Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Tajemniczy Ogród

Pokaż wątki Pokaż posty

Tajemniczy Ogród

Anda 15:04, 12 wrz 2019


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33202
To Adiantum lubi kwaśną ziemię. Dobry wskaźnik Niestety, nie na moją ziemię, zbyt zasadowa.

Jak będziesz sadzić to pomyśl jeszcze o Liriope Byłam teraz w Holandii i widziałam wiele rabat z nimi, zwłaszcza pod klonami bardzo ładnie wygląda. Zresztą pod drzewami ogólnie
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Brzozowadzie... 16:41, 12 wrz 2019


Dołączył: 27 mar 2017
Posty: 4769
mrokasia napisał(a)


Agatka, ja nie chcę Ci burzyć planów ale pamiętam, ze ostatnio narzekałaś na brak piętra pośredniego i znów planujesz tylko niskie piętro (bo kolumnowych cisów nie liczę). Daj tam może jakąś kalinę, tak jak masz na rabacie na froncie domu? Trzmielinę oskrzydloną? Derenia? No jakiś wyższy krzew.

Kasiu, ja tam klona jednego już posadziłam i już jest miejsce wyznaczone na drugiego, tak więc teraz już pamiętam Ale dzięki za czujność!
A i fajnego derenia widziałam dziś w ogrodniczym, China Girl, ale boję się, że tam jednak miałby za sucho.
____________________
Agata.Tajemniczy ogród
Brzozowadzie... 16:42, 12 wrz 2019


Dołączył: 27 mar 2017
Posty: 4769
mrokasia napisał(a)


No nie wiem, może jednak nie drażnij męża...

Może jak się wkurzy, to sam przekopie...
____________________
Agata.Tajemniczy ogród
Brzozowadzie... 16:44, 12 wrz 2019


Dołączył: 27 mar 2017
Posty: 4769
Anda napisał(a)
To Adiantum lubi kwaśną ziemię. Dobry wskaźnik Niestety, nie na moją ziemię, zbyt zasadowa.

Jak będziesz sadzić to pomyśl jeszcze o Liriope Byłam teraz w Holandii i widziałam wiele rabat z nimi, zwłaszcza pod klonami bardzo ładnie wygląda. Zresztą pod drzewami ogólnie

Tak, tak, przyznam się, że wskaźnik do pomiaru mam od dawna, ale ciii, jeszcze nie mierzyłam Ale wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazują, że mam typowo kwaśną
Muszę poczytać w takim razie o wymaganiach liriope, jeśli wytrzyma trudne warunki pod drzewami, wpiszę na listę, dzięki!
____________________
Agata.Tajemniczy ogród
Wendy79 18:59, 12 wrz 2019


Dołączył: 25 mar 2015
Posty: 3203
Fajne zmiany się szykują, a w dodatku z rozmów u Ciebie może znajdę sobie coś nowego na moją rabatę od północnego-wschodu, bo chciałabym ją skończyć jednak w tym roku. Wpisałam sobie już na listę tą paproć. Utrudnienie mam okrutne, bo to ma być rabata biała.
____________________
Agnieszki i Maćka Księżycowy... Założyć ogród to uwierzyć w jutro. Audrey Hepburn
sarenka 20:28, 12 wrz 2019


Dołączył: 19 mar 2015
Posty: 6601
Brzozowadziewczyna napisał(a)

Ale ja nie mam ussuryjskiego tylko Artopurpureum, czy jakoś tak. Ussuryjskiego mam w planach
o niego mi chodziło,a napisałam co innego. Dziś zmęczona jestem i mało kontaktuje
____________________
Magda W samym sloncu
Gruszka_na_w... 21:38, 12 wrz 2019


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 21650
Piękny kształt ma ta planowana rabata. Wizualnie wcale nie czuje się na niej braku wypiętrzeń. Wzrok może sobie biec dalej.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Helen 22:10, 12 wrz 2019


Dołączył: 03 mar 2019
Posty: 8244
Bardzo dobrze skomponowana nowa rabatka. Będę podglądać co posadzisz (opis znam, ale chętnie zerknę jak to rozmieścisz). Buźka
____________________
Helen - Hortensjowo
Toszka 22:59, 12 wrz 2019


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
U mnie skitrane liriope zawsze odchorowuje zimę Lubi wilgoć. W powietrzu też.
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
UrsaMaior 09:57, 13 wrz 2019


Dołączył: 24 maj 2014
Posty: 8057
Ta rabata jest jak moja środkowa Fajnie!
____________________
ogród pod lasem
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies