Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Tajemniczy Ogród

Pokaż wątki Pokaż posty

Tajemniczy Ogród

Agatorek 19:04, 15 cze 2022


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13108
Ależ śliczna jest ta róża - żarcik . Będę szukać. Przez Ciebie
____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
April 19:59, 15 cze 2022


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10147
Brzozowadziewczyna napisał(a)
Co rano biegnę zobaczyć to cudeńko - róża Plaisanterie - rzeczywiście jest jak żarcik - kilkakrotnie w ciągu dnia zmienia kolory nowych kwiatów - od pomarańczowego o poranku, przez cytrynowy w ciągu dnia, aż po różowy wieczorem. Trwam w zachwycie
Tu o poranku:

A tu wieczorem:




Wspaniała. Lubię takie delikatne róże. Dużo ma słońca?
Kolejne piękne ujęcia
____________________
April April podbija las Mazowsze
Gruszka_na_w... 20:06, 15 cze 2022


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 21989
Ta różyczka na pierwszy rzut oka wygląda jak kępka zawilców. Niesamowita jest.
Czy gilenia jest trudna w uprawie? Coraz więcej cienistych miejsc mi się robi. Szukam zastępstw.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Nowa12 21:58, 15 cze 2022


Dołączył: 05 lis 2016
Posty: 11110
Brzozowadziewczyna napisał(a)

Pierwszy raz słyszę takie określenie kocimiętki
To odmiana Purssian Blue. Niska kompaktowa odmiana, choć u mnie taka kompaktowa wcale nie jest O tu widać trochę jej wielkośc w stosunku do innych roślin.


Jest taka nowa odmiana niskiej kocimiętki Cat's Pajamas i myślałam że to ta. Ale Twoja też piękna.
____________________
Aga - Górny Śląsk Mój ogrodowy pamiętnik
tulucy 22:20, 15 cze 2022


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 12895
Agata to moja wina, bez bicia się przyznaję, że z cat's pajamas zrobiłam automatycznie kocią piżamkę. To się samo narzuciło
____________________
Łucja 1. Migawki z ogródka 2. Migawki z Rodos
Brzozowadzie... 10:26, 17 cze 2022


Dołączył: 27 mar 2017
Posty: 4769
Kokesz napisał(a)


Agata, te brązowe, kwitnące na jasno to jakieś tiarelki?
Śliczne są

Kiedyś już próbowałam ustalić, bo kupiłam ją w ogrodoniczym, jako żurawka w odmianach Wydaje mi się, że to jedna z tych krzyżówek - żurawkotonella Brass Lantern. Absolutnie do polecenia - pięknie przyrasta, dzieli się z łatwością i ślicznie kwitnie.
____________________
Agata.Tajemniczy ogród
Brzozowadzie... 10:36, 17 cze 2022


Dołączył: 27 mar 2017
Posty: 4769
Kokesz napisał(a)


I jeszcze ta trawka obok kocimiętki, fajna, taka wyprostowana, co to jest?

Renatko, tu nie jestem pewna - na pewno któraś z molinii, ale nie zapisałam od razu i musiałabym poszukać gdzieś w tej stercie paragonów, które zbieram, żeby wiedzieć co kupuję Coś mi kołacze Witches Broom ale głowy nie dam uciąć
Na górnym zdjęciu jest na pewno Witches Broom, wyglądają bardzo podobnie, więc tam też może być ona. Obiecuję, że w wolnej chwili dokopię się do nazwy i potwierdzę

____________________
Agata.Tajemniczy ogród
Brzozowadzie... 10:40, 17 cze 2022


Dołączył: 27 mar 2017
Posty: 4769
Agatorek napisał(a)
Ależ śliczna jest ta róża - żarcik . Będę szukać. Przez Ciebie

Biorę na klatę A masz już Alden Biesen? Bo jeśli nie, to z piżmowych ona u mnie jest na pierwszym miejscu Uwielbiam ją i już trzy sztuki u mnie rosną Nie umiem jej zrobić zdjęcia, ale kolor ma po prostu obłędny. Te fotki z zeszłego roku, bo teraz dopiero się rozzkręca ale jak widzę tą liczbę pączków....ach Ona nie jest wcale biała jak na tych fotkach - mieszanina starego różu, zieleni i bieli. No cudo.


____________________
Agata.Tajemniczy ogród
Brzozowadzie... 10:42, 17 cze 2022


Dołączył: 27 mar 2017
Posty: 4769
April napisał(a)


Wspaniała. Lubię takie delikatne róże. Dużo ma słońca?
Kolejne piękne ujęcia

Ja też
U mnie żadna nie ma sporo słońcaTak od 10-16? Z przerwami na drzewa I w cieniu Kanzana. Myślę, że możesz zaryzykować
____________________
Agata.Tajemniczy ogród
Brzozowadzie... 10:52, 17 cze 2022


Dołączył: 27 mar 2017
Posty: 4769
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)
Ta różyczka na pierwszy rzut oka wygląda jak kępka zawilców. Niesamowita jest.
Czy gilenia jest trudna w uprawie? Coraz więcej cienistych miejsc mi się robi. Szukam zastępstw.

No mówię Ci, Haniu, że co dzień do niej wzdycham Posadziłam w zeszłym roku wiosną, a w tym jest już bujna piękność wysokości do 1,7m. Świetnie współgra z Lady of Shalot, która przed nią rośnie, rankiem mają ten sam odcień pomarańczu z różem/maliną.
A z gillenią to było tak: Ze trzy lata temu w ramach eksperymentu nabyłam jedną gillenię dla siebie i drugą dla Asi Makadami, żeby testować ją w trudnych warunkach, bo podobno znosi Wsadziłam pod brzozy w tragicznym miejscu - pył, cień, i zapomniałam o niej. W międzyczasie posadziłam trzy sztuki na przygotowanej ziemi na nowej części, niemal w całkowitym cieniu. Od pierwszego roku zachwycały, w tym są niewiele niższe ode mnie. A tamta biedula ledwie rosła. Po trzech latach wygląda prawie tak samo jak te trzy w dobrych warunkach.
Wnioski - świetna roślina do cienia, wspaniale wygląda w bukietach i jest trwała. Po jakimś czasie przystosowuje się nawet do ekstremalnych warunków glebowych
Dobrze jej w towarzystwie miodunki - dzięki Kwarteciku
Tak więc Asia Makadamia miała rację

____________________
Agata.Tajemniczy ogród
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies