Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Czubajkowy Ogród

Pokaż wątki Pokaż posty

Czubajkowy Ogród

Doranma 20:57, 01 lip 2020


Dołączył: 05 wrz 2015
Posty: 2372
anabuko1 napisał(a)

Dorotko fajnie,że jesteś i pokazujesz z nam swój piękny ogród
Piękne te twoje powojniki
I Żylistki ładniutkie.Toną w kwieciu
Pozdrawiam


Jak dobrze znów Cię czytać Dziękuję ☺
____________________
Dorota Czubajkowy Ogród
Doranma 23:17, 01 lip 2020


Dołączył: 05 wrz 2015
Posty: 2372
Przez ostatnie dni odwiedziłam tylko maleńką cząstkę obserwowanych wątków, ale już i tak mam kompleksy Wasze ogrody są takie przemyślane, dopieszczone, zaopiekowane ... Nie dorównam nigdy
Ale są takie zakątki i u mnie, które wyjątkowo lubię. Zwykłe, zwyczajne, ale mają w sobie to coś, co mnie urzeka. Np. w tym roku innym okiem spojrzałam na to miejsce pod tują.



Zielone, ale spodobał mi się rysunek, jaki utworzyły hosty i inne roślinki po kilku latach wzajemnego układania się i przepychania na rabatce Te różne faktury, kształty, odcienie. Funkie to jedne z moich ukochanych roślin od zawsze, już jako dzieciak miałam do nich słabość. Nie mam jakiś fikuśnych odmian, te są takie najpospolitsze, ale bardzo mi się podobają, a może najbardziej te najzwyklejsze, po prostu całe zielone. Nie odważyłam się tylko jeszcze potraktować ich jako warzywa, ale kusi, kusi ... Może macie swoje doświadczenia kulinarne z liśćmi host w swojej kuchni?



Kiedyś była tutaj ścieżka z kamyków, ale zatopiła się w glinie po kilku latach powodzi. Kusi mnie, by je odkopać i ułożyć jeszcze raz. Zrobię to kiedyś ...
____________________
Dorota Czubajkowy Ogród
sylwia_slomc... 23:24, 01 lip 2020


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81927
Piękne miejsce, klimacik maCzasem jak się człowiek nie wtrąca to rośliny najlepiej się układają same
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Doranma 23:28, 01 lip 2020


Dołączył: 05 wrz 2015
Posty: 2372
Są natomiast też takie zakątki, które mają potencjał, ale niewykorzystany. Brak mi pomysłu, co z nimi zrobić. Np. ten zielony tunel, który utworzyły rozrastające się gałęzie kaliny nad ścieżką prowadzącą wzdłuż ściany domku do studni.



Lubię mieć to zielone sklepienie nad głową i tak bym je zostawiła, gdyby nie fakt, że po prawej stronie za lilakiem rosną 30-letnie winogrona na pergoli. Kalina w tym roku zabrała im już praktycznie niemal całe słońce. U podnóża winorośli wiosną kwitną barwne tulipany, wówczas jest tutaj bardziej słonecznie. Jednak w połowie maja robi się mroczno, jednolicie zielono, nudno. Rośliny sadzone po prawej stronie 3-4 lata temu miały dostęp światła przez pół dnia, teraz są już praktycznie cały czas w cieniu, słabo kwitną. Myślałam o tym, by podkrzesać kalinę od dołu, by pod nią móc posadzić coś zadarniającego, co by też rozjaśniło to miejsce np. biało-zielonymi liśćmi> Lub posadzić pod nią pierwiosnki, by było kolorowo na wiosnę. Ale górę też będę musiała skrócić ze względu na winorośl... Hmm, jakoś nie widzę, co bym tu chciała mieć, a chodzi się tędy wielokrotnie w ciągu dnia, więc warto by było tutaj ładnie. Może ktoś z Was zobaczy jakiś pomysł oczami swojej kreatywnej wyobraźni? Jakaś inspiracja?
____________________
Dorota Czubajkowy Ogród
Doranma 23:31, 01 lip 2020


Dołączył: 05 wrz 2015
Posty: 2372
sylwia_slomczewska napisał(a)
Piękne miejsce, klimacik maCzasem jak się człowiek nie wtrąca to rośliny najlepiej się układają same


Oj, Sylwuś, masz rację - najlepsze kompozycje na mojej działce, to te przypadkowe, ratują mój ogrodniczy honor
____________________
Dorota Czubajkowy Ogród
Dorota123 23:35, 01 lip 2020


Dołączył: 07 gru 2012
Posty: 12208
Ja się nie zgadzam na znikanie z Ogrodowiska. Lubię tu zaglądać i proszę o znalezienie kilku chwil w miesiącu i zdanie relacji z życia ogrodu.
Pozdrawiam
____________________
W moim małym ogródeczku*Wizytówka
Doranma 23:36, 01 lip 2020


Dołączył: 05 wrz 2015
Posty: 2372
Edenka zaczyna. Sadząc ją nie spodziewałam się takiego rozmiaru ...





Dzwonki, które wysiały się w środku aronii i z roku na rok tworzą co raz większą kępkę

____________________
Dorota Czubajkowy Ogród
Doranma 23:38, 01 lip 2020


Dołączył: 05 wrz 2015
Posty: 2372
Dorota123 napisał(a)
Ja się nie zgadzam na znikanie z Ogrodowiska. Lubię tu zaglądać i proszę o znalezienie kilku chwil w miesiącu i zdanie relacji z życia ogrodu.
Pozdrawiam


Dorotko, zabrzmiałaś, jakbyś pochodziła z rodziny wojskowego Nie pozostaje mi nic innego, jak odpowiedzieć: tak jest
Pozdrawiam Cię cieplutko!!
____________________
Dorota Czubajkowy Ogród
sylwia_slomc... 23:41, 01 lip 2020


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81927
Zajrzyj do Miry Ona ma też takie zakątki w swoim ogrodzie, może się czymś zainspirujesz do tego miejsca" Ogrodowy spektakl trwa" i do "Ogrodu Złudzeń i niespodzianek" oraz " Mojej Bajki"
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Doranma 23:42, 01 lip 2020


Dołączył: 05 wrz 2015
Posty: 2372
Kolorowe przejście do "sadku" - dzieło przypadku, które bardzo lubię i żałuję, że jest na uboczu



Pojawiły się pierwsze letnie motyle


Jeszcze raz moje ulubione, nowe dzwonki, którymi jestem zachwycona
____________________
Dorota Czubajkowy Ogród
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies