Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Tajemniczy Ogród

Pokaż wątki Pokaż posty

Tajemniczy Ogród

anuska2507 15:58, 27 wrz 2022


Dołączył: 02 kwi 2019
Posty: 2545
Cześć Agata, pospacerowałam po Twoich tajemniczych zakątkach. Piękne kompozycje.
Kusisz tą różą Alden Biesen i połączeniem jej z bzem Ja jeszcze dopytam o obelisk. Jak szeroki jest u podstawy?
____________________
Ania - okolice Wrocławia Wymarzyłam sobie wrzosowisko
April 14:31, 28 wrz 2022


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10120
Hej, fajnie cię znów zobaczyć, choć tylko na zdjęciu. Mi dwa tygodnie z życia wypadły przez covid. Już pracuję ale ciągle ledwo żyję
Super że zdjęcia wstawiłaś, nie można kryć tak pięknych widoków. Szkoda że się nie udało zobaczyć ogrodu późnoletniego na żywo. Teraz już raczej nigdzie się nie wybiorę. I tak życie koryguje nasze plany.
pozdrawiam
____________________
April April podbija las Mazowsze
nicol21 14:58, 28 wrz 2022


Dołączył: 15 paź 2013
Posty: 10275
Miłe masz zakątki, super, że masz czas żeby pooglądać z herbatką w ręku .
Po covidzie też parę tygodni się zbierałam w sobie. Powodzenia!
____________________
Mały ogródek, za i przed zabudową szeregową - Nicol21 Wątek równoległy: Okiełznać swoje setki pomysłów - ogród ze spadkiem na północ ************ Pozdrawiam i zapraszam - Ewelina ************ ***Booskop https://goo.gl/photos/jpY3wG37U7c9ALAf9 *** *** De tuinen van Appeltern https://goo.gl/photos/WrF6PWtCn53Gzswp6 *** *** *** formowanie cisów: https://photos.app.goo.gl/y72my2AfOaf4XKNq1 **** ***** Rotary Garden - Belgia - https://photos.app.goo.gl/iErs4Fi1dOEJ6Jls1 ****
Brzozowadzie... 10:20, 29 wrz 2022


Dołączył: 27 mar 2017
Posty: 4769
anuska2507 napisał(a)
Cześć Agata, pospacerowałam po Twoich tajemniczych zakątkach. Piękne kompozycje.
Kusisz tą różą Alden Biesen i połączeniem jej z bzem Ja jeszcze dopytam o obelisk. Jak szeroki jest u podstawy?

Witaj Aż poszłam zmierzyć - ok.60 cm.

To zdjęcie z wiosny i z inną różą ale przynajmniej coś go widać, bo teraz wszystko zarośnięte.
____________________
Agata.Tajemniczy ogród
Brzozowadzie... 12:36, 29 wrz 2022


Dołączył: 27 mar 2017
Posty: 4769
April napisał(a)
Hej, fajnie cię znów zobaczyć, choć tylko na zdjęciu. Mi dwa tygodnie z życia wypadły przez covid. Już pracuję ale ciągle ledwo żyję
Super że zdjęcia wstawiłaś, nie można kryć tak pięknych widoków. Szkoda że się nie udało zobaczyć ogrodu późnoletniego na żywo. Teraz już raczej nigdzie się nie wybiorę. I tak życie koryguje nasze plany.
pozdrawiam

To nas obie tym razem nieźle przetargało Strasznie wolno wracają siły, nie?
Mi też szkoda tych naszych spotkań, liczyłam na jakieś u mnie ale cóż zrobić. Teraz trzeba czekać na wiosnę
O tego chyba nie wrzucałam, już mi się mieszają te fotki
____________________
Agata.Tajemniczy ogród
Brzozowadzie... 12:41, 29 wrz 2022


Dołączył: 27 mar 2017
Posty: 4769
nicol21 napisał(a)
Miłe masz zakątki, super, że masz czas żeby pooglądać z herbatką w ręku .
Po covidzie też parę tygodni się zbierałam w sobie. Powodzenia!

Dzięki, czas na ławeczkę się skończył, wróciłam do sił, wtedy ledwie powłóczyłam A teraz biegam, dzielę, rozsadzam, wysadzam, zmieniam koncepcje

____________________
Agata.Tajemniczy ogród
Brzozowadzie... 12:46, 29 wrz 2022


Dołączył: 27 mar 2017
Posty: 4769
Właśnie wywaliłam z południowej (to ten pas ze śliwami pod przy domu) usychającego klona palmowego Artropurpureum. Bez żalu Za dużo tu było bordowego, w cieniu pod płotem słabo się wybarwiał i beznadziejnie posadzony chyba jako pierwsza roślina w ogrodzie po prostu marniał. Posadzę sobie gdzieś w ogrodzie tego klona. Jak znajdę miejsce
A przy ulach gniotła mi się ładna choina kanadyjska, przesadziłam ją w miejsce klona i zrobiłam miejsce na kolejny ul w naszej mini pasiece
Oczywiście, przy okazji rozsadziłam kępy epimediów Rubrum, orlików, żurawek i miniaturowych ostrokrzewów, które rosły pod klonem, a sąsiadce wydałam dwie hortensje Diamant Rouge, która tu w cieniu się tylko męczyły, a znam jej potencjał z frontowej
Teraz czasu brak ale wyskoczę dziś i uwiecznię zmiany. Moim zdaniem na plus
Rozsadzam też zapamiętale Aprilowe żurawki, paprocie, hosty, wreszcie naturalna wilgoć, po roślinach nie widać śladu stresu po przeprowdzce.
____________________
Agata.Tajemniczy ogród
April 12:47, 29 wrz 2022


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10120
Brzozowadziewczyna napisał(a)

To nas obie tym razem nieźle przetargało Strasznie wolno wracają siły, nie?
Mi też szkoda tych naszych spotkań, liczyłam na jakieś u mnie ale cóż zrobić. Teraz trzeba czekać na wiosnę
O tego chyba nie wrzucałam, już mi się mieszają te fotki


Nastawiam się na to że szybko nie przejdzie, może mnie jednak mile zaskoczy? Oby, bo sporo doniczek do posadzenia.
Fotki dawaj, nie ważne jeśli się czasem powtórzą. I tak za każdym razem zwracam uwagę na coś innego i coś nowego dostrzegam
____________________
April April podbija las Mazowsze
Brzozowadzie... 12:53, 29 wrz 2022


Dołączył: 27 mar 2017
Posty: 4769
Dzięki Jolu. Z tymi fotkami zawsze mam problem, bo siadam na chwilę, coś tam napiszę, chętnie bym coś wrzuciła, ale to się wiąże z koniecznością zajrzenia na poprzednie strony, a na to już czasu brak To już nie będę się stresować
Podoba mi się ta nowa rabtka północna pod domem, tylko mnie kusi, czy wsadzić coś wyższego - cisa, Pink Anabelki, czy zostawić tak nisko, żeby wzrok pojechał dalej.

____________________
Agata.Tajemniczy ogród
April 12:59, 29 wrz 2022


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10120
Nie no, mistrzowi się nie podpowiada Ja się nie będę wygłupiać Choć cisowe wykrzykniki zawsze fajne, tylko co jak tam mocniej urosną? Nie zasłonią widoku razem z bukiem w duecie? Buczek też przytyje. Pink Anabell też uwielbiam... Sama wsadziłabym i jedno i drugie, ale ja mam tendencje do "za gęsto". Czyli nie pomogłam
____________________
April April podbija las Mazowsze
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies