Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Tajemniczy Ogród

Pokaż wątki Pokaż posty

Tajemniczy Ogród

Basieksp 12:22, 13 paź 2022


Dołączył: 24 maj 2019
Posty: 10209
Fajnie, że podczytalam co nie co, chciałam się wybrać do opisywanego ogrodu, bo jeszcze nie bylam, no ale po tym co przeczytałam jechać godzinę samochodem w jedną stronę by niewiele zobaczyć, wyczytałam, że na zwiedzanie tego ogrodu wystarczy 30 minut, hmm chyba jednak sobie daruję
____________________
Basiek *** Ogród Basi i Romka *** Wizytówka
Brzozowadzie... 13:13, 13 paź 2022


Dołączył: 27 mar 2017
Posty: 4769
Tess napisał(a)

U Toszki wszystko OK. Nie zagląda na O. Powiem jej, że ją wspominacie.

Koniecznie pozdrów Ją ode mnie
____________________
Agata.Tajemniczy ogród
Brzozowadzie... 13:15, 13 paź 2022


Dołączył: 27 mar 2017
Posty: 4769
Dziewczyny, jesli chodzi o zwiedzanie profesjonalnych ogrodów, to szalenie Wam zazdroszczę, że macie na to czas. Myślę, że kiedyś nadrobię Ja mam problem z odwiedzeniem ogrodów zaprzyjaźnionych Dziewczyn z O.
____________________
Agata.Tajemniczy ogród
Brzozowadzie... 13:19, 13 paź 2022


Dołączył: 27 mar 2017
Posty: 4769
TAR napisał(a)
Agata masz cudo, tyle spokoju i naprawde ogladajac fotki mozna odpoczac. Czy ja na jednym zdjęciu widzialam kirengeszome? Cudnie rosnie. W ogole zachecilas mnie do tej rozy piżmowej choc ja przeciez antyróżana jestem i zmartwila mnie informacja o tym klonie palmowym, no tak mi sie ten zakatek bordowy mega podobal, mam nawet zapisana fotke na pamiatke

Co do dzielenia epimedium rewelacyjnie dzieli mi sie Lilafee, Sulphureum i Frohnleiten. Kupilam nowa odmiane Pink Elf i tez ladnie sie podzelil.

Mimo, ze mieszkam w poblizu Gd. do tego opisywanego ogrodu sie nie wybieram, mam mieszane uczucia po programie radiowym i na fotkach nie zacheca, szkoda mi zwyczajnie czasu. Widzialam tu na O. o wiele ladniejszych, przyjemniejszych dla oka ogrodow, tzw. wymiataczy ogrodowych i to robionych przez laikow a nie profesjonalistow, od tych jednak wymaga sie wiecej ale to moje zdanie

Tar, zakątek bordowy pozostał bordowy mimo braku klona Tam jest tyle śliw, że nawet kusi mnie przesadzenie jednej
Róże piżmową koniecznie kup - jeśli mogę podpowiedzieć - to Alden Biesen, jako pierwszą. To nie są róże w tym sensie, o którym myślisz kompletnie bezobsługowe, piękne i zdrowe bez naszych zabiegów. Odrobina słońca i dość stabilny trejaż i będzie Pani zachwycona
Kirengeszoma jest piękna do cienistych zakątków, mam w planach podzielenie swojej wiosną, a jak zaczynają ją zdobić te kremowe perełki - zamknięte kwiaty, to achhhhh...
____________________
Agata.Tajemniczy ogród
Brzozowadzie... 13:45, 13 paź 2022


Dołączył: 27 mar 2017
Posty: 4769
Kilka dni dzieli te zdjęcia od siebie (oba robione w październiku), a klon Ginnala zakończył już swój wspaniały pokaz:


Diamand Rouge nadal świecą, ze wszystkich moich hortensji najdłużej trzymają jesienią kolor. Warunek - muszą rosnąć w słońcu, żeby w ogóle kwitły. Przetestowałam
____________________
Agata.Tajemniczy ogród
Brzozowadzie... 14:30, 13 paź 2022


Dołączył: 27 mar 2017
Posty: 4769
Vanilki bledsze:


A anabelki zupełnie blade:

I takie tam:
____________________
Agata.Tajemniczy ogród
Basieksp 14:47, 13 paź 2022


Dołączył: 24 maj 2019
Posty: 10209
Brzozowadziewczyna napisał(a)
Vanilki bledsze:



Z drugiej strony, po co gdzieś daleko się zapuszczać w nieznane, jak tu na O takie piękne ogrody do podziwiania no pięknie u Ciebie
____________________
Basiek *** Ogród Basi i Romka *** Wizytówka
Agatorek 18:15, 13 paź 2022


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13108
Oż Ty!
Pięknie jesiennie ❤️
Muszę gdzieś dorwać tego klona
____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
Kokesz 19:15, 13 paź 2022


Dołączył: 20 paź 2015
Posty: 6690
A mój Ginnala wcale nie jest czerwony tylko żółty i w dodatku jakiś chorowity złapał mączniaka i liście ogólnie jakieś nieładne ma
____________________
Renata Osiedlowy ogródek
Mgduska 20:16, 13 paź 2022


Dołączył: 18 sty 2019
Posty: 6370
Martka napisał(a)
Tess, zdziwiłabyś się. Ogród pod koniec marca nie spał i widoków nie brakowało. Rabat kipiących bylinami nikt rozsądny o tej porze nie oczekuje.
Nie byłam w ogrodzie KB, znam z relacji, wygląda na zaniedbany. Nie można robić wszystkiego na raz, być wszędzie. Jednak cenię zacięcie popularyzatorskie. Nawet, jeśli pod płaszczykiem promocji. Za darmo nie ma nic


Zgadzam się, że to nie jest tak duży ogród, jak można by się spodziewać. Ale skala mikro to też nieprawda - jest przecież fragment z wielkim tunelem, w którym na powierzchni kilkudziesięciu metrów rośnie kilkadziesiąt odmian pomidorów i papryk. A obok są piękne rabaty z kwiatami do cięcia oraz osobna daliowa.
Zgadzam się co do pospolitości nasadzeń, ale nie ogrodu angielskiego, który jest bardzo piękny, ale preriowego, który właśnie sadźcem stoi.
Oprowadzający zaś nie jest profesjonalnym ogrodnikiem, a zaprzyjaźnionym pasjonatem.
W ogrodzie jest wiele fajnych drobiazgów - kilka rabatek cienistych, donicowych, rabaty przydomowe, wiata na poczęstunek i śliczny domek ze sklepikiem, nawet taki drobiażdżek, jak ogródek wodny w balii jest uroczy. Rzeczywiście zwiedzenie tego ogrodu nie zabierze więcej niż godziny, zwłaszcza takim starym wyjadaczom, jak tu na Ogrodowisku, ale jest to wycieczka bardzo przyjemna i inspirująca, a przy tym inspirująca w dobrym guście, bo ogród jest piękny i uprawiany ekologicznie
Nie jest zaniedbany, bo zasuwają w nim na co dzień dwie bardzo pracowite dziewczyny
Podsumowując - jeśli chodzi o ogród preriowy - nic specjalnego, cała reszta - całym sercem na tak
____________________
Sałatka pokrzywowa
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies