Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Tajemniczy Ogród

Pokaż wątki Pokaż posty

Tajemniczy Ogród

Brzozowadzie... 13:14, 29 wrz 2022


Dołączył: 27 mar 2017
Posty: 4769
He he, mistrzowi, ubawiłam się
No właśnie chodzi mi o nie zasłanianie widoków, ale pokusa na cisa jest, uwielbiam ciski
Ja już powoli wyrastam z tego na gęsto Mam dość potem wywalania. I wkurzają mnie przyduszone rośliny. Ale porobiłam sobie własne sadzoneczki pink Anebell i kusi mnie taka kępa pod domem, one w cieniu dają radę. No i mam zagwoztkę, hehe. Pochodzę, podumam
____________________
Agata.Tajemniczy ogród
April 13:20, 29 wrz 2022


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10146
U mnie Pink Anabell w cieniu też radzą sobie świetnie. Posadź, najwyżej przesadzisz, to nie nerka, ryzyko niewielkie
____________________
April April podbija las Mazowsze
Brzozowadzie... 13:22, 29 wrz 2022


Dołączył: 27 mar 2017
Posty: 4769
Prawda? Cóż to dla nas, coś tam przesadzić? Chyba tak zrobię, bo inaczej się nie przekonam.
____________________
Agata.Tajemniczy ogród
April 13:34, 29 wrz 2022


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10146
Dobry plan
____________________
April April podbija las Mazowsze
Mgduska 13:45, 29 wrz 2022


Dołączył: 18 sty 2019
Posty: 6370
Dziewczyny, czy Was Pink A. też wysychają liście o tej porze roku? O ile latem jest ładna, teraz stoi jak sierota z brzydko podeschniętymi liśćmi - brązowieją od środka, pomiędzy nerwami. Aż myślałam ostatnio, czy nie wysadzić jej na tył ogrodu.
____________________
Sałatka pokrzywowa
April 13:57, 29 wrz 2022


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10146
Ja nie wiem, za daleko, na końcu ogrodu, za ławkami. Po Covidzie jeszcze tam nie doszłam. Ale sprawdzę
____________________
April April podbija las Mazowsze
anuska2507 14:00, 29 wrz 2022


Dołączył: 02 kwi 2019
Posty: 2568
Brzozowadziewczyna napisał(a)

Witaj Aż poszłam zmierzyć - ok.60 cm.

Dzięki, że się pofatygowałaś Ale ja już jesteś na forum, to pozwól, że jeszcze pomęczę Cię pytaniami |Jak Ci się sprawdza żywopłot z choiny kanadyjskiej? Radzi sobie na piaskach?
____________________
Ania - okolice Wrocławia Wymarzyłam sobie wrzosowisko
Brzozowadzie... 14:15, 29 wrz 2022


Dołączył: 27 mar 2017
Posty: 4769
U mnie Pink ma ładne liście, przeszłam się sprawdzić, ale ma cieplarniane warunki, rośnie na wkopanym g..., co to mi zostało i trzeba było gdzieś upchnąć I ogólnie wolę te wszystkie anabelki jako drugi plan, bo mnie wkurza ich przewieszanie.
Ale to brązowienie miedzy nerwami to może jakiś niedobór?
____________________
Agata.Tajemniczy ogród
Mgduska 14:27, 29 wrz 2022


Dołączył: 18 sty 2019
Posty: 6370
Niedobór wody może Nie wiem, powtarza się to co roku, ale ona, bidula, rośnie pod wisienką. Mogę ewentualnie ją wykopać, poprawić glebę i wkopać głębiej, bo tak się teren z czasem ukształtował, że rabata jest nieco wyżej niż trawnik, więc woda odpływa od hortensji.
____________________
Sałatka pokrzywowa
Brzozowadzie... 19:05, 29 wrz 2022


Dołączył: 27 mar 2017
Posty: 4769
anuska2507 napisał(a)

Dzięki, że się pofatygowałaś Ale ja już jesteś na forum, to pozwól, że jeszcze pomęczę Cię pytaniami |Jak Ci się sprawdza żywopłot z choiny kanadyjskiej? Radzi sobie na piaskach?

Nie ma sprawy
Choina jest świetna, ale: mam ją posadzoną wszędzie w półcieniu i ma wodę - mamy nawodnienie. Myślę, że bez tych dwóch warunków, nie dałaby rady. Nie wspomnę o corocznym kompostowaniu wiosną.
Choć z drugiej strony mam na południowej stronie piękne stożki z choiny kanadyjskiej w bardzo słabych warunkach i tak sobie dzielnie radzą. Więc może to dbanie o nie konieczne jest tylko w pierwszych latach? Na pewno jest to jeden z piękniejszych żywopłotów. Obok cisów

Poniżej z lipca, widać te piękne koronkowe przyrosty:

____________________
Agata.Tajemniczy ogród
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies