Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Tajemniczy Ogród

Pokaż wątki Pokaż posty

Tajemniczy Ogród

Magara 23:55, 30 wrz 2022


Dołączył: 27 mar 2018
Posty: 6366
April napisał(a)

Magara a myślałaś o zawilcach i rdestach? Polecam też żurawkę Chantily. Ma teraz piękne jasne kwiaty, może fajnie rozświetlić.

Odpowiadając Joli: rdestów mam sztuk cztery Zawilce upycham wszędzie bo je bardzo lubię
Tą żurawką to kusisz, gdzie nie spojrzę Muszę obejrzeć w netach, ale to chyba bardziej poglądowo Podjęłam męską decyzję, że przyszły sezon - zero dosadzanek, a zadbanie o to co jest

Agata, jeszcze raz ostatnie zdjęcia przejrzałam. Baaaaardzo dojrzale Twój ogród wygląda, nie mogę się nadziwić bo wydaje mi się, że tak niedawno wszystko sadziłaś
____________________
Magara Magary Dramaty z Rabaty
tulucy 20:00, 01 paź 2022


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 12890
Po tych Twoich zdjęciach to mi przeszła ochota na działanie u siebie. Za to mam pytanie, czy nie potrzebujesz z jednej córki????
Mało jem, jestem grzeczna i nie pyskuję .

Epimedia dobrze znoszą dzielenie? Robiłaś to już wcześniej? .bo ja dziś właśnie podzieliłam jedno jakieś. I tak się zastanawiam, czy dobrze zrobiłam.
____________________
Łucja 1. Migawki z ogródka 2. Migawki z Rodos
Magara 22:49, 01 paź 2022


Dołączył: 27 mar 2018
Posty: 6366
Idzie jesień - ogrodowiskowe wycieczki proadopcyjne się zaczynają
____________________
Magara Magary Dramaty z Rabaty
Brzozowadzie... 13:52, 03 paź 2022


Dołączył: 27 mar 2017
Posty: 4769
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)


Latem wypada tylko omiatać ogród, bo z powodu upałów wyparowuje z człowieka wszystko; i zdolność do logicznego myślenia i do wysiłku fizycznego. Udało mi się tylko bezmyślnie łazić za kosiarką.
Jesienią rzeczywiście idealnie się robi ogrodowe tetrisy.
Pięknie Ci wyrosły te żywopłotowe choiny.
Skłaniam się ku poglądowi Aprilki, aby nie przesłaniać cisem widoku w dal. Kiedy dalszy plan jest mizerny, to przytarasowe przesłony się świetnie sprawdzają. Po latach, kiedy ma się wypełniony dalszy plan, to szkoda ograniczać wzrok.
Zdjęcie na ławeczce wyszło synowi perfekcyjnie. Bardzo jest klimatyczne.

Rzeczywiście, w sieprniu przestaję panować nad ogrodem i jesienią znów zaczynam czuć potrzebę uporządkowania przestrzeni. Pielę intensywnie i robię kanciki. I przesadzam
Choiny są wspaniałe i niedoceniane, moim zdaniem. Zarówno jako żywopłoty bardzo naturalne w odbiorze, jak i stożki. Ale koniecznie do cięcia.
W takim razie odpuszczę jeszcze tej jesieni nowej rabatce i poobserwuję, dzięki za sugestie
____________________
Agata.Tajemniczy ogród
Brzozowadzie... 13:54, 03 paź 2022


Dołączył: 27 mar 2017
Posty: 4769
Mgduska napisał(a)
Mam takiego astra, kupiłam sobie na pamiątkę z wakacji Pomyślę, czy jego tam dać, czy coś innego - po jednej stronie jest bodziszek wspaniały, po drugiej jakiś inny, nieduży, któremu się przebarwiają liście, w tle ciemierniki i bukszpanowe kule, wielkie. Coś o jasnych kwiatach jest tam jak najbardziej na miejscu
Na razie ten aster jest przy mojej żwirowej ścieżce, gdzie też dobrze wygląda, ale obok rośnie w siłę szałwia okręgowa, za chwilę mogą mieć za ciasno.
Oj, można by o tych roślinach bez końca
Ja też lubię jesienne przesadzanie - lubię mieć taki porządeczek przed zimą, po sierpniowym rozbuchaniu
Bardzo też lubię robić sadzonki z pędów zielnych, ale znajduję w sobie niepokój, jeśli chodzi o dzielenie bylin. Tak mam i już, nie wiem dlaczego.

Tak jeszcze do tego zestawu pasuje mi gilenia, ale ona jednak kwitnie wiosną, tyle, że u mnie w cieniu świetnie sobie radzi, a teraz przepięknie się przebarwia.
____________________
Agata.Tajemniczy ogród
Brzozowadzie... 13:54, 03 paź 2022


Dołączył: 27 mar 2017
Posty: 4769
anuska2507 napisał(a)

Przyrosty piękne, choiny piękne. W sumie już zdecydowałam, że je posadzę

Super, popieram bardzo tą decyzję
____________________
Agata.Tajemniczy ogród
Brzozowadzie... 13:57, 03 paź 2022


Dołączył: 27 mar 2017
Posty: 4769
Magara napisał(a)

Odpowiadając Joli: rdestów mam sztuk cztery Zawilce upycham wszędzie bo je bardzo lubię
Tą żurawką to kusisz, gdzie nie spojrzę Muszę obejrzeć w netach, ale to chyba bardziej poglądowo Podjęłam męską decyzję, że przyszły sezon - zero dosadzanek, a zadbanie o to co jest

Agata, jeszcze raz ostatnie zdjęcia przejrzałam. Baaaaardzo dojrzale Twój ogród wygląda, nie mogę się nadziwić bo wydaje mi się, że tak niedawno wszystko sadziłaś

Wiesz, niektóre nasadzenia, np. śliwy sadziła 6 lat temu, ale to były pojedyncze patyczki Reszta rzeczywiście samą mnie zdumiewa i cieszy, bo wreszcie zaczyna się tworzyć ten tajemniczy klimat, o którym marzyłam
Pamiętam jak Toszka gdzieś napisała, że ogród po 3 latach zaczyna wyglądać, po pięciu osiąga dojrzałość, a po 10 trzeba kupić maczetę
____________________
Agata.Tajemniczy ogród
Brzozowadzie... 14:02, 03 paź 2022


Dołączył: 27 mar 2017
Posty: 4769
tulucy napisał(a)
Po tych Twoich zdjęciach to mi przeszła ochota na działanie u siebie. Za to mam pytanie, czy nie potrzebujesz z jednej córki????
Mało jem, jestem grzeczna i nie pyskuję .

Epimedia dobrze znoszą dzielenie? Robiłaś to już wcześniej? .bo ja dziś właśnie podzieliłam jedno jakieś. I tak się zastanawiam, czy dobrze zrobiłam.

Tak się przyzwyczaiłam do tej mojej bandy, że chyba już nie umiałabym z córką Byłabyś wyjątkiem z tym jedzeniem
Epimedia świetnie znoszą dzielenie, a już jesienią jest najlepszy czas, moim zdaniem, choć wiosną też je dzieliłam, i w lipcu też Te wakacyjne podziały trochę odchorowały, w innych terminach nawet śladu stresu po nich nie było widać.
W zeszłym tygodniu dzieliłam Rubrum, nawet nie zwiędło, wiosną namiętnie dzieliłam wszystkie sadzonki Sulphureum, bo kępiszcza wielkie już miałam i też bez problemu. Latem rozmnażałam Niveum i Lilafee, te omdlewały, musiałam pilnować podlewania, ale też ok.
____________________
Agata.Tajemniczy ogród
Mgduska 14:10, 03 paź 2022


Dołączył: 18 sty 2019
Posty: 6370
Brzozowadziewczyna napisał(a)

Tak jeszcze do tego zestawu pasuje mi gilenia, ale ona jednak kwitnie wiosną, tyle, że u mnie w cieniu świetnie sobie radzi, a teraz przepięknie się przebarwia.


Ostatecznie padło na rdest himalajski Hortensja poszła do lasu, obok kuzynki.
____________________
Sałatka pokrzywowa
Brzozowadzie... 14:49, 03 paź 2022


Dołączył: 27 mar 2017
Posty: 4769
Magara napisał(a)
Idzie jesień - ogrodowiskowe wycieczki proadopcyjne się zaczynają

____________________
Agata.Tajemniczy ogród
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies