Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Tajemniczy Ogród

Pokaż wątki Pokaż posty

Tajemniczy Ogród

Brzozowadzie... 19:06, 29 wrz 2022


Dołączył: 27 mar 2017
Posty: 4769
Mgduska napisał(a)
Niedobór wody może Nie wiem, powtarza się to co roku, ale ona, bidula, rośnie pod wisienką. Mogę ewentualnie ją wykopać, poprawić glebę i wkopać głębiej, bo tak się teren z czasem ukształtował, że rabata jest nieco wyżej niż trawnik, więc woda odpływa od hortensji.

No wodę to one lubią, tak jak i zwykłe anabelki Pod wisienką musi fajnie wyglądać
____________________
Agata.Tajemniczy ogród
Mgduska 20:01, 29 wrz 2022


Dołączył: 18 sty 2019
Posty: 6370
Brzozowadziewczyna napisał(a)

No wodę to one lubią, tak jak i zwykłe anabelki Pod wisienką musi fajnie wyglądać


Czy ja wiem No właśnie nie bardzo.
Mam też obok na próbę posadzoną maleńką ogrodówkę, która więdła tego lata regularnie. Za to ciemierniki dają radę. Ale potrzebuję tam czegoś kwitnącego pod koniec lata.
____________________
Sałatka pokrzywowa
Brzozowadzie... 21:07, 29 wrz 2022


Dołączył: 27 mar 2017
Posty: 4769
Mgduska napisał(a)


Czy ja wiem No właśnie nie bardzo.
Mam też obok na próbę posadzoną maleńką ogrodówkę, która więdła tego lata regularnie. Za to ciemierniki dają radę. Ale potrzebuję tam czegoś kwitnącego pod koniec lata.

Z moich obserwacji wynika, że ciemierniki wytrzymują najgorsze warunki
A może jakieś jarzmianki? One w półcieniu dadzą radę i teraz jeszcze kwitną. Aster rozkrzewiony? Fajnie z ciemiernikami wygląda.
____________________
Agata.Tajemniczy ogród
anpi 21:52, 29 wrz 2022


Dołączył: 11 sty 2018
Posty: 8139
Jarzmianki jeszcze kwitną? A przycinasz je po pierwszym kwitnieniu? Jeżeli tak to jak nisko? Czy tylko wycinasz kwiaty?
____________________
Ania(lubelskie) Za drzwiami do ogrodu... | Wizytówka
Brzozowadzie... 22:19, 29 wrz 2022


Dołączył: 27 mar 2017
Posty: 4769
anpi napisał(a)
Jarzmianki jeszcze kwitną? A przycinasz je po pierwszym kwitnieniu? Jeżeli tak to jak nisko? Czy tylko wycinasz kwiaty?

Tak, wszystkie odmiany, które mam w ogrodzie, kwitną niemal cały sezon. Zwykle po pierwszym najobfitszym kwitnieniu wycinam całą kępę niemal do zera, szybko odrastają i do późnej jesieni pięknie wyglądają i kwitną. W tym roku ze względów zdrowotnych niczego nie wycinałam i mam obserwację taką, że kwitną podobnie do zeszłych lat, jedynie stare liście szpecą bo są przyżółknięte z plamami.
____________________
Agata.Tajemniczy ogród
lilarose 23:16, 29 wrz 2022


Dołączył: 13 kwi 2018
Posty: 1561
Brzozowadziewczyna napisał(a)

Witaj Aż poszłam zmierzyć - ok.60 cm.

To zdjęcie z wiosny i z inną różą ale przynajmniej coś go widać, bo teraz wszystko zarośnięte.


o, to ja pójdę za ciosem podaj Kochana jeszcze wysokość
mam już sprawnego spawacza, materiał na stelaż, Aledny rosną, teraz jeszcze potrzeba wykończenia na górze obelisku- nie wiesz może, czy znajomy sam toczył te kule, czy kupowaliście gotowce?
____________________
Kaśka działeczka w dużym mieście Wątek ogrodu przy Domu Działkowca w moim ROD: ogród przy domu działkowca
Kasiek 23:29, 29 wrz 2022


Dołączył: 03 mar 2012
Posty: 14762

Poniżej z lipca, widać te piękne koronkowe przyrosty:



Alez pieknie....Brawo
____________________
Bawarka
Magara 00:02, 30 wrz 2022


Dołączył: 27 mar 2018
Posty: 6594
Brzozowadziewczyna napisał(a)
Właśnie wywaliłam z południowej (to ten pas ze śliwami pod przy domu) usychającego klona palmowego Artropurpureum. Bez żalu Za dużo tu było bordowego, w cieniu pod płotem słabo się wybarwiał i beznadziejnie posadzony chyba jako pierwsza roślina w ogrodzie po prostu marniał. Posadzę sobie gdzieś w ogrodzie tego klona. Jak znajdę miejsce
A przy ulach gniotła mi się ładna choina kanadyjska, przesadziłam ją w miejsce klona i zrobiłam miejsce na kolejny ul w naszej mini pasiece
Oczywiście, przy okazji rozsadziłam kępy epimediów Rubrum, orlików, żurawek i miniaturowych ostrokrzewów, które rosły pod klonem, a sąsiadce wydałam dwie hortensje Diamant Rouge, która tu w cieniu się tylko męczyły, a znam jej potencjał z frontowej
Teraz czasu brak ale wyskoczę dziś i uwiecznię zmiany. Moim zdaniem na plus
Rozsadzam też zapamiętale Aprilowe żurawki, paprocie, hosty, wreszcie naturalna wilgoć, po roślinach nie widać śladu stresu po przeprowdzce.

Masz rozmach
____________________
Magara Magary Dramaty z Rabaty
Helen 05:58, 30 wrz 2022


Dołączył: 03 mar 2019
Posty: 8292
Brzozowadziewczyna napisał(a)

Tak, wszystkie odmiany, które mam w ogrodzie, kwitną niemal cały sezon. Zwykle po pierwszym najobfitszym kwitnieniu wycinam całą kępę niemal do zera, szybko odrastają i do późnej jesieni pięknie wyglądają i kwitną. W tym roku ze względów zdrowotnych niczego nie wycinałam i mam obserwację taką, że kwitną podobnie do zeszłych lat, jedynie stare liście szpecą bo są przyżółknięte z plamami.

Agata, w sensie że wycinasz liście tuz przy ziemi? Dobry pomysł, mus wypróbować w kolejnym sezonie.
____________________
Helen - Hortensjowo
April 06:53, 30 wrz 2022


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10148
U mnie niestety jarzmianki z drugim kwitnieniem tak dobrze sobie nie radzą jak u Agaty. Na pewno ma na to wpływ fakt że za późno przycinam.
Za to choiny kanadyjskie w piachu, pod sosnami, wcale nie podlewane, mają się świetnie.
Magara a myślałaś o zawilcach i rdestach? Polecam też żurawkę Chantily. Ma teraz piękne jasne kwiaty, może fajnie rozświetlić.
____________________
April April podbija las Mazowsze
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies