Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogrod stewardessy

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrod stewardessy

Kamcia 21:13, 21 maj 2019


Dołączył: 12 lut 2017
Posty: 1017
Haniu, dziękuję za radę.

Ta część trawnika ma jakies 200m2. Jest bardzo nasłonecznienia caly dzień.

Druga część jest bardziej zacieniona i w związku z tym bardziej zielona i mniej problematyczna.

Jeśli chwasty nie zginą po oprysku, zrobię tak, jak radzisz.

Przydałoby się nawadnianie ale póki co mogę na razie zapomnieć.

____________________
Kamila Ogrod stewardessy
HannaR 21:34, 21 maj 2019


Dołączył: 09 cze 2013
Posty: 1446
Też nie mam nawadniania i nie zanosi się, żebym miała.
____________________
Hania: Okno na ogród... Ucieczka na wieś
ElzbietaFranka 21:44, 21 maj 2019


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13856
Kamila widzę i jak piszesz placki.
Jakbyś mogła pokazać więcej tego trawnika nie tylko placki.

Opryskalaś to dobrze od czegoś trzeba zacząć, mam nadzieję, że co najmniej przez jeden dzień po oprysku nie padał deszcz. Teraz musisz odczekać co najmniej 3 tygodnie po oprysku aby wszystkie chwasty zostały unicestwione.
Następnie trzeba wszystko motyka lub grabiami wygrabic.

Dobrze by było aby ziemię po wygrabieniu kopaczka wzruszyć spulchnic. Kupić ziemi do wysiewu trawnika. Rozsypać 3 cm warstwę i dobrze by było dać trochę nawodu do traw rozsypać po wierzchu i zmieszać z ziemią (mozesz rozsypać nawóz prze rozsypaniem ziemi). Na rozsypaną ziemię (wyrównać aby nie było zagłębień)rozsiać nasiona trawy lekko przegrabić i później przyklepać odwrotną stroną grabi tak aby nasiona były wklepane w ziemię.

Podlać tzw. prysznicem aby nasiona nie spłynęły (trochę jeżeli jest mokro - więcej jezeli sucho). Podlewać 2 razy dziennie ziemia musi być wilgotna. Podlewanie zależy od pogody w deszczu wiadomo nie podlewasz w czasie słońca trzeba podlewać 2 razy.
Nasiona nie wschodzą wszystkie jednakowo. Po 2 tygodniach powinien się pokazać meszek trawnika. Trawa wschodzi nieraz i 3 tygodnie bo mieszanka i każda inaczej wschodzi.
Trzeba podlewać aby nie dopuścić do tego, że skiełkowana trawa zaschnie.

Jeżeli chodzi o trawę to ja mam nasiona trawy "gazonowej" firmy nie powiem jakaś niemiecka była.

Jak będzie miała ok. 8-10 cm skosić i kosić prawie co tydzień i podlewać trawa będzie się zagęszczać i będzie trawniczek coraz ładniejszy.

Ja daję nawóz bo to nie mój pierwszy trawnik który siałam. Inni nawozu nie dają jednak uważam, jak korzeń trawy dostanie minerałów to i ładnie rośnie.

Robiłam teraz nie dawno trawnik przy Ośrodku dla Niepełnosprawnych. Pieniędzy nie mieli więc wszystko robimy własnym zakresie. Pięknie wschodzi i rośnie po niedzieli trzeba będzie kosić też gazon. Po pierwszym koszeniu pokażę.
Trochę za gęsto posiałam, ale to nie szkodzi. Jedynie mogłam więcej nasionami posiać bo jest tam do obsiania prawie 300 m a zabrakło nasion.
Nie mogę dosiać deszcze padają i boję się, że mi wszystko spłynie i czekam.

Kamila ile masz tego trawnika, pokazałaś tylko placki, a może cały tak zrobić nie bawić się w renowację placków.
Jak zrobisz tak jak napisałam wyżej będzie dobrze rósł.

To wszystko jak coś to pytaj.

Pozdrawiam


____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
ElzbietaFranka 22:47, 21 maj 2019


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13856
Kamcia napisał(a)
Haniu, dziękuję za radę.

Ta część trawnika ma jakies 200m2. Jest bardzo nasłonecznienia caly dzień.

Druga część jest bardziej zacieniona i w związku z tym bardziej zielona i mniej problematyczna.

Jeśli chwasty nie zginą po oprysku, zrobię tak, jak radzisz.

Przydałoby się nawadnianie ale póki co mogę na razie zapomnieć.




Nie doczytałam piszesz 200 m.
Mój trawnik ma ok. 1000 m i wszystko od południa. Konieczne jest nawadnianie, ale wiem, że to drogi interes w Niemczech.
Samo zrobienie nawadniania to nie wielki wyczyn teraz wszystko jest w marketach sama zrobisz. Instrukcje są do wszystkiego kupujesz rurkę plastikową, nawadniacze łączysz i do kranu i to wszystko i leci.
Studni nie masz bo to drogi interes. Chociaż tego nikt nie obliczył czy jak ręcznie podlewasz czy więcej nie wychodzi.
W każdym razie nie będziesz miała ładnego trawnika jak nie będziesz podlewać chwasty będą rosły.
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
Kamcia 13:29, 26 maj 2019


Dołączył: 12 lut 2017
Posty: 1017
Z chwastami na trawniku nadal walczę. Wczoraj polałam je octem bo już nie wytrzymałam i dopiero teraz widzę jakikolwiek efekt. Przy dzisiejszym sloneczku powinny całkiem wyschnąć.

Kilka nowych fotek z ogrodu:
Prusznik juz powoli przekwita



Owady go uwilebiaja:





____________________
Kamila Ogrod stewardessy
Kamcia 13:33, 26 maj 2019


Dołączył: 12 lut 2017
Posty: 1017
Tola wróciła na swoje miejsce:



Róże przejmują dowodzenie w ogrodzie. W tym roku jakoś bardzo powoli. Może to wina mojego drastycznego przycięcia. No cóż, mam nauczkę, żeby nie przycinać roślin gdy jest się zdenerwowanym...



Ta krzewuszka kwitnie mi nieustannie do października:












____________________
Kamila Ogrod stewardessy
Kamcia 13:35, 26 maj 2019


Dołączył: 12 lut 2017
Posty: 1017
Bluszcz niedługo przysłoni cały plot. Deszczowa pogoda mu sprzyja. Niektóre liście są wielkości mojej dłoni:







____________________
Kamila Ogrod stewardessy
Kamcia 13:42, 26 maj 2019


Dołączył: 12 lut 2017
Posty: 1017
Ta jodła koreańska miała być choinka bożonarodzeniową, ale nikt jej nie kopił, wiec miała skończyć w koszu na śmieci. Zapytałam sprzedawce, czy mogę ja 'adoptować' ... i tak oto trafiła do mojego ogrodu.

Wtedy miała około metra, a teraz ma prawie dwa. Co roku wypuszcza jedno piętro i odwdzięcza się pięknymi fioletowymi szyszkami.





Rodek nie zostanie wykopany. Zostanie na swoim miejscu






I tylko ten stary cis mnie martwi. W tym roku przeszedł drastyczne przycinanie i mam wrażenie, ze od strony północnej nie zregeneruje się. Poki co straszy suchymi gałęziami


____________________
Kamila Ogrod stewardessy
Figielka 13:46, 26 maj 2019


Dołączył: 16 sie 2016
Posty: 448
Kamcia napisał(a)
Tola wróciła na swoje miejsce:










Tola jest super.
____________________
IwonaOgródek przy lesie
Kim 15:16, 26 maj 2019


Dołączył: 07 kwi 2019
Posty: 1703
Pooglądałam Twoje piękności
prusznik nadal błyszczy jodełka ma szyszunie przepiękne ale Tola bije wszystko na kolana super

cisa bym chyba wykopała , rzeczywiście straszy
____________________
Bożena https://www.ogrodowisko.pl/watek/9782-akcja-reanimacja-zmiany-w-ogrodzie-czas-zaczac
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies