Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogrod stewardessy

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrod stewardessy

eVka 11:09, 06 maj 2021


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
Kamcia napisał(a)
Ja też jeśli akurat będę miała możliwość być w PL.
Pojawiają się one już w sierpniu czy dopiero wrzesien/październik?

Wydaje mi się, że pod koniec sierpnia już zaczynają się pojawiać.
____________________
Kamcia 13:59, 07 maj 2021


Dołączył: 12 lut 2017
Posty: 1017
Taki kadr udało mi sie jeszcze uchwycić póki przesel z płotu nie ma. Później już nie dam rady tak skakać.





Jeden klon się pieknie rozrósł a ten drugi mi w zesz roku przyjechać i dlatego taki marniutki.

U nas taka zimnica, że szkoda gadać.
____________________
Kamila Ogrod stewardessy
eVka 15:07, 07 maj 2021


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
Kamcia napisał(a)
Taki kadr udało mi sie jeszcze uchwycić póki przesel z płotu nie ma. Później już nie dam rady tak skakać.





Jeden klon się pieknie rozrósł a ten drugi mi w zesz roku przyjechać i dlatego taki marniutki.

U nas taka zimnica, że szkoda gadać.

Jakie piękne okazy!!! co to za odmiany?
____________________
Kamcia 17:55, 07 maj 2021


Dołączył: 12 lut 2017
Posty: 1017
Ten pierwszy to Atropurpureum a ten drugi to nie wiem. Po kilku tygodniach jego liscoe przebarwia sie na zielono i juz nie bedzie taki piekny. Kiedys byl moim ulubionym klonem ale ostatnie suche lata i ostatnia mrozna zima bardzo daly mu sie we znaki i bardzo zmarnial.
____________________
Kamila Ogrod stewardessy
Kamcia 21:23, 07 maj 2021


Dołączył: 12 lut 2017
Posty: 1017
Dzisiaj znowu zaszalalam a juz sobie obiecałam, że będę grzeczna.



No cóż, rozum swoje a serce swoje.
Niestety musiałam wymienić kilka róż na pniu bo zima je bardzo brutalnie potraktowała.

Udało mi się też pochować wreszcie te węże z nawadniania w przedogrodku, dosypalam kore i juz ich nie widać na szczęście.

Bardzo ładnie zaczęła się rozwijać kalina na pniu, która w tym roku kupilam.

Te małe galazki za nią to Anabell. To jej pierwszy rok u mnie, więc mam nadzieję, że będzie ładnie kwitła, bo słyszałam, że Anabell w pierwszym roku raczej słabo kwitnie.






Juz się nie mogę doczekać kiedy wreszcie przywiesimy przęsła.
____________________
Kamila Ogrod stewardessy
dominka 21:46, 07 maj 2021


Dołączył: 21 sie 2014
Posty: 598
Kamcia u Ciebie wiosna w pełni. U nas zimno i wiosna w tym roku o miesiąc opóźniona. Przyszłe dni mają być słoneczne.
Kiedy wstawiasz przęsła?
____________________
Aga- Zielony AZYL
Kamcia 22:23, 07 maj 2021


Dołączył: 12 lut 2017
Posty: 1017
To pytanie raczej nie do mnie, tylko do mojego męża.
Tylko wiesz, zanim te przęsła się wstawi to trzeba je pomalować. A mój mąż to ostatnio tyle się przy trawniku narobił, że nawet nie mam sumienia go do tego gonić. Zaproponowałam mu, że zacznę je malować ale on chce sam.
Więc przypuszczam, że to jeszcze trochę potrwa bo tych przesel jest 10 plus furtka.
Ja to jestem w gorącej wodzie kąpana i chciałabym wszystko już, zaraz, teraz.


____________________
Kamila Ogrod stewardessy
dominka 22:36, 07 maj 2021


Dołączył: 21 sie 2014
Posty: 598
Rownież chciałabym pewne rzeczy wcześniej, szybciej, ale odpuszczam. Z jednej strony dobrze, bo po co się spinać, a z drugiej strony gdyby przypilić to więcej by było zrobione.
My za 2 tygodnie u młodszego syna mamy I komunię i przyjęcie robimy w ogrodzie. Więc chciałabym podgonić prace a pogoda nie pomaga. Po pracy albo deszcz, albo treningi, albo inne załatwienia i czas leci.
____________________
Aga- Zielony AZYL
Kamcia 23:03, 07 maj 2021


Dołączył: 12 lut 2017
Posty: 1017
Tak, pogoda w tym roku, jak to mawia moja koleżanka, d... nie urywa. Szkoda. Prognozy pomogody nie są optymistyczne. Poza dwoma ciepłymi dniami jakie nas czekają w niedzielę i poniedziałek, resztę dni to przelotne deszcze, silny wiatr i temperatura Ok 15 st.

Trzymam kciuki, żeby Wasze komunijne Gartenparty się udało.
Ja to bym chciała za dwa tygodnie do Polski pojechać ale do poki nie zniosą u nas kwarantanny to nigdzie nie jadę
____________________
Kamila Ogrod stewardessy
Kamcia 12:32, 09 maj 2021


Dołączył: 12 lut 2017
Posty: 1017
U nas dzoe Dzien Matki i piękna letnia pogoda, więc biegam po ogrodzie I pstrykam zdjęcia.

Nie ma to jak rabata nasloneczniona; wszystko szybciej się rozwija:


Hortensja,Limelight na nowym miejscu. Chyba jej się podoba.

Bratki poki co też dają radę w słońcu.




____________________
Kamila Ogrod stewardessy
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies