Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Tajemniczy Ogród

Pokaż wątki Pokaż posty

Tajemniczy Ogród

mikina34 12:03, 27 wrz 2019


Dołączył: 13 kwi 2015
Posty: 2671
Agatko, ja tak z boku po cichu tu się szwendam po Twoich rabatkach, podczytuję co i komu dolega i szczerze współczuję bólów wszelakich. I chciałam rzec, nie będąc ani trochę oryginalną, że masz bardzo klimatyczny ogród, brzozy robią świetną robotę. A ostatnie fotki bordowych liści podświetlanych przez słońce są zjawiskowe
Aaa i prześlij mi proszę namiar na ten florovit z borem, podlałabym swoje owocowe wypierdki w "sadzie"
____________________
Majówka na Majówce Monia - jedz mniej, bramy raju są wąskie :)
AnnaCh 12:04, 27 wrz 2019


Dołączył: 10 mar 2015
Posty: 12213
Agato, nie chcę Cie martwić, ale kolega lekarz chyba miał rację co do szumów Mój M ma już od 15 lat. Czego już nie robiliśmy, o niezliczonej ilości wizyt w Kajetanach nie wspomnę, elektrostymulacja w WAM w Łodzi tez była, na końcu okazało się, że potrzebny jest jedynie dobry psychiatra i należy nauczyć się z tym żyć. Można sobie z tym poradzić, M już z 5 lat dość spokojnie żyje i już coraz częściej zasypia bez włączonego radia.
____________________
Ania - Malutki pod lasem
Brzozowadzie... 12:18, 27 wrz 2019


Dołączył: 27 mar 2017
Posty: 4769
Helen napisał(a)

Oj, zdecydowanie tak

____________________
Agata.Tajemniczy ogród
Brzozowadzie... 12:22, 27 wrz 2019


Dołączył: 27 mar 2017
Posty: 4769
Dziewczyny, mam pytanie - muszę odmłodzić moje bergeniowe poletko przy ławce - łyse łodygi się porobiły po tych paru latach. Teraz czy lepiej na wiosnę, bo nie wiem.
Edit. podobny dylemat mam z kępami kuklików do rozsadzenia
____________________
Agata.Tajemniczy ogród
makadamia 12:27, 27 wrz 2019


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
Kukliki i bergenie wiosną będą zajęte kwitnieniem.
Albo teraz, albo po kwitnieniu
____________________
Asia-podmiejski ogrodek
Brzozowadzie... 12:44, 27 wrz 2019


Dołączył: 27 mar 2017
Posty: 4769
makadamia napisał(a)
Kukliki i bergenie wiosną będą zajęte kwitnieniem.
Albo teraz, albo po kwitnieniu

E, to teraz, kto wie, co będzie w przyszłym roku w lipcu? Dzięki! To idę, bo wreszcie przestało padać.
____________________
Agata.Tajemniczy ogród
wiklasia 20:31, 27 wrz 2019


Dołączył: 13 maj 2016
Posty: 1956
Ooo, dobrze wiedzieć, bo mnie moje bergenie też kuszą by w nich trochę namieszać.
____________________
Wiklasia Jak feniks z popiołów
Brzozowadzie... 11:29, 30 wrz 2019


Dołączył: 27 mar 2017
Posty: 4769
wiklasia napisał(a)
Ooo, dobrze wiedzieć, bo mnie moje bergenie też kuszą by w nich trochę namieszać.

To ja już po I jeszcze z 15 sadzonek nowych mi wyszło. A jeszcze z 15 by się przydało na wszystkie kąty
____________________
Agata.Tajemniczy ogród
Brzozowadzie... 09:45, 02 paź 2019


Dołączył: 27 mar 2017
Posty: 4769
A, zapomniałam się pochwalić moją tajemniczą dziewczyną do tajemniczego ogrodu, którą przywiozłam z podróży

I bukiet z lasu przyniesiony:

I bohaterka drugiego planu w zbliżeniu...

To tak na pamiątkę, żeby nie umknęło.
____________________
Agata.Tajemniczy ogród
Tamaryszek 12:34, 02 paź 2019

Dołączył: 21 sie 2012
Posty: 430
Witaj, Brzozowa Dziewczyno. Stanowczo za dużo się u Ciebie dzieje, rzadko zaglądając (niestety), nie jestem w stanie przeczytać wszystkiego od ostatniej wizyty. Żałuję, bo warto się zagłębiać w twój ogród. Bardzo mnie zainteresowały Twoje rozważania i porady gości na temat przejścia do nowej części ogrodu i obu rabat tamże. Ciekawa jestem, jakie ostatecznie podjęłaś decyzje. Niemniej, z podziwem czytam, jak szukasz harmonii w ogrodzie.
A światło w ogrodzie to jedna z piękniejszych rzeczy, jakie można obserwować, tyle wrażeń przynosi...
Dodam jeszcze swoje uwagi w kwestii nawożenia i ściółkowania. Liście dębowe u mnie się nie sprawdziły. Mam ich dużo (z dębów czerwonych, zachowują się trochę inaczej niż te z szypułkowych) - ściółka z nich tworzy rodzaj skorupy, wiosną odkrywając znalazłam pod spodem pleśń na kiełkujących roślinach i na ziemi. Przestałam je wykorzystywać jako ściółkę.
Podobno lekką, piaszczystą glebę lepiej nawozić wiosną niż jesienią, bo z niej szybko wypłukują się składniki odżywcze. Kompost daję zawsze wiosną (poza roślinami, którym robię kopczyki z kompostu na zimę), niepewny, co czasu kompostowania obornik rozkładam jesienią, taki stary też wiosną.
Życzę Ci zdrowia!
____________________
Pozdrawiam , Tamaryszek http://www.ogrodowisko.pl/watek/3042-wizytowka-moj-swiat
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies