Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Tajemniczy Ogród

Pokaż wątki Pokaż posty

Tajemniczy Ogród

Gruszka_na_w... 22:10, 12 mar 2018


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22019
To tylko cichutko podpowiem,że na przedwiośniu rozmarznięta jest tylko kilkucentymetrowa warstwa ziemi. Korzonki są niżej, z pewnym opóźnieniem dostarczą roślinie dobroci i dlatego pierwsze dokarmianie robi się opryskiem dolistnym.
Krokusiki piękne i tak ich dużo.
Odetchnęłam z ulgą, że już nie muszę zaganiać. Do dziś pamiętam odzyskane po latach popołudnie. Początkowo nie wiedzieliśmy, co z tym nadmiarem czasu robić.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Zana 06:52, 13 mar 2018


Dołączył: 26 mar 2016
Posty: 12232
Witam się u Ciebie Brzozowa Dziewczyno. Teraz juz oficjalnie, bo w ubiegłym roku śledzłiam Twój wątek, ale jak się teraz okazało jedynie cichcem. Tak więc wczorajszy wieczór i dzisiejszy poranek spędziłam w Twoim ogrodzie i przeczytałam od początku jeszcze raz.
Masz piękny dom w pięknym leśnym otoczeniu, fajną udaną rodzinę, no sielanka. Będę już teraz bywać oficjalnie. Sorki, tak szybciutko piszę, ale już się muszę zrywać. Pozdróweczka.

A jak masz na imię? Chyba jestem gapa, bo czytając wątek pewnie przegapiłam.
____________________
Anula, Ogród z rzeźbą
DorKa 08:03, 13 mar 2018


Dołączył: 15 wrz 2017
Posty: 3070
Ty też się remontujesz ? To bonusowe porządki na Święta zagwarantowane Za to jaki efekt Krokusiki cudne a o dereniach zapisałam cenne wiadomości. Też będę sadzić. Miłego dnia!
____________________
Dorka Zakręcony ogród
Brzozowadzie... 09:04, 13 mar 2018


Dołączył: 27 mar 2017
Posty: 4769
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)
To tylko cichutko podpowiem,że na przedwiośniu rozmarznięta jest tylko kilkucentymetrowa warstwa ziemi. Korzonki są niżej, z pewnym opóźnieniem dostarczą roślinie dobroci i dlatego pierwsze dokarmianie robi się opryskiem dolistnym.
Krokusiki piękne i tak ich dużo.
Odetchnęłam z ulgą, że już nie muszę zaganiać. Do dziś pamiętam odzyskane po latach popołudnie. Początkowo nie wiedzieliśmy, co z tym nadmiarem czasu robić.

Haniu droga, ja bardzo uważnie czytam Twoje wpisy.. - dolistnie poszło Co do szkoły - tak jak uwielbiam moje dzieci, lubię spędzać z nimi czas, itd, tak szczerze nie znoszę tych szkolnych obowiązków - mam wrażenie, że kolejny raz chodzę do szkoły, tylko tym razem robię kilka klas jednocześnie.. brrr. Szczerze zazdroszczę wolnych popołudni, nasz czas zaczyna się po 21...lub później
Patrzę, że u nas od piątku spore mrozy nocą, nawet do minus 10, a ja zdjęłam stroisz z lawendy, SS i azalii. Chyba będę biegała z prześcieradłami hehe, wyobraziłam to sobie
____________________
Agata.Tajemniczy ogród
Brzozowadzie... 09:08, 13 mar 2018


Dołączył: 27 mar 2017
Posty: 4769
Zana napisał(a)
Witam się u Ciebie Brzozowa Dziewczyno. Teraz juz oficjalnie, bo w ubiegłym roku śledzłiam Twój wątek, ale jak się teraz okazało jedynie cichcem. Tak więc wczorajszy wieczór i dzisiejszy poranek spędziłam w Twoim ogrodzie i przeczytałam od początku jeszcze raz.
Masz piękny dom w pięknym leśnym otoczeniu, fajną udaną rodzinę, no sielanka. Będę już teraz bywać oficjalnie. Sorki, tak szybciutko piszę, ale już się muszę zrywać. Pozdróweczka.

A jak masz na imię? Chyba jestem gapa, bo czytając wątek pewnie przegapiłam.


Ania, miło mi bardzo, że zaglądasz Klimat Twojego ogrodu jest tym, co chciałabym osiągnąć,...może kiedyś się uda Wszelkie Twoje sugestie są baardzo mile widziane
P.S. Mam na imię Agata
____________________
Agata.Tajemniczy ogród
Brzozowadzie... 09:09, 13 mar 2018


Dołączył: 27 mar 2017
Posty: 4769
DorKa napisał(a)
Ty też się remontujesz ? To bonusowe porządki na Święta zagwarantowane Za to jaki efekt Krokusiki cudne a o dereniach zapisałam cenne wiadomości. Też będę sadzić. Miłego dnia!


Cześc Dorka! A zbieraliśmy się z tym remontem już jakiś czas. Ale mimo wszystko bardzo się cieszę, na sezon wiosenno- letni będzie czas na ogródBuziaki!
____________________
Agata.Tajemniczy ogród
Zana 12:44, 13 mar 2018


Dołączył: 26 mar 2016
Posty: 12232
Oj z tym klimatem u mnie, to wiesz, wykadrowanie odpowiednie przede wszystkim. A jak mogę z przemyśleniem to się odezwę, a co tam. Na tej rabatce frontowej, która nie daje Ci spokoju, drzewo dałabym koniecznie, ale nie bordowe. Wydaje mi się, że z kolorem doku zdecydowanie lepiej koresponduje kolor zielony (czytaj: dom zanurzony w zieleni). Poza tym bordo determinuje w jakimś stopniu pozostałą kolorystykę a z zielenią skomponujesz wszystko. No i chyba nie powinno to być malutkie drzewko, pamiętajmy że sosny po lewej stronie kiedyś będą wielkie. Z drugiej strony za wielkie to drzewo docelowo chyba też nie mogłoby być, bo jest kwestia działki sąsiada, chodzi o to żebyś mu kiedyś nie zacieniła pół działki. Niewykluczone wówczas pogorszenie stosunków sąsiedzkich. Gdzieś pisałaś o klonach i to by chyba była dobra opcja, ja ostatnio zauroczyłam się klonem Acer rubrum Brandywine, piękny jest klon strzępiastokory. Po głowie chodzą mi też jarząby (jarząb dalekowschodni, Dodong).

To takie moje skromne przemyślenia, a nuż coś Cię natchnie.
____________________
Anula, Ogród z rzeźbą
Brzozowadzie... 14:26, 13 mar 2018


Dołączył: 27 mar 2017
Posty: 4769
Zana napisał(a)
Oj z tym klimatem u mnie, to wiesz, wykadrowanie odpowiednie przede wszystkim. A jak mogę z przemyśleniem to się odezwę, a co tam. Na tej rabatce frontowej, która nie daje Ci spokoju, drzewo dałabym koniecznie, ale nie bordowe. Wydaje mi się, że z kolorem doku zdecydowanie lepiej koresponduje kolor zielony (czytaj: dom zanurzony w zieleni). Poza tym bordo determinuje w jakimś stopniu pozostałą kolorystykę a z zielenią skomponujesz wszystko. No i chyba nie powinno to być malutkie drzewko, pamiętajmy że sosny po lewej stronie kiedyś będą wielkie. Z drugiej strony za wielkie to drzewo docelowo chyba też nie mogłoby być, bo jest kwestia działki sąsiada, chodzi o to żebyś mu kiedyś nie zacieniła pół działki. Niewykluczone wówczas pogorszenie stosunków sąsiedzkich. Gdzieś pisałaś o klonach i to by chyba była dobra opcja, ja ostatnio zauroczyłam się klonem Acer rubrum Brandywine, piękny jest klon strzępiastokory. Po głowie chodzą mi też jarząby (jarząb dalekowschodni, Dodong).

To takie moje skromne przemyślenia, a nuż coś Cię natchnie.

Dzięki wielkie za te sugestie! Oj , całą zimę rozmyślałam nad tym drzewem. Że nie bordowe, to już zapisane Duże może być, sąsiad z tej strony nie ma planów się budować, jest nadzieją, że może kiedyś my nabędziemy tę działkę...
Obejrzałam Twoje sugestie - ten Brandywine jest piękny! Zapisuję.Drugi w rankingach jest strzępiastokory Widzisz, popchnęłaś mnie dużo do przodu w rozmyślaniach
Dzięki! Jeśli masz jeszcze jakieś uwagi, krytyczne również, dawaj śmiało, chętnie przyjmę
____________________
Agata.Tajemniczy ogród
Magleska 19:17, 13 mar 2018


Dołączył: 07 maj 2017
Posty: 18424
macham tylko ,bo w planowaniu nie umiem pomóc za to kibicuję i podglądam

remoncik masz ....lubię nie lubię tylko po nim sprzątać
____________________
Magda Wilczy ogród WizytówkaWilczy ogród
sylwia_slomc... 19:30, 13 mar 2018


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81927
Cieszę się, że pomogłamNa klona brandywine sama mam chrapkę od roku Już mu nawet miejsce wymyśliłam
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies