Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Tajemniczy Ogród

Pokaż wątki Pokaż posty

Tajemniczy Ogród

Brzozowadzie... 18:55, 17 mar 2018


Dołączył: 27 mar 2017
Posty: 4769
Dorka, dzięki, też ją lubię To dla odmiany ten sam widok na ławeczkę dzisiaj Wróciła cudna zima, chłopcy mieli wymarzony kulig, a ja się cieszę ze śniegu, bo przy tych mrozach roślinki śpią sobie spokojnie pod nim Takiej ilości nie było u nas kilka lat Choć...nie ukrywam, cieszę się, że to już tylko na chwilę ta zima
____________________
Agata.Tajemniczy ogród
Brzozowadzie... 18:56, 17 mar 2018


Dołączył: 27 mar 2017
Posty: 4769
____________________
Agata.Tajemniczy ogród
sylwia_slomc... 19:30, 17 mar 2018


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81912
Przykryło roślinki pięknie, moje tylko przypudrowane , ja dzisiaj doniczkami osłoniłam cesarskie korony
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Brzozowadzie... 19:49, 17 mar 2018


Dołączył: 27 mar 2017
Posty: 4769
O Sylwia, a ja u Ciebie oglądam słój do produkcji nawozu naturalnego Masz super pomysły To prawda, cały ogród super przykryty. Dobrze, bo dziś w nocy ma być -10.
____________________
Agata.Tajemniczy ogród
sylwia_slomc... 19:51, 17 mar 2018


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81912
U nas na razie -5, liczę, że dużo więcej nie będzie ,ale na wietrze wydaje się 3 razy tyle
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Anitka 14:03, 21 mar 2018


Dołączył: 02 cze 2013
Posty: 7774
Witam się i ja Przeczyłam wątek, a trochę to trwało, bo wiele cennych porad i kilka sobie zapisałam.
Urocza rodzinka w uroczym domku, wtopionym w piękne, naturalne otoczenie. Bajka.
Ja bardzo konsekwentna jestem i tego leśnego klimatu bym się trzymała. Wiem, że trudno powstrzymać zapędy zakupowe, bo wiele roślinek nam się podoba, ale twój ogród wymaga konsekwencji. A tło dla ogrodu masz wystrzałowe i to darmowe. Trzeba tylko domek w to tło wtopić.
Jeśli chodzi o rabatę na froncie to na pewno drzewo, ale też jestem za tym, że nie bordowe. Nie współgra z kolorem domu a jest śliczny. A teraz to dopiero namieszam
Przejrzałam zdjęcia tej rabaty z różnych ujęć i co mi się nasunęło. Patrząc od przodu w oddali widzę brzozy. Dobrze, że dodałaś to zdjęcie robione z okna, bo na nim też dojrzałam 4 brzozy w narożniku przy ogrodzeniu ( trzy razem i jedna samotna). I może takie trzy, połączone brzózki na tej rabacie umieścić. Białe pnie ładnie kontrastowałyby na tle drewnianej ściany domu.

Ja w "sezonie opuchlakowym" codziennie wieczorne spacerki z latarką czołówką sobie urządzam. Nawet mój M mi ostatnio towarzyszy i robimy zawody kto więcej znajdzie Dodam nieśmiało, że ja zawsze zdecydowanie wygrywam.
____________________
Anitka Mój azyl na wichrowym wzgórzu*** Wizytówka
Brzozowadzie... 17:06, 25 mar 2018


Dołączył: 27 mar 2017
Posty: 4769
Anitka napisał(a)
Witam się i ja Przeczyłam wątek, a trochę to trwało, bo wiele cennych porad i kilka sobie zapisałam.
Urocza rodzinka w uroczym domku, wtopionym w piękne, naturalne otoczenie. Bajka.
Ja bardzo konsekwentna jestem i tego leśnego klimatu bym się trzymała. Wiem, że trudno powstrzymać zapędy zakupowe, bo wiele roślinek nam się podoba, ale twój ogród wymaga konsekwencji. A tło dla ogrodu masz wystrzałowe i to darmowe. Trzeba tylko domek w to tło wtopić.
Jeśli chodzi o rabatę na froncie to na pewno drzewo, ale też jestem za tym, że nie bordowe. Nie współgra z kolorem domu a jest śliczny. A teraz to dopiero namieszam
Przejrzałam zdjęcia tej rabaty z różnych ujęć i co mi się nasunęło. Patrząc od przodu w oddali widzę brzozy. Dobrze, że dodałaś to zdjęcie robione z okna, bo na nim też dojrzałam 4 brzozy w narożniku przy ogrodzeniu ( trzy razem i jedna samotna). I może takie trzy, połączone brzózki na tej rabacie umieścić. Białe pnie ładnie kontrastowałyby na tle drewnianej ściany domu.

Ja w "sezonie opuchlakowym" codziennie wieczorne spacerki z latarką czołówką sobie urządzam. Nawet mój M mi ostatnio towarzyszy i robimy zawody kto więcej znajdzie Dodam nieśmiało, że ja zawsze zdecydowanie wygrywam.


Bardzo mi miło, że zajrzałaś A ja miałam małą przerwę "remontową" Widzisz, te brzozy, co proponujesz, to ja bym bardzo chętnie posadziła, bo kocham je najbardziej na świecie, ale jest jedno duże ale - to oznaczałoby, że na tej rabacie byłyby tylko one. Ja dlatego właśnie musiałam wokół każdej na tyłach wysypać rabaty korą, bo pod nimi nic nie chce rosnąć...Totalna susza...Ale już widzę tą naszą chałupkę wyglądającą zza brzóz...ach.. Sama nie wiem... Muszę to przemyśleć...
P.S.Te brzozy w rogu, co dojrzałaś, to też uratowane przed wycinką, choć korzenie wypaczają podmurówkę przy śmietniku, ale nie miałam serca ich wyciąć...
____________________
Agata.Tajemniczy ogród
Gruszka_na_w... 10:09, 29 mar 2018


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22004
Mam nadzieję, że remont już za Tobą. Spokojności życzę.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Brzozowadzie... 11:59, 29 mar 2018


Dołączył: 27 mar 2017
Posty: 4769
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)
Mam nadzieję, że remont już za Tobą. Spokojności życzę.

Haniu. No niestety, ciągnie się, jak to remont, żadnych dekoracji nie robię, mam nadzieję, że zdążę choć posprzątać, bo dziś dopiero ekipa kończy;( Ale za to ładnie jest I tego się trzymam Ściskam ciepło!
____________________
Agata.Tajemniczy ogród
Zana 19:57, 12 kwi 2018


Dołączył: 26 mar 2016
Posty: 12232
Agata a co tu u Ciebie tak cicho?? Chyba wiosna do Ciebie też już przyszła? Czekamy.
____________________
Anula, Ogród z rzeźbą
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies