Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Tajemniczy Ogród

Pokaż wątki Pokaż posty

Tajemniczy Ogród

Brzozowadzie... 11:33, 17 wrz 2022


Dołączył: 27 mar 2017
Posty: 4769
Gosiek33 napisał(a)
Fantastyczne widoki, szczególnie sporobolusy i miłki mnie zachwycają

Dzięki Gosiu Sprobolusy dosadziłam sobie w zeszłym roku, bo tam jakoś trochę ciężko było na tej górce i zachwycają mnie w tym roku po raz pierwszy.
____________________
Agata.Tajemniczy ogród
Brzozowadzie... 11:53, 17 wrz 2022


Dołączył: 27 mar 2017
Posty: 4769
To teraz odrobinę frontu. Te zawilce Dreaming Swan, które mam w grajdołkach są niezwykle urokliwe, zwłaszcza ...od tyłu, co mi wcale nie przeszkadza, bo najczęściej właśnie patrzę na nie siedząc na ławeczce pod domem i pijąc popołudniową herbatkę O tak, jak na tej fotce, którą bez mojej wiedzy cyknął mi jeden z moich wielu synów W garści trzymam oczywiście nasiona, ledwie powłócząc nogami po covidzie musiałam dosiać przecież jeszcze rukolę Te nasze ogrody dają jednak parę do życia, potrzebną zwłaszcza po trudnych doświadczeniach.

Tu widok z ławeczki:




____________________
Agata.Tajemniczy ogród
mrokasia 11:58, 17 wrz 2022


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 17981
O mamo, ale Ci te kaliny bujnęły!!! U mnie to samo .
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
Brzozowadzie... 11:59, 17 wrz 2022


Dołączył: 27 mar 2017
Posty: 4769
Przytarasowa ma się całkiem dobrze. To jest rabata, która jako jedyna chyba u mnie wygląda dobrze od wiosny do jesieni. Bardzo ją lubię.

I dalej okolice tarasu z drugiej strony:


____________________
Agata.Tajemniczy ogród
Brzozowadzie... 12:00, 17 wrz 2022


Dołączył: 27 mar 2017
Posty: 4769
mrokasia napisał(a)
O mamo, ale Ci te kaliny bujnęły!!! U mnie to samo .

Kaliny to potwory. Ale piękne potwory
____________________
Agata.Tajemniczy ogród
Brzozowadzie... 12:06, 17 wrz 2022


Dołączył: 27 mar 2017
Posty: 4769
I takie tamy na koniec:





____________________
Agata.Tajemniczy ogród
ElzbietaFranka 22:46, 26 wrz 2022


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13859
Brzozowadziewczyna napisał(a)




Agata witam kupę lat nie byłam

Od Wiolki przyszłam jak zobaczyłam, że ty się udzielasz na forum.
Przepiękny ogród kiedy to wszystko u ciebie urosło.
Kocimiętki też jestem w nich zakochana. Mam Wolkers... od kilku lat i jestem bardzo zadowolonato prawda że się pokłada ale jak jej się pozwoli. Ja w tym roku w maju ja przycielam o połowę i wyrosły nowe pędy też ładnie kwitła, ale była niższa.
W tym roku kupiła 2 rodzaje niższej kocim. cat's Pajamas i Pursian Blue. Małe kępki chociaż ta druga po przycięciu się zagęściła i ładnie kwitła.

Widzę, że u ciebie to więcej cienia jest i ładny kolorek ma kocimiętka czym je karmisz? Moja pursians posadzona w słońcu przynajmniej do godziny 13.oo czy to dobre miejsce.

Jeszcze te bodziszki takie ładne i kwitnące. Boże kiedy u mnie tak będą kwitły.
Idę dalej oglądać.
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
Helen 07:56, 27 wrz 2022


Dołączył: 03 mar 2019
Posty: 8292
Brzozowadziewczyna napisał(a)

Biorę na klatę A masz już Alden Biesen? Bo jeśli nie, to z piżmowych ona u mnie jest na pierwszym miejscu Uwielbiam ją i już trzy sztuki u mnie rosną Nie umiem jej zrobić zdjęcia, ale kolor ma po prostu obłędny. Te fotki z zeszłego roku, bo teraz dopiero się rozzkręca ale jak widzę tą liczbę pączków....ach Ona nie jest wcale biała jak na tych fotkach - mieszanina starego różu, zieleni i bieli. No cudo.



Agata, co rośnie obok róży na pierwszym zdjęciu? Bez?
I jeszcze pytanie o różę - jaka wysoka i szeroka rośnie u Ciebie i czy bardzo choruje, w sensie plamistość itd.? No i czy pachnie z daleka? Szukam róży pachnącej i kwitnącej cały sezon a jednocześnie zdrowej
____________________
Helen - Hortensjowo
Brzozowadzie... 12:43, 27 wrz 2022


Dołączył: 27 mar 2017
Posty: 4769
ElzbietaFranka napisał(a)



Agata witam kupę lat nie byłam

Od Wiolki przyszłam jak zobaczyłam, że ty się udzielasz na forum.
Przepiękny ogród kiedy to wszystko u ciebie urosło.
Kocimiętki też jestem w nich zakochana. Mam Wolkers... od kilku lat i jestem bardzo zadowolonato prawda że się pokłada ale jak jej się pozwoli. Ja w tym roku w maju ja przycielam o połowę i wyrosły nowe pędy też ładnie kwitła, ale była niższa.
W tym roku kupiła 2 rodzaje niższej kocim. cat's Pajamas i Pursian Blue. Małe kępki chociaż ta druga po przycięciu się zagęściła i ładnie kwitła.

Widzę, że u ciebie to więcej cienia jest i ładny kolorek ma kocimiętka czym je karmisz? Moja pursians posadzona w słońcu przynajmniej do godziny 13.oo czy to dobre miejsce.

Jeszcze te bodziszki takie ładne i kwitnące. Boże kiedy u mnie tak będą kwitły.
Idę dalej oglądać.

Witaj Elu Czy ja się udzielam na forum...hmmm...to moje życzenie Ja bywam z doskoku na chwilę, to tu zajrzę na moment to tam. Życie pochłania mi każdą wolną chwilkę, chłopaki rosną, zmieniają się potrzeby, ale zaangażowania nadal potrzebują. A i Rodzice coraz starsi..
Ta kocimiętka to Pursian Blue, o ile dobrze pamiętam. I niczym jej nie karmię Ona chyba lubi te moje jałowe ziemie, bo rośnie pięknie, rozmnażam ją sobie i sadzę wszędzie. Jedynie po pierwszym kwitnieniu przycinam i tyle Teraz jesienią ma słabsze kwitnienie niż pierwsze ale nadal cieszy oko.
____________________
Agata.Tajemniczy ogród
Brzozowadzie... 12:51, 27 wrz 2022


Dołączył: 27 mar 2017
Posty: 4769
Helen napisał(a)

Agata, co rośnie obok róży na pierwszym zdjęciu? Bez?
I jeszcze pytanie o różę - jaka wysoka i szeroka rośnie u Ciebie i czy bardzo choruje, w sensie plamistość itd.? No i czy pachnie z daleka? Szukam róży pachnącej i kwitnącej cały sezon a jednocześnie zdrowej

Witaj Helen - obok róży to bez Black Lace.
Alden Biesen jest bardzo plastyczna - ja ją lekko owijam wokól tego obelisku - zajmuje tak mniej więcej 1,5 metra szerokości? Wysoka ok. 2 m. Ona jest piękna, nie choruje wcale - nie ma żadnych plam do tej pory, a ja nie robię żadnych oprysków. Ale zapachu nie wyczuwam.
To jest taka trochę różana dzikuska, trzeba lubić piżmówki, zależy jakiej róży szukasz. Piżmówki świetnie odnajdują się w leśnych, lekko dzikich ogrodach, choć myślę, że w miejskich też się odnajdują.
Ja nie jestem ekspertką różaną - myślę, że Anda czy Lucy więcej Ci podpowiedzą.
Z eleganckich zdrowych róż, które długo kwitną mogę polecić Ci Leonardo da Vinci, ale ona też nie pachnie. A jeśli masz duuużo miejsca to mega zdrowa i przepięknie pachnąca jest Laguna. Ale to potwór
____________________
Agata.Tajemniczy ogród
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies