Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Czubajkowy Ogród

Pokaż wątki Pokaż posty

Czubajkowy Ogród

anpi 21:59, 02 lip 2018


Dołączył: 11 sty 2018
Posty: 8227
Doranma napisał(a)


Aniu, jest już posadzona aktinidia Adam oraz powojnik Elf, który jednak odchorowuje minioną zimę i chyba będę musiała go przenieść w inne miejsce. Jeśli się na to zdecyduję, to wówczas dosadzę jakąś odmianę aktinidii wydającą owoce, ale to w przyszłym roku, bo też nie jestem pewna, czy to pnącze poradzi sobie w mojej glinie, muszę poczekać. Działka uczy cierpliwości

Jutro cyknę Ci moją aktinidię ,poradziła sobie w piaszczystej glebie,posadzona w opasce z kostki, która jest wokół domu.Ma co roku kilkumetrowe przyrosty,które coraz tniemy w sezonie letnim,mimo że jesienią tniemy radykalnie .Tylko nie owocuje,bo sądziłam jako pnącze i nawet nie wiedziałam że to mini kiwi i potem okazało się że mam 3 męskie egzemplarze
Dosadziłam po latach żeńską i obojnaką sadzonkę,ale nie mają łatwo między korzeniami tamtych wielkoludów
____________________
Ania(lubelskie) Za drzwiami do ogrodu... | Wizytówka
Doranma 23:20, 02 lip 2018


Dołączył: 05 wrz 2015
Posty: 2372
anpi napisał(a)

Jutro cyknę Ci moją aktinidię ,poradziła sobie w piaszczystej glebie,posadzona w opasce z kostki, która jest wokół domu.Ma co roku kilkumetrowe przyrosty,które coraz tniemy w sezonie letnim,mimo że jesienią tniemy radykalnie .Tylko nie owocuje,bo sądziłam jako pnącze i nawet nie wiedziałam że to mini kiwi i potem okazało się że mam 3 męskie egzemplarze
Dosadziłam po latach żeńską i obojnaką sadzonkę,ale nie mają łatwo między korzeniami tamtych wielkoludów


A to będziemy miały ciekawy eksperyment, bo fundujemy swoim roślinkom skrajnie różne warunki - u Ciebie suchy piach, u mnie mokra glina. Czy aktinidia okaże się rośliną niezniszczalną, adaptującą się do każdych warunków? Czy jednak przedłoży suche nogi nad kałuże? Zobaczymy A tymczasem czekam z ciekawością na obiecane zdjęcia
____________________
Dorota Czubajkowy Ogród
Aurelllia 11:28, 03 lip 2018


Dołączył: 07 lut 2017
Posty: 6092
Romantyczna ta huśtaweczka Wpasowała się super do ogrodu
____________________
Aurelia Ogrodowe kreacje, Wizytówka
Doranma 12:57, 03 lip 2018


Dołączył: 05 wrz 2015
Posty: 2372
Aurelllia napisał(a)
Romantyczna ta huśtaweczka Wpasowała się super do ogrodu


Miło mi,że Ci się podoba☺
____________________
Dorota Czubajkowy Ogród
anabuko1 14:10, 03 lip 2018


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 23702
Dorotko trafiłam tutaj przez twoją ładną tabliczkę
Ale i ogród bardzo mi się spodobał.
Dużo różnych roślin.
Powojniki, Rodki,róże ,hosty masz piękne
Bogactwo kwitnien duże. I ja tak lubię.
Białe dodatki ładnie skomponowane.
I te różne dekoracje. Pięknie.
Podoba mi się u ciebie
____________________
Ania***Dębowe zakątki 2***Dębowe zakątki 1*** Moja wizytówka
anpi 16:47, 03 lip 2018


Dołączył: 11 sty 2018
Posty: 8227
Wstawiłam u siebie obiecane zdjęcia.Moje m.kiwi może ta kostka trochę chroni przed utratą wilgoci.Tam w ogóle nie podlewam,tylko jak posadziłam.Deszczówka tam na ten trawnik przed kostką płynie z rynny ,jak pada Raz w sezonie podnawożę,albo i nie....
____________________
Ania(lubelskie) Za drzwiami do ogrodu... | Wizytówka
bql3 17:16, 03 lip 2018


Dołączył: 15 wrz 2014
Posty: 1277


witam

No co jak co ale rzadko się zdarza aby można było w ogrodzie spotkać tak mega romantyczną altankę a do tego jeszcze ogród - przyznam, że tworzysz wyjątkowy klimacik u siebie w ogrodzie - no dla mnie jest super

pozdrawiam
Jan
____________________
Chashitsu - herbaciarnia japońska,ogród trójkątny
Doranma 20:46, 03 lip 2018


Dołączył: 05 wrz 2015
Posty: 2372
anabuko1 napisał(a)
Dorotko trafiłam tutaj przez twoją ładną tabliczkę
Ale i ogród bardzo mi się spodobał.
Dużo różnych roślin.
Powojniki, Rodki,róże ,hosty masz piękne
Bogactwo kwitnien duże. I ja tak lubię.
Białe dodatki ładnie skomponowane.
I te różne dekoracje. Pięknie.
Podoba mi się u ciebie


Niezależnie od przyczyny cieszę się z Twojej wizyty i witam serdecznie w moich skromnych progach☺ Zapraszam także jak najczęściej bo to fajnie obcować z pokrewnymi duszami o podobnych upodobaniach ogrodniczych. Dziękuję ☺
____________________
Dorota Czubajkowy Ogród
Doranma 20:49, 03 lip 2018


Dołączył: 05 wrz 2015
Posty: 2372
bql3 napisał(a)


witam

No co jak co ale rzadko się zdarza aby można było w ogrodzie spotkać tak mega romantyczną altankę a do tego jeszcze ogród - przyznam, że tworzysz wyjątkowy klimacik u siebie w ogrodzie - no dla mnie jest super

pozdrawiam
Jan


Janku, dziękuję ☺ A tyle sąsiedzi się nakręcili nosem, bo kto to widział drewniany domek malować na biało, to takie niepraktyczne Ale ja się uparlam że spelnie swoje marzenie i nie żałuje- efekt podoba się mi i innym.
Pozdrawiam!
____________________
Dorota Czubajkowy Ogród
Kindzia 18:41, 05 lip 2018


Dołączył: 04 kwi 2012
Posty: 28042
Piękne powojniki i róże Cię lubią Obficie kwitną. Masz artystyczną duszę, pięknie huśtawka taka przyozdobiona wygląda...
____________________
Kasia***zjazd VI 2016***cz.I***cz.II*** Ogród z łezką II
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies