i kupić później też.

Monia, dzieki za namiar, na pewno zajrzę
____________________
Agata.Tajemniczy ogród
Brzozowadzie... 11:37, 11 mar 2019


Dołączył: 27 mar 2017
Posty: 4769
AniazUroczyska napisał(a)

Agato, też się przymierzam do nowego sekatorka, a nie bardzo wiem jaki wybrać. Czy

mogłabyś podać trochę informacji o nim?


Aniu, kupiłam sekator dwuręczny polecany przez Toszkę. Jestem bardzo zadowolona - niezbyt ciężki, ostry, dobrze leży w dłoniach, no super. I cena bardzo dobra w stosunku do jakości. Również polecam
https://www.wszystkodlarolnictwa.pl/mini%20srebrny/shop/3653-44606-0-1010577-Nozyce-do-zywoplotu-Freund-1954.html
____________________
Agata.Tajemniczy ogród
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies