Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Czubajkowy Ogród

Pokaż wątki Pokaż posty

Czubajkowy Ogród

Doranma 21:09, 07 cze 2018


Dołączył: 05 wrz 2015
Posty: 2372
____________________
Dorota Czubajkowy Ogród
Kindzia 12:46, 08 cze 2018


Dołączył: 04 kwi 2012
Posty: 28042
Przeleciałam cały Twój watek Widać Twoją miłość do roślin, ziemi...Fajnie się czyta

Łączy nas pewne podobieństwo, ja też nie mieszkam tam gdzie mój ogród, mamy zamiar się przeprowadzić, jak czas emerytury nadejdzie, to jeszcze trochę.

Ta róża, z płaskim kwiatem, zmienna kolorystycznie, od różu po ecru i zieleń to Pastella.

Dziękując za odwiedziny pozdrawiam serdecznie

____________________
Kasia***zjazd VI 2016***cz.I***cz.II*** Ogród z łezką II
Doranma 22:23, 10 cze 2018


Dołączył: 05 wrz 2015
Posty: 2372
Kindzia napisał(a)
Przeleciałam cały Twój watek Widać Twoją miłość do roślin, ziemi...Fajnie się czyta

Łączy nas pewne podobieństwo, ja też nie mieszkam tam gdzie mój ogród, mamy zamiar się przeprowadzić, jak czas emerytury nadejdzie, to jeszcze trochę.

Ta róża, z płaskim kwiatem, zmienna kolorystycznie, od różu po ecru i zieleń to Pastella.

Dziękując za odwiedziny pozdrawiam serdecznie



Kasiu, dziękuję za odwiedziny i dobre słowo I za rozpoznanie mojej różyczki - dobrze jest wiedzieć, z kim się ma do czynienia Pozdrawiam Cię bardzo ciepło!
____________________
Dorota Czubajkowy Ogród
Kindzia 10:44, 11 cze 2018


Dołączył: 04 kwi 2012
Posty: 28042
Pastella to żelazna róża, byle co jej nie złamie U mnie ze trzy razy przesadzana była, po raz ostatni w pełni lata...i rośnie jak głupia
I nigdy nie wiadomo na jaki kolor będzie miała aktualnie ochotę zakwitnąć

Macham
____________________
Kasia***zjazd VI 2016***cz.I***cz.II*** Ogród z łezką II
Doranma 07:36, 12 cze 2018


Dołączył: 05 wrz 2015
Posty: 2372
Kindzia napisał(a)
Pastella to żelazna róża, byle co jej nie złamie U mnie ze trzy razy przesadzana była, po raz ostatni w pełni lata...i rośnie jak głupia
I nigdy nie wiadomo na jaki kolor będzie miała aktualnie ochotę zakwitnąć

Macham


Na razie nie odnajduję u niej wad Piękne kwiaty, obfitość kwitnienia, zmienność koloru zależnie od pogody i natężenia światła, brak chorób... oby wszystkie takie bezproblemowe chciały być. Muszę tylko przenieść ją w bardziej eksponowane miejsce, by więcej móc na nią patrzeć, ale nie będę tego robiła w środku lata
Uściski!
____________________
Dorota Czubajkowy Ogród
Doranma 07:47, 12 cze 2018


Dołączył: 05 wrz 2015
Posty: 2372
Eden Rose w tym roku jeszcze niska, 50 - 60 cm, ale tyle pąków



Alchymist rozwija kolejne kwiaty



Baronowi Girod de Lain chyba nie służy tegoroczny upał i w pełni słoneczna wystawa - wiele kwiatków pozasychało i są w tym roku wyjątkowo małe. Poszukam dla niej półcienistego miejsca.

____________________
Dorota Czubajkowy Ogród
Doranma 20:31, 12 cze 2018


Dołączył: 05 wrz 2015
Posty: 2372
Nowy penstemon Dark Towers. Podoba mi się na tle biało-zielonych liści odętki wirginijskiej. Zdjęcie nie oddaje ciekawej kolorystyki kwiatków, różowo-lila, u nasady ciemnych, a im bliżej brzegu płatków, tym coraz jaśniejsze aż do niemal czystej bieli. Oby chciał rosnąć w mojej glinie...



Zakwitają nowe duety i soliści.

____________________
Dorota Czubajkowy Ogród
Doranma 20:34, 12 cze 2018


Dołączył: 05 wrz 2015
Posty: 2372


Jasnoróżowa tawułka czaruje delikatnością



Paprocie biją rekordy wzrostu, a przecież w żaden sposób o nie nie dbam.



____________________
Dorota Czubajkowy Ogród
Doranma 20:38, 12 cze 2018


Dołączył: 05 wrz 2015
Posty: 2372
W prawie każdym kwiatku tego powojnika trzmiel lub pszczółka - tak ruchliwe, że nie nadążałam z ustawianiem ostrości ;0



Ptaki wyśpiewują trele wniebogłosy, zapachy unoszą się na falach wiatru, kolory radują serce - czegóż chcieć więcej?

____________________
Dorota Czubajkowy Ogród
Doranma 20:43, 12 cze 2018


Dołączył: 05 wrz 2015
Posty: 2372


Nowi mieszkańcy ogrodu - clematis Crispa Angel



oraz Little Artist - kwiatki splecione w uścisku



Zaliczyłam pierwszy zbiór porzeczek - o cały miesiąc wcześniej, niż zawsze!

____________________
Dorota Czubajkowy Ogród
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies