Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Czubajkowy Ogród

Pokaż wątki Pokaż posty

Czubajkowy Ogród

greg66 17:16, 02 lip 2020


Dołączył: 03 kwi 2018
Posty: 4547
Dorotko a ten bodziszek to jaki wysoki jest?

Fajnie ogród się prezentuje mimo mniejszego doglądania zrobiło się tak bardzo naturalnie a ja takie lubię -bardzo
____________________
Serdeczności, Grzesiek :). https://www.ogrodowisko.pl/watek/8391-pamietajcie-o-ogrodach
Katkak 22:39, 02 lip 2020


Dołączył: 13 lip 2013
Posty: 28254
Ale będę miała piękne sny po takich widokach. Ogród fajnie się zmienił. To niesamowite. A gdyby nie zdjęcia, to tylu rzeczy byśmy nie zauważyli. Tajemnicze przejścia fantastyczne, uwielbiam takie urokliwe przesmyki. Ten Nowy dzeobek fajowowy, co to za odmiana?
____________________
Kaśka - Moja bajka *** Wizytówka
ElaS 22:49, 02 lip 2020


Dołączył: 08 kwi 2019
Posty: 1043
Ja, to tylko tak w przelocie. Na chwilkę. Masaż ręki zakończony, jeszcze tylko prysznic i polowanie na muchy, potem już można iść spać. Ale muszę coś powiedzieć (napisać). Jakie czasu nie masz dla O.? A, kto ma
Dorota, ogród masz bogaty, przepiękny, bajkowy. Nie możesz tak nas tu, jak te sieroty ostatnie zostawiać!
Guzik, mój guzik będzie miał kwiatki
Dzisiaj, to odkryłam. Super, mega, hit czy jak tam, teraz mówią
____________________
Malwowy ogród
AniazUroczyska 02:48, 03 lip 2020

Dołączył: 12 cze 2018
Posty: 1269
Doranma napisał(a)


Aniu ☺ Pierwsze pytanie jest proste - to jaśminowiec virginal. Ale drugim mnie zaskoczyłaś - nie wiem jakie mam powojniki(....) - no to mnie nakryłaś ...
Naparstnica to taki mój kwiatek z dzieciństwa, wykorzystywałam jego dzwonki do zabawy, nikt mi nie mówił wówczas że trujące. ..

1) jaśminowiec- wygląda jakby to były kwiatki na pojedynczych łodygach, a nie cały krzak. Zwróciłam uwagę, bo szukam czegoś białego, co by mi trochę rozjaśniło rabatkę( nie krzaczek , tylko bardziej rozstrzelone)
2) No widzisz, jak to trzeba umieć zadać pytanie tak , aby ktoś nie umiał odpowiedzieć. Fakt- zostałaś nakryta
3) Naparstnica trująca? Dowiedziałam się od Ciebie, dobrze że wróciłaś, ocaliłaś mi życie
anabuko1 17:22, 03 lip 2020


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 23394
Doranma napisał(a)
Ogród kwalifikuje się tu i ówdzie do przebudowy, która jednak na razie mu nie grozi. Ucieszmy się więc jeszcze tym, co ładne



Dobranoc

Jak dla mnie twój ogród już się ładnie , ba,bardzo ładnie się prezentuje
A w tej bieli wypiekniał .
Powojniki,róże śliczne.
____________________
Ania***Dębowe zakątki 2***Dębowe zakątki 1*** Moja wizytówka
Doranma 22:20, 05 lip 2020


Dołączył: 05 wrz 2015
Posty: 2372
Dorota123 napisał(a)
Nie mam żadnego wojskowego w rodzinie, ale jak chciałam zlikwidować kałużę przy altanie to mój wnuk krzyknął " nie zgadzam się" I co zlikwidowałabyś gdyby to był wodopój dla dinosaurów podczas zabaw?
Pomyślałam, że może i w tym przypadku zadziała


I zadziałało
Ja też się nie zgadzam na likwidację kałuży!!! Chociaż nie ze względu na dinozaury Po prostu bardzo mi się podoba Skąd w ogóle taki pomysł?

____________________
Dorota Czubajkowy Ogród
Doranma 22:25, 05 lip 2020


Dołączył: 05 wrz 2015
Posty: 2372
greg66 napisał(a)
Dorotko a ten bodziszek to jaki wysoki jest?

Fajnie ogród się prezentuje mimo mniejszego doglądania zrobiło się tak bardzo naturalnie a ja takie lubię -bardzo


Grzesiu, to bodziszek Midnight Reiter, u mnie ma ok. 15 - 20 cm.
Dziękuję
____________________
Dorota Czubajkowy Ogród
Doranma 22:30, 05 lip 2020


Dołączył: 05 wrz 2015
Posty: 2372
Katkak napisał(a)
Ale będę miała piękne sny po takich widokach. Ogród fajnie się zmienił. To niesamowite. A gdyby nie zdjęcia, to tylu rzeczy byśmy nie zauważyli. Tajemnicze przejścia fantastyczne, uwielbiam takie urokliwe przesmyki. Ten Nowy dzeobek fajowowy, co to za odmiana?


Prawda? Dlatego pstrykamy tyle zdjęć
Kasiu, to dzwonek kropkowany Iribella. Lubi miejsca półcieniste i wilgotne, czyli do naszych coraz bardziej zarośniętych ogrodów w sam raz Teraz już przekwita, ale w sumie zdobił 3 tygodnie. Ciekawa jestem, czy jak go przytnę, to zakwitnie ponownie...
____________________
Dorota Czubajkowy Ogród
Doranma 22:32, 05 lip 2020


Dołączył: 05 wrz 2015
Posty: 2372
ElaS napisał(a)
Ja, to tylko tak w przelocie. Na chwilkę. Masaż ręki zakończony, jeszcze tylko prysznic i polowanie na muchy, potem już można iść spać. Ale muszę coś powiedzieć (napisać). Jakie czasu nie masz dla O.? A, kto ma
Dorota, ogród masz bogaty, przepiękny, bajkowy. Nie możesz tak nas tu, jak te sieroty ostatnie zostawiać!
Guzik, mój guzik będzie miał kwiatki
Dzisiaj, to odkryłam. Super, mega, hit czy jak tam, teraz mówią


Jak się czujesz? Jak ręka?
DZiękuję Ci bardzo za dobre słowa Wczoraj mój ogród bardzo mnie wkurzył, więc jak tak sobie przeczytałam, to co napisałaś, to zrobiło mi się ciut lepiej
Zajrzałam do swojego guzika - też już ma maleńkie guziczki I jest znowu większy, a pisali, że to nie będzie duża roślina ... Ale trzyma ładnie zaokrąglony kształt, więc go nic a nic nie tnę.
____________________
Dorota Czubajkowy Ogród
Doranma 22:36, 05 lip 2020


Dołączył: 05 wrz 2015
Posty: 2372
AniazUroczyska napisał(a)

1) jaśminowiec- wygląda jakby to były kwiatki na pojedynczych łodygach, a nie cały krzak. Zwróciłam uwagę, bo szukam czegoś białego, co by mi trochę rozjaśniło rabatkę( nie krzaczek , tylko bardziej rozstrzelone)
2) No widzisz, jak to trzeba umieć zadać pytanie tak , aby ktoś nie umiał odpowiedzieć. Fakt- zostałaś nakryta
3) Naparstnica trująca? Dowiedziałam się od Ciebie, dobrze że wróciłaś, ocaliłaś mi życie


No bo ten mój jaśminowiec to taki trochę rozstrzelony Przerastają przez niego inne rośliny, musi walczyć o miejsce
A co do powojników, to natchnęłaś mnie myślą, by je zkatalogować
Naparstnica jest wykorzystywana do produkcji leków na serce, ale w większych dawkach jest trująca, więc należy się z nią obchodzić z respektem.
____________________
Dorota Czubajkowy Ogród
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies