Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Tajemniczy Ogród

Pokaż wątki Pokaż posty

Tajemniczy Ogród

Zana 10:45, 20 cze 2018


Dołączył: 26 mar 2016
Posty: 12232
A i miałam Ci jeszcze napisać, że ja się w ostrokrzewy Meserwy obkupiłam jak wariatka. Posadziłam w ubiegłym roku kilkanaście sztuk jako żywopłocik, przeżyły bardzo dobrze więc na fali tego co prawda bardzo krótkiego powodzenia zakupiłam w tym roku trzydzieści sztuk na żywopłot na rabacie ruderowej. Mam jeszcze ostrokrzew Ilex crenata Golden Gem, on mi bezproblemowo zimował. Niestety zachciało mi się go przesadzać jesienią i kiepsko to zniósł.
____________________
Anula, Ogród z rzeźbą
lindsay80 11:09, 20 cze 2018


Dołączył: 23 wrz 2014
Posty: 16229
od czasu do czasu mam okazję zobaczyć zdjęcia z Twojego ogrodu, a że śliczne i ogród ma taki fajny klimacik to się wpisuję do odwiedzania.

____________________
Tu ma być ogród :)
Brzozowadzie... 12:43, 20 cze 2018


Dołączył: 27 mar 2017
Posty: 4769
Zana napisał(a)
A i miałam Ci jeszcze napisać, że ja się w ostrokrzewy Meserwy obkupiłam jak wariatka. Posadziłam w ubiegłym roku kilkanaście sztuk jako żywopłocik, przeżyły bardzo dobrze więc na fali tego co prawda bardzo krótkiego powodzenia zakupiłam w tym roku trzydzieści sztuk na żywopłot na rabacie ruderowej. Mam jeszcze ostrokrzew Ilex crenata Golden Gem, on mi bezproblemowo zimował. Niestety zachciało mi się go przesadzać jesienią i kiepsko to zniósł.

Juz mam na jesień wpisane sadzenie ostrokrzewów, muszę się przekonać, czy w moich warunkach dadzą rade, bo piękne są. I ten Golden Gem też mnie kusi.Przecież z wieloma roślinami podejmujemy ryzyko - kupiłam kilka bukszpanów, choć ćma tuż tuż, trawy też różnie znoszą nasze zimy, a mam ich coraz więcej, więc trzeba spróbować z ostrokrzewem
____________________
Agata.Tajemniczy ogród
Brzozowadzie... 13:30, 20 cze 2018


Dołączył: 27 mar 2017
Posty: 4769
lindsay80 napisał(a)
od czasu do czasu mam okazję zobaczyć zdjęcia z Twojego ogrodu, a że śliczne i ogród ma taki fajny klimacik to się wpisuję do odwiedzania.



Witam serdecznie. Zanim odpisałam, zajrzałam do Ciebie i stwierdziłam, że już kiedyś byłam. Takich traw na przedpłociu się nie zapomina Poczytałam o cięciu szałwii i zaraz idę do ogrodu, by swoje niżej przyciąć. Dzięki za miłe słowa. Zapraszam
____________________
Agata.Tajemniczy ogród
DorKa 14:42, 20 cze 2018


Dołączył: 15 wrz 2017
Posty: 3070
Brzozowadziewczyna napisał(a)

A wiesz, że ja nie przepadam za begonią? Nigdy nie miałam nawet jednej. Może czas się z nią przeprosić

zaleta jej taka ,że niezniszczalna i bezobsługowa jest.A to dosyć ważne przy takiej rodzince Posadzona w dużej grupie wygląda ślicznie
____________________
Dorka Zakręcony ogród
Kasia_CS 22:32, 20 cze 2018


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
Ty masz jak ja -jakoś nie toleruję begonii mimo ich niewątpliwej zalety bezobsługowości.. jakoś mi ich kwiatki nie leżą w duszy..
____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
Brzozowadzie... 22:41, 20 cze 2018


Dołączył: 27 mar 2017
Posty: 4769
Kasia_CS napisał(a)
Ty masz jak ja -jakoś nie toleruję begonii mimo ich niewątpliwej zalety bezobsługowości.. jakoś mi ich kwiatki nie leżą w duszy..

Ha, kolejne podobieństwo - czyli obie nie lubimy żółtego w ogrodzie, nie przepadamy za begoniami.. Pewnie więcej się z czasem znajdzie
____________________
Agata.Tajemniczy ogród
Brzozowadzie... 22:43, 20 cze 2018


Dołączył: 27 mar 2017
Posty: 4769
DorKa napisał(a)

zaleta jej taka ,że niezniszczalna i bezobsługowa jest.A to dosyć ważne przy takiej rodzince Posadzona w dużej grupie wygląda ślicznie

Dziś będąc w B... widziałam begonie, ale białych nie było, bo bym wzięła, na próbę A nuż mi się preferencje zmienią
____________________
Agata.Tajemniczy ogród
Kasia_CS 23:55, 20 cze 2018


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
Brzozowadziewczyna napisał(a)

Ha, kolejne podobieństwo - czyli obie nie lubimy żółtego w ogrodzie, nie przepadamy za begoniami.. Pewnie więcej się z czasem znajdzie


Mówisz, że teraz mam Cię dogonić z ilością potomstwa ?
____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
Brzozowadzie... 11:26, 21 cze 2018


Dołączył: 27 mar 2017
Posty: 4769
Kasia_CS napisał(a)


Mówisz, że teraz mam Cię dogonić z ilością potomstwa ?

A wiesz, że przeszło mi to przez głowę? Ale nie chciałam Cię obciążać, zwłaszcza jeśli karmisz naturalnie
____________________
Agata.Tajemniczy ogród
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies