Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogrod stewardessy

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrod stewardessy

gogo 23:34, 20 maj 2021


Dołączył: 12 cze 2018
Posty: 9719
Kamciu, z przyjemnością obejrzałam Twój wiosenny ogród, masz pięknie
Cudne klony, rodki, płot, skrzynka....itd
I wypasione zakupy
____________________
W ogródku emerytki Wierzchosławice koło Bolkowa wizytowka w ogrodku emerytki
ElzbietaFranka 09:42, 21 maj 2021


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13856
Kamcia napisał(a)
A tymczasem na trawniku...








Kamila bardzo ładny tfu tfu. Te miejsca gdzie puste nie przerażają się nasiona mogły być głębiej posiane wszystko się wyrówna. Za jakiś tydzień będziesz mogła go lekko przykosic służy to zagęszczeniu.
Nic z nim nie rób nie nawoź tylko ewentualnie podlewać i kosić. Koś z koszem.

Poza tym masz pięknie. Białe rodki widzę masz te samą odmianę są to małe kiście kwiatow i jest ich dużo szybko przekwitają. Mojego miałam już przekopać, ale eM mówi daj mu spokój niech rośnie w tym miejscu.

U nas ładna pogoda teraz 20 stopni i słonecznie lekki wiatr.
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
ElzbietaFranka 09:49, 21 maj 2021


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13856
Z tym klonem to nie do wiary aby tak zyskał na wyglądzie po przycięciu.
Miałam już kilka klonów, ale jakoś ciągle ginęły. W tym roku posadziłam 3 sztuki zobaczę jak będą rosły.
U mnie róże mimo przycięcia znowu muszę przycinać ponieważ nie wypuściły chodzi o pnące.
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
Kamcia 10:17, 21 maj 2021


Dołączył: 12 lut 2017
Posty: 1017
Dziękuję Wam bardzo.

Właśnie się zastanawiamy z eMem czy już tej trawy nie podkosic bo ma ok 10 cm. Przez kilka dni nas nie będzie i boję się, że po powrocie będzie "za pozno". Tylko, że u nas co dziennie pada i wszczepić się z koszeniem w odpowiedni moment jest naprawdę trudno.



Klon dlugo stał. Pierwsze dwa lata nic nie rósł. Stwierdziłam, że stanowisko złe, więc przeniosłam w inne miejsce. Potem mu te boczne gałęzie obcielam i wtedy skoczył do góry. On lubi półcień a bezpośrednie słońce pali mu liście i czubki ma czesto przypalone. Ale ja je obcinam i jest w porządku.
____________________
Kamila Ogrod stewardessy
Martka 23:59, 21 maj 2021


Dołączył: 10 wrz 2015
Posty: 7135
Kamila, witam się Masz piękny ogród, jak nazwa wątku wskazuje, robisz super połączenie powietrza i ziemi trawnik robi wrażenie, będzie perfekcyjna murawa. Pozdrawiam i będę zaglądać!
basia3012 00:13, 22 maj 2021


Dołączył: 25 gru 2017
Posty: 9450
Kamilko, przepiękny trawnik. Przekaż mężowi wyrazy zazdrości.
Rododendrony masz cudne, też zazdroszczę.
Moje Rasputiny to maluszki, nie za bardzo mam do takich wymagających krzewów rękę. Ale posadziłam i teraz zastanawiam się co robić aby rosły ładnie.
Kamilko, zależy mi aby moje rododendrony szybko urosły. Czy to dobry pomysł aby zrezygnować w tym roku z kwiatów i przyciąć je? Troszeczkę tylko, bo wyciągnęły się niektóre gałązki i są długie międzywęźla. Nie wiem czy dobrze nazwałam.
____________________
BasiaOgród Basi Warmia
ElzbietaFranka 11:41, 22 maj 2021


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13856
Skos jak taki wysoki. Jak was nie będzie może się położyć i wyleży.
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
SlonecznyOgrod 14:58, 22 maj 2021


Dołączył: 16 sty 2017
Posty: 7665
Ja bym z tym koszeniem się wstrzymała chwilę, żeby trawa lepiej się ukorzeniła, tym bardziej że pada i mokrą jak będziesz kosić to może się przyklejać i nadrywac.
____________________
DarciaSłoneczny Ogród
Agatorek 17:04, 22 maj 2021


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13108
Kamcia napisał(a)
Ten żółty był taki 3 lata temu:



Nie chciał za bardzo rosnąć. Postanowiłam coś z nim zrobić.
Znalazłam najbardziej pionowa łodygę i obcięłam wszystkie poboczne.

Chyba dobrze mu to zrobiło bo pieknie się rozrósł i wygląda tak:



O kurde. Przeszedł sam siebie. Bosko teraz wyglada
A kiedy, jaką porą roku, cięłaś?

Trawniczek super .
____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
ElzbietaFranka 09:55, 24 maj 2021


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13856
SlonecznyOgrod napisał(a)
Ja bym z tym koszeniem się wstrzymała chwilę, żeby trawa lepiej się ukorzeniła, tym bardziej że pada i mokrą jak będziesz kosić to może się przyklejać i nadrywac.



Wyrywa się z korzeniem jak tępy nóż Musi być ostry. Przecież nie chodzi o skoszenie na 4 cm od ziemi tylko aby czubki podcinać jak ma 10 cm to wystarczy 3 cm i za tydzień znowu.
Nie ma prawa się wyrwać jak dobrze uwalcowana czyli przyciśnięta do gleby.

Kamila dobrze radze
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies