Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogrodowe marzenie Mrokasi

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrodowe marzenie Mrokasi

mrokasia 12:21, 06 cze 2017


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 17959
goska napisał(a)
Nawet pożyczone z za płotu to piękny widok Ja mam z każdej strony domy sąsiadów


Ja jestem bardzo zadowolona z miejsca, w którym mieszkam - wśród ludzi ale bez sąsiadów .
Działka z jednej strony ma lasek z brzozami, z drugiej, łąkę i w niedalekiej perspektywie las, z trzeciej na połowie pustą działkę (mało atrakcyjną i małą) a na połowie sąsiada. Jest super i mam nadzieję, że jeszcze długo tak pozostanie.
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
mrokasia 12:22, 06 cze 2017


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 17959
Widoczek dla wszystkich odwiedzających:



____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
MirellaB 12:25, 06 cze 2017


Dołączył: 18 sty 2015
Posty: 22152
mrokasia napisał(a)


Mirellko, lejesz miód na moje serce . Liczę na to, że okiełznam te moja rabatę ze świerczkami. Oprócz nich mam w ogrodzie sporo roślin "nieogrodowiskowych" - różne jałowce, pęcherznice. Trudno , zostaną ze mną.

Ja też mam sporo takich roślin. Jestem z tych którzy nie wyrzucają więc wszystko zostawiam
Ty masz już bardzo ładny ogród, a będzie jeszcze ładniej
____________________
Mirella Ogród Mirelli *** Ogródek Mirelli *** Wizytówka - Ogród Mirelli - Wizje chodźcie do mnie blisko najbliżej ...
Makao_J 19:20, 06 cze 2017


Dołączył: 06 cze 2015
Posty: 12810
mrokasia napisał(a)
No to teraz od drugiej strony - kawałek frontu. Tawuła świeżo przycięta, duże kule tujowe przed wejściem czekają na strzyżenie. Za tawułami rosną dwie krzewuszki (jedna malusia).



I z bliska






Przyszłam się przywitać i rozeznać co u Ciebie ale jak zobaczyła te fotki to szczęka mi opadła. Piękny front domu. Piękne wejście.
Zostaję u Ciebie
____________________
Ania Anna i Ogród ... i ciągłe poszukiwania własnego idealnego raju:)
mrokasia 19:26, 06 cze 2017


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 17959
Cześć Aniu, jak miło że wpadłaś .
Cieszę się, że Ci się u mnie podoba, proszę rozgość się i przychodź częściej .

Zapewniam Cię jednak, że nie wszystkie moje zakątki, szczególnie te ogrodowe są równie ładne, z trawnikiem na czele. Ale powolutku, powolutku wyjdziemy na prostą .
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
mrokasia 19:34, 06 cze 2017


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 17959
Słuchajcie, mam pytanie odnośnie mojej krzewuszki. Ma kilka lat i pewnie nieprawidłowo o nią dbałam, bo coś łysa od dołu. I teraz, po kwitnieniu może by ją jakoś ciachnąć co by się zagęściła, ale nie na górze tylko od dołu? Tylko jak? Na tych łysych kawałkach pędów są zawiązki liściowe, więc jestem gotowa nawet ciachnąć ją na wysokość 30cm tylko czy jej nie zamorduję? Cała ma ok. 80cm wysokości. Poradźcie, dobre dusze.

____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
Anda 19:40, 06 cze 2017


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33285
Krzewuszkę tnij bez litości Odrośnie
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
mrokasia 19:53, 06 cze 2017


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 17959
Anda, ale tak nisko? Nawet gdyby miały zostać tylko te łyse kikuty?
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
Makao_J 19:56, 06 cze 2017


Dołączył: 06 cze 2015
Posty: 12810
Ja swoją krzewuszkę od samego początku cięłam nisko prze 3 sezony. Jednak przez to była maleńkim krzaczkiem bo co urosła to ją ciach
Teraz już nie tnę i zrobiła się ładnym krzakiem szerokim od samej ziemi.

____________________
Ania Anna i Ogród ... i ciągłe poszukiwania własnego idealnego raju:)
mrokasia 20:00, 06 cze 2017


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 17959
Skoro tak to jutro ją ciachnę . Najwyżej trochę postraszy i miejmy nadzieję, że szybko coś wypuści.

Mam jeszcze 3 inne krzaczki ale właśnie małe i też je będę tak cięła. Tylko z tą nie wiedziałam co zrobić...
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies