Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Tajemniczy Ogród

Pokaż wątki Pokaż posty

Tajemniczy Ogród

sylwia_slomc... 12:23, 24 paź 2017


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82123
O berberysach napisałam u mnie
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Brzozowadzie... 13:02, 24 paź 2017


Dołączył: 27 mar 2017
Posty: 4769
sylwia_slomczewska napisał(a)
O berberysach napisałam u mnie

Dzięki!!
____________________
Agata.Tajemniczy ogród
Gruszka_na_w... 15:36, 24 paź 2017


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22090
Brzozowadziewczyna napisał(a)
A ja właśnie dojrzałam przez noc do tego, że to różę New Dawn muszę jednak zdjąć z płotu. Jak posadzę choiny to w tym miejscu za parę lat będzie dziura w zieleni
Macie dziewczyny doświadczenie z pnącymi różami - będę musiała ją mocno zciachać wiosną, żeby ją z siatki zdjąć. Nie wiem jeszcze jak... Muszę znaleźć jakieś info na ten temat.
Druga sprawa, gdzie ją przenieść, to w sumie jedyne u mnie miejsce dobrze nasłonecznione, tu pięknie kwitła..


Swoje wykopywałam teraz. Najpierw małym sekatorkiem obcięłam boczne gałązki. Kiedy zostały mi gołe pędy, to obcinałam od góry kawałki 10-15 cm. Zostawiłam gałęzie o wysokości 40 cm. Może na zapłociu się gdzieś nada? Ona znosi półcień.

Brzozowadziewczyna napisał(a)
t

Cieszę się, że tyle miłych słów słyszę o naszym drewniaku, bo jak go sobie wymyśliliśmy te 8 lat temu, to ciężko było o firmy, co takie chciałyby zbudować. Mój mąż sam jeździł po drewno do tartaku w Szaflarach, sam przewoził do fabryki, do suszarni - nasz domek zbudowany jest ze Świerka z Tatrzańskiego Parku Narodowego - z regularnej, koniecznej wycinki oczywiście Lubię myśleć, że oddycham zapachem Tatr... Bo oprócz brzóz i książek, kocham góry...Się rozpisałam..



Miałam w planach budowę domu z bala, ale po głębokim namyśle musiałam z niego zrezygnować. Taki dom wymaga szczególnej oprawy. U Ciebie ma wokół leśne okolice. Wpasował się idealnie. U mnie w szczerym polu byłby ni z gruszki, ni z pietruszki. Zgrzytałby okrutnie jako obcy element krajobrazu.
A ludzie rzeczywiście są dziwni. Czasem się zastanawiam po co komu dom z działką, kiedy absolutnie nie ma w sobie chęci nawet na uprzątnięcie pobudolanych śmieci, o koszeniu nie wspomnę. Łatwiej jest przecież mieszkać w apartamencie.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Magleska 19:55, 24 paź 2017


Dołączył: 07 maj 2017
Posty: 18729
effka napisał(a)


Piękna opowieśc o domu, musicie być bardzo dumni i tak juz sporo zrobiliście w ogrodzie.
Wilczyca to nie człowiek tylko superbohaterka komiksowa, nie ma co się do niej porównywac

normalnie oplułam monitor muszę to emowi powiedzieć bo on twierdzi ,że koń w dowodzie mam hihihi....a ja poprostu superbohaterka ...pękam z dumy

ps ...bardzo fajna opowieść .... i powolutku zrobisz ogród swoich marzeń
a chłopaczki w jakim wieku ?
____________________
Magda Wilczy ogród WizytówkaWilczy ogród
sylwia_slomc... 20:40, 24 paź 2017


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82123
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)






A ludzie rzeczywiście są dziwni. Czasem się zastanawiam po co komu dom z działką, kiedy absolutnie nie ma w sobie chęci nawet na uprzątnięcie pobudolanych śmieci, o koszeniu nie wspomnę. Łatwiej jest przecież mieszkać w apartamencie.

Oj mam takich sąsiadów tu gdzie mieszkam , domek postawili kanadyjski ogrodzili i na tym się skończyło....Kompletnie ich nie obchodzi co jest koło domu, a już kilka lat mieszkają
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
eVka 21:51, 24 paź 2017


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
Magleska napisał(a)

normalnie oplułam monitor muszę to emowi powiedzieć bo on twierdzi ,że koń w dowodzie mam hihihi....a ja poprostu superbohaterka ...pękam z dumy

ps ...bardzo fajna opowieść .... i powolutku zrobisz ogród swoich marzeń
a chłopaczki w jakim wieku ?


a co nie prawda? Jestes Wonderwoman, moja ulubiona żeńska bohaterka komiksowa
ale Brzozowa to też Wonderwoman, bo ma 4 SYNÓW!!! ja mam jedna córkę i wymiękam momentami...
____________________
sylwia_slomc... 21:55, 24 paź 2017


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82123
Czyli 5 chłopa w domu....o matko ja z 3 często nie wytrzymuję
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Brzozowadzie... 22:02, 24 paź 2017


Dołączył: 27 mar 2017
Posty: 4769
Ale Wy wszystkie fajne Babki Jesteście, czytam i się cieszę do monitora
____________________
Agata.Tajemniczy ogród
Brzozowadzie... 22:05, 24 paź 2017


Dołączył: 27 mar 2017
Posty: 4769
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)


Swoje wykopywałam teraz. Najpierw małym sekatorkiem obcięłam boczne gałązki. Kiedy zostały mi gołe pędy, to obcinałam od góry kawałki 10-15 cm. Zostawiłam gałęzie o wysokości 40 cm. Może na zapłociu się gdzieś nada? Ona znosi półcień.




Miałam w planach budowę domu z bala, ale po głębokim namyśle musiałam z niego zrezygnować. Taki dom wymaga szczególnej oprawy. U Ciebie ma wokół leśne okolice. Wpasował się idealnie. U mnie w szczerym polu byłby ni z gruszki, ni z pietruszki. Zgrzytałby okrutnie jako obcy element krajobrazu.
A ludzie rzeczywiście są dziwni. Czasem się zastanawiam po co komu dom z działką, kiedy absolutnie nie ma w sobie chęci nawet na uprzątnięcie pobudolanych śmieci, o koszeniu nie wspomnę. Łatwiej jest przecież mieszkać w apartamencie.


O, to jutro się biorę. jak nie będzie lało, co zapowiadają. Dzięki za instrukcję Nie wiedziałam jakdo tego się zabrać, bo ona spora już jest Już myślałam, czyby jej nie posadzić przy furtce, jutro może wrzucę fotkę, żebyście mi pomogły w decyzji
Mi marzyło się mieszkanie przy lesie, więc najpierw długo szukałam działki
____________________
Agata.Tajemniczy ogród
Brzozowadzie... 22:06, 24 paź 2017


Dołączył: 27 mar 2017
Posty: 4769
Magleska napisał(a)

normalnie oplułam monitor muszę to emowi powiedzieć bo on twierdzi ,że koń w dowodzie mam hihihi....a ja poprostu superbohaterka ...pękam z dumy

ps ...bardzo fajna opowieść .... i powolutku zrobisz ogród swoich marzeń
a chłopaczki w jakim wieku ?


Franek - 13 lat, Antoś - 10 lat, Stasio - 7 lat i Ignaś - 3 lata Fajni są Lubię ich baaardzo
____________________
Agata.Tajemniczy ogród
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies