Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Tajemniczy Ogród

Pokaż wątki Pokaż posty

Tajemniczy Ogród

Brzozowadzie... 09:04, 24 paź 2019


Dołączył: 27 mar 2017
Posty: 4769
galgAsia napisał(a)
U mnie też raczej wilgotno - w tym m-cu spadło ponad 50l wody/m kw., przy temp. 18-20 jest nieźle, ziemia wilgotna głęboko. Błotka na szczęście nie ma. Trochę mnie ograniczają te deszcze, jeszcze trochę muszę zrobić przed zamknięciem sezonu, ale pokornie się na nie godzę (tak, jakbym mogła coś innego zrobić ), bo widzę, jakie niedobory wody są...

Ja nie wiem, jak Ty wyliczasz te opady???
____________________
Agata.Tajemniczy ogród
TAR 09:06, 24 paź 2019


Dołączył: 16 sie 2016
Posty: 7595
Brzozowadziewczyna napisał(a)

Nie ma sprawiedliwości na tym świecie Ja nie pamiętam tak ciepłego i słonecznego października i choć jest wspaniale, to chciałabym choć jednego solidnego deszczu.


ja pamietam, rok temu
____________________
Ogrod nad bajorkiem
Brzozowadzie... 09:08, 24 paź 2019


Dołączył: 27 mar 2017
Posty: 4769
Kasia_CS napisał(a)
ALe gigantyczna ta rabata CI wyszła! Przestałam się dziwić liczbie doniczek, które się na niej zmieściły Nie mogę się doczekać Twojej wiosny!

Łatwo się rysowała Zapełnic ją to już wyzwanie. Na razie sadzę podstawowe zadarniacze, nic szczególnego. Zresztą tu ma tak być - bardzo trudne warunki - sucho i słonecznie, a ja nie planuję lać wody bez opamiętania. Mam moralne blokady. Czasem podleję, oczywiście, ale z szacunku do tych, którym wody brakuje do życia, nie potrafię lać tyle ile by chciał ogród. Ale też jestem ciekawa wiosny
____________________
Agata.Tajemniczy ogród
Brzozowadzie... 09:09, 24 paź 2019


Dołączył: 27 mar 2017
Posty: 4769
TAR napisał(a)


ja pamietam, rok temu

Może masz rację Ale teraz był kontrastowy wrzesień - brzydki i zimny, więc czuję ten październik jakby bardziej Zeszła jesień cała była piękna.
____________________
Agata.Tajemniczy ogród
Kasiolaaa 09:10, 24 paź 2019


Dołączył: 08 gru 2016
Posty: 5727
Ja mam takie samo zdan8e jak ty ciesze sie ze pazdziernik ladny pogodowo ale u mnie deszczu bardzo potrzeba takiego konketnego
____________________
KasiolaaaKasiolaaa
Anda 09:17, 24 paź 2019


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33596
Podzielam Twoje zdanie co do używania wody U mnie jest i trochę słońca, i trochę deszczu. W sumie to nawet wolałabym, żeby padało jeszcze więcej, bo skoro miesiące letnie w kolejnych latach mają dalej być takie suche i upalne, to te rezerwy wody mogłyby być w innych miesiącach jednak uzupełniane. Najbardziej boję się tego, że za jakiś czas pewnie dojdzie to tego, że podlewanie ogrodów będzie okresowo zabranianie. Dlatego nie będę sadzić już np. hortensji. Staram się przestawić na rośliny bardziej sucholubne.
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Brzozowadzie... 09:18, 24 paź 2019


Dołączył: 27 mar 2017
Posty: 4769
Kasiolaaa napisał(a)
Ja mam takie samo zdan8e jak ty ciesze sie ze pazdziernik ladny pogodowo ale u mnie deszczu bardzo potrzeba takiego konketnego

Haha, ogrodniczki Wszyscy cieszą się pogodą, a my na deszcz czekamy
____________________
Agata.Tajemniczy ogród
Iwonka 09:29, 24 paź 2019


Dołączył: 13 cze 2017
Posty: 4219
Brzozowadziewczyna napisał(a)
Dziewczyny, potrzebuję Waszej pomocy. Na pierwszej wyspie brzozowej rosną mi wysokie zawilce nn. koloru blady róż. Przed nimi azalie. No i denerwują mnie w tym roku swoją wysokością, koniecznie muszę dać im plecki. najchętniej wsadziłabym tam jakiegoś limonkowego klonika (czy taki zgra się z bladym różem?). No takie tło mi jest potrzebne. Na rabacie dużej brzozowej obok już rosną dwa klony palmowe gatunek i wydaje mi się, że za dużo byloby tych klonów. Co Wy myślicie> Co by tam wcisnąć? Wystawa południowa, sucho jak pieprz
Mam na myśli to miejsce:


Agatka udało się z koncepcją na tę rabatę? Mnie w obecnym kształcie i nasadzeniach bardzo się podoba. Fantastycznie ktoś kiedyś posadził te brzozy... Ale domyślam się o co ci chodzi. O coś lekkiego w tych pniach, niewysokiego. Taki 1 m stworzyłoby lekki cień dla paproci i mgiełkę nad nimi. Delikatny krzew, który nie przesłoniłby roślin przy płocie.
____________________
Iwonka - Wzgórze chaosu
Iwonka 09:31, 24 paź 2019


Dołączył: 13 cze 2017
Posty: 4219
Anda napisał(a)
Podzielam Twoje zdanie co do używania wody U mnie jest i trochę słońca, i trochę deszczu. W sumie to nawet wolałabym, żeby padało jeszcze więcej, bo skoro miesiące letnie w kolejnych latach mają dalej być takie suche i upalne, to te rezerwy wody mogłyby być w innych miesiącach jednak uzupełniane. Najbardziej boję się tego, że za jakiś czas pewnie dojdzie to tego, że podlewanie ogrodów będzie okresowo zabranianie. Dlatego nie będę sadzić już np. hortensji. Staram się przestawić na rośliny bardziej sucholubne.


Mnie hortensje bukietowe fantastycznie sprawdzają się w upały i kilkutygodniowe braki wody. Może dlatego, że mam gliniaste podłoże. Bukietowe ze słońca rozdałam bo niestety mdlały. Postawię jeszcze na anabelki, ale w lekkim cieniu.
____________________
Iwonka - Wzgórze chaosu
Anda 09:36, 24 paź 2019


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33596
Iwonka napisał(a)


Mnie hortensje bukietowe fantastycznie sprawdzają się w upały i kilkutygodniowe braki wody. Może dlatego, że mam gliniaste podłoże. Bukietowe ze słońca rozdałam bo niestety mdlały. Postawię jeszcze na anabelki, ale w lekkim cieniu.


To ciekawe co piszesz. Również mam gliniaste podłoże. U mnie hortensje bukietowe rosną na słońcu i korzenią się płytko. Kilku tygodni bez żadnego podlewania nie przeżyłyby bez szwanku. Tydzień dają radę, ale tylko przy temperaturach ok. 30 stopni. Przy dochodzących do 40stu już nie.
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies