Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Tajemniczy Ogród

Pokaż wątki Pokaż posty

Tajemniczy Ogród

Brzozowadzie... 10:16, 05 paź 2022


Dołączył: 27 mar 2017
Posty: 4769
MartaCho napisał(a)


Też podglądam i podziwiam i wzdycham do relacji na IG. Nas jest tu mała garstka, IG ma na pewno większy zasięg.

Rozumiem też, co Mirka ma na myśli, tym bardziej, że dopiero co niedawno wpis do Edytki z Tu ma być ogród i jej nieobecności tu się pojawił i takie tam znane powiedzenie o kotle i garnku mi się po głowie kołacze...

Ale nowy ogród piękny, unikatowy, wręcz czarujący, więc na pewno też bardzo czasochłonny.

I na zdjęciach u Ciebie też przecudnie! Werbena w formie aż do mrozów chyba, o ile dobrze z zeszłego sezonu pamiętam

Ps. Troszkę edytowałam swój wpis, żeby nie został odebrany jako złośliwy, bo nie miałam absolutnie takich intencji…

Tak, Danusia tworzy piękny ogród.
I dziękuję za miłe słowa pod adresem mojego
____________________
Agata.Tajemniczy ogród
Brzozowadzie... 10:18, 05 paź 2022


Dołączył: 27 mar 2017
Posty: 4769
tulucy napisał(a)
Ja właśnie Lilafee podzieliłam. U mnie mokro, do tego padało, więc podlewanie odpada.

Czyli mój nie jest wyjątkiem, jeśli chodzi o apetyt. To dobrze, bo już się martwiłam.

Lilafee ma fajny kolor. ale u mnie to zdecydowanie mniejsze epimedium niż Sulphureum. I mniej intensywne we wzroście. Te deszcze są super.
Myślę, że to norma Ale spada na rodzica znienacka i trzeba się przyzwyczaić
____________________
Agata.Tajemniczy ogród
Brzozowadzie... 10:20, 05 paź 2022


Dołączył: 27 mar 2017
Posty: 4769
Magara napisał(a)

Agata, a Wy - Dziewczyny Stolicowe i około - prywatnie macie kontakt z Toszką? Nie żebym pytała z czystej ciekawości ale chętnie bym usłyszała, że wszystko u Niej ok

Nie wiem, jak inne dziewczyny, ja kiedyś zagadałam Ją prywatnie - nie odpowiedziała. Może potrzebuje tego odcięcia. Mam tylko nadzieję, podobnie jak Ty, że u Niej wszystko w porządku.
____________________
Agata.Tajemniczy ogród
Martka 12:03, 05 paź 2022


Dołączył: 10 wrz 2015
Posty: 7135
Brzozowadziewczyna napisał(a)




A ja chętnie sobie jeszcze w Twoim wrześniu pobędę Bardzo zgrane to połączenie na zdjęciu i takie delikatne Dziękuję, że wstawiłaś zdjęcia ogrodu, tym sprawiłaś - chyba mogę powiedzieć - nam - wiele radości. Miałam nie pisać, nie mnożyć postów, zachwycać się po cichu, ale nie wytrzymałam

Co do Danusi i IG - wielka szkoda, że tu dawno nie było zdjęć jej ogrodu, ale tak sobie myślę, że chyba nie możemy traktować tego forum jako zobowiązania do regularnej publikacji zdjęć przez kogokolwiek. Tak różnie się układa w życiu...

Do tego co napisałam, dołączę inny obrazek. Pierwszy dzień wiosny, ogród Danusi przygotowany na ten jeden marcowy dzień dla gości - ogromnymi nadkładami pracy i nie tylko. Rabaty wysypane próchnicą, bez jednego chwasta, uporządkowane, roślinki przycięte, pierwsze cebulowe w pełni rozkwitu, donice w oranżerii kipiące kolorami. Ciasto upieczone. Kawiarka na obrotach. Tylko ... tylko pusto, gości nie ma. Jak bym się z tym czuła? Zapraszam gości, przygotowuję się, a tu cisza....... To świadczy o jednym: ogród Danusi wymaga szerszej promocji. Zasługuje na to. Nie dziwię się, że relacjonuje na IG, choć szkoda, że nie tu, ale skąd wziąć czas... I wracam do stwierdzenia: Tak różnie się układa w życiu...

Agatko, masz ogród pełen subtelności

Edit: Wiesz, czyja to sprawka, że przeszłam na nawozy naturalne?

Kojak 23:19, 05 paź 2022


Dołączył: 19 lis 2017
Posty: 364
Witam. Podpowiecie Panie jak Toszkę znaleść na IG?
____________________
TomekSosnowe zacisze
Kokesz 09:02, 06 paź 2022


Dołączył: 20 paź 2015
Posty: 6690
Brzozowadziewczyna napisał(a)

Dzięki Kochana!
A to Gimlet, pięknie mi się rozkrzewia, jak będziesz chciała, to Ci ukopię
Na frontowej tez już go mam, nawet w cieniu daje w miarę radę, trochę go tu widać, fajnie wygląda przy Aureolach:

O, i jeszcze tu:



Cały czas się zastanawiałam, co rośnie między aureolami i teraz się dopatrzyłam, że to kuklik
Myślałam, że to jakiś bodziszek. Bardzo ładnie się uzupełniają
Na drugim zdjęciu, między aureolami po prawej przy pniu, to już chyba coś innego? Mini przywrotnik?
____________________
Renata Osiedlowy ogródek
sylwia_slomc... 10:46, 06 paź 2022


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81901
W Twoim ogrodzie nadal letnie kolory, jesieni nie widać
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Brzozowadzie... 14:03, 10 paź 2022


Dołączył: 27 mar 2017
Posty: 4769
Martka napisał(a)


A ja chętnie sobie jeszcze w Twoim wrześniu pobędę Bardzo zgrane to połączenie na zdjęciu i takie delikatne Dziękuję, że wstawiłaś zdjęcia ogrodu, tym sprawiłaś - chyba mogę powiedzieć - nam - wiele radości. Miałam nie pisać, nie mnożyć postów, zachwycać się po cichu, ale nie wytrzymałam

Co do Danusi i IG - wielka szkoda, że tu dawno nie było zdjęć jej ogrodu, ale tak sobie myślę, że chyba nie możemy traktować tego forum jako zobowiązania do regularnej publikacji zdjęć przez kogokolwiek. Tak różnie się układa w życiu...

Do tego co napisałam, dołączę inny obrazek. Pierwszy dzień wiosny, ogród Danusi przygotowany na ten jeden marcowy dzień dla gości - ogromnymi nadkładami pracy i nie tylko. Rabaty wysypane próchnicą, bez jednego chwasta, uporządkowane, roślinki przycięte, pierwsze cebulowe w pełni rozkwitu, donice w oranżerii kipiące kolorami. Ciasto upieczone. Kawiarka na obrotach. Tylko ... tylko pusto, gości nie ma. Jak bym się z tym czuła? Zapraszam gości, przygotowuję się, a tu cisza....... To świadczy o jednym: ogród Danusi wymaga szerszej promocji. Zasługuje na to. Nie dziwię się, że relacjonuje na IG, choć szkoda, że nie tu, ale skąd wziąć czas... I wracam do stwierdzenia: Tak różnie się układa w życiu...

Agatko, masz ogród pełen subtelności

Edit: Wiesz, czyja to sprawka, że przeszłam na nawozy naturalne?


Witaj! Miło mi bardzo, że zostawiłaś jednak ślad I za miłe słowa dziękuję! Ale najbardziej mnie cieszy, że przeszłaś na naturalne nawożenie! Daj sobie i ogrodowi trochę czasu, a zobaczysz jak Ci się odwdzięczy. Bo to naprawdę widać po ogrodzie. A może człowiek zaczyna dostrzegać więcej, gdy przestaje tak nerwowo reagować na najdrobniejsze "niedociągnięcie" natury? Ja już nie wyobrażam sobie inaczej. A jeszcze jak odstawisz opryski chemią, to wtedy będzie wspaniale
____________________
Agata.Tajemniczy ogród
Brzozowadzie... 14:04, 10 paź 2022


Dołączył: 27 mar 2017
Posty: 4769
Kojak napisał(a)
Witam. Podpowiecie Panie jak Toszkę znaleść na IG?

Niestey, nie pomogę, nie mam pojęcia.
____________________
Agata.Tajemniczy ogród
Brzozowadzie... 14:05, 10 paź 2022


Dołączył: 27 mar 2017
Posty: 4769
Kokesz napisał(a)


Cały czas się zastanawiałam, co rośnie między aureolami i teraz się dopatrzyłam, że to kuklik
Myślałam, że to jakiś bodziszek. Bardzo ładnie się uzupełniają
Na drugim zdjęciu, między aureolami po prawej przy pniu, to już chyba coś innego? Mini przywrotnik?

Nie bardzo wiem, czy chodzi Ci o runiankę, czy o przywrotnika alchemilla erythropoda, bo obie roślinki tam rosną
____________________
Agata.Tajemniczy ogród
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies